Rohetiiger soovitab

Foto: Netflix

David Attenborough on legend. Elav legend! Tema jutustav hääletoon on tuttav igaühele, kes on kunagi loodusfilme vaadanud. Ükskõik, kas sihilikult või kanaleid klõpsutades ja jäänud vaatama, kas gnuul õnnestub lõvide käest pääseda või kas elevandid jõuavad oma iga-aastase rännaku sihtpunkti, mis on neile eluliselt oluline.

Tundub, et see film on 93-aastase Davidi elu kokkuvõtlik kirjeldus ja sõnum meile. Üleskutse. Pärast selle filmi vaatamist ei ole loogiline enam väita, et me ei hävita oma planeeti ja et inimtekkelist kliimasoojenemist ei eksisteeri.

Endale omaselt ja ühendavalt toob David filmis välja faktid, mis on ajaga toimunud ja pakub välja ka võimalikud lahendused, kuidas globaalselt käitudes õnnestub ehk veel looduslik tasakaal taastada ja hävingut kuulutavast tulevikust pääseda.

Mul tekkis seda filmi vaadates võrdlus ühe 2019. aastal toimunud Mati Kaalu ettekandega ühel konverentsil, kus osalesin. Mati rääkis, et kliima soojenedes läheb Eestis paigast ära kogu toiduahel. Osad rändlinnud jõuavad siia iga-aastaselt juba 3 nädalat hiljem, sellel on mõju putukate arvule jne. Kõik need mõjutavad meie looduskeskkonna terviklikkust, mis on kujunenud ülipika aja jooksul ja teinud Eestis elamise mõnusaks.

Kui Matilt küsiti esitluse lõpus, et mis me teha saame, et olukorda muuta, ütles ta külmavereliselt: väga palju sellest, mis inimene on teinud on praeguseks juba pöördumatu ja midagi enam teha polegi. Aga ehk kiirelt ja otsustavalt tegutsemine suudab meid hoida vähemalt täielikult katastroofilistest tagajärgedest.

See film on järjekordne äratuskell. Portree väga olulisest inimesest. Olgu meil siis tarkust koheselt tegutsema hakata!

Mihkel Tammo, Rohetiigri eestvedaja

Vaata filmi Netflixist

Rohetiiger kõneleb

Andres Veske liitub Rohetiigri nõukoguga

Märtsis liitub senine AS Utilitas juhatuse esimees Andres Veske Rohetiigri nõukoguga, et panustada ühiskonna keskkonnateadlikkuse suurendamisse ja tasakaalus majanduse põhimõtete edendamisse. Rohetiigri eestvedaja Mihkel Tammo sõnul on Andres Veske algusest peale osalenud Rohetiigri majandusvisiooni loomes koos Utilitasega, kes on ka üks Rohetiigri esindusorganisatsiooni asutajatest: “Kui sai teatavaks Andrese seniste kohustuste lõppemine Utilitases ning võimalus kaasata […]

Loe edasi >>

Prügi sorteerimine – ärme anna alla, vaid parandame süsteemi!

Rohetiigri majandustoimkonna eestvedaja Jaanus Purga tõdeb, et on loomulik tunda nördimust kuuldes, et meie hoolikalt kogutud pakendijäätmed viiakse prügipõletusahju, kuid kinnitab, et Rohetiiger proovib probleeme lahendada. Mis siis on ikkagi valesti meie jäätmekäitluse süsteemiga ja mida saaks paremini teha? Rohetiigri Tulevikusuunajate mõttekoja majandustoimkond kogunes 2020. aasta sügisel, et arutada ja paika panna arusaamad, järeldused ja […]

Loe edasi >>

Mis ajendas ettevõtteid liituma Rohetiigri esindusorganisatsiooniga?

Rohetiigri esindusorgansiatsiooni asutajaliikmeteks oli plaanis värvata 25 ettevõtet ning viimase vaba koha täitjaga on läbirääkimised lõpusirgele jõudmas. Jagame teiega põhjuseid, miks ettevõtted on otsustanud Rohetiigriga liituda. Tarmo Hõbe, Rally Estonia üks peakorraldajatest:Autotööstus ja -tootjad on hübriid- ja elekteritehnoloogia arendamisega väga jõuliselt tegelenud viimased 10 aastat. Autoralli WRC sari läheb kuninglikus WRC klassis hübriidtehnoloogiale üle 2022 […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun