Tasakaalus majanduseni jõudmiseks on kogu maailmal vaja mõista toodete ja teenuste kompleksset mõju keskkonnale. Loodava keskkonnamõõdiku abil saab iga toote, teenuse ja miks mitte ka organisatsiooni ökoloogilist jalajälge mõõta. 

2020. aasta kevadel osales Rohetiigri keskkonnamõju mõõdiku idee Accelerate Estonia riiklikus arenguprogrammis, mis otsis lahendusi komplekssetele ühiskondlikele katsumustele.  

Kolme kuu jooksul töötasime koos teadlaste ja ekspertidega välja uue keskkonnamõju mõõdiku põhimõtted ja arvutusloogika. Keskkonnamõõdiku loomise laiem püüdlus on muuta Euroopa Liidu ja Eesti majanduskeskkond vastutustundlikumaks nii, et suure keskkonnamõjuga tooted ja teenused on ka kallimad. Tulevikus tähendaks keskkonnasõbralikkus automaatselt rahakotisõbralikkust.  

Inkubatsioonis tõestasime, et keskkonnamõju kohta põhjaliku info kogumine on atraktiivne nii ettevõtetele kui ka finantsasutustele. Keskkonnasõbralike hangete võimekuse tõstmise kaudu leidsime konkreetse hoova, kuidas saavad riik ja omavalitsused oma suure ostukorviga rohepöördesse panustada. Ühtlasi kaardistasime Eesti e-riigi võimekuse koguda riiklikest andmebaasidest vajalikku infot.  

Lühikese ajaga suutsime koondada väga esindusliku partnervõrgustiku era- ja  riigisektorist: keskkonnaministeerium, maaeluministeerium, Riigi Infosüsteemide Amet, statistikaamet, Tartu linna, Saaremaa valla, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi, LHV panga ja Lahhentagge.

Kuigi Accelerate Estonia programmis idee riiklikku jätkutuge ei leidnud, jätkame otsusekindlalt keeruka keskkonnamõjumõõdiku arendamist. Rohetiiger usub, et tänu digipöördele on Eestil suured eelised kujuneda rohepöörde liidriks maailmas.

Uudised

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun