Novembris liitus Rohetiigriga neli ettevõtet

Novembris liitus veel neli ettevõtet Rohetiigri esindusorganisatsiooniga. Mis ajendab oma ettevõtte tegevust keskkonnahoidlikumaks tüürima? Küsisime uutelt liitujatelt.

Ahola Transport tegevjuht Åke Nyblom:

”Keskkonnast hoolimine on Ahola Transporti strateegia hulka kuulunud alates 1990 keskpaigast. Töötame pidevalt oma keskkonna mõjude parandamise ja heitkoguste vähendamise nimel. Maanteetransport ja logistika on levinud sektorid, kus emissiooni saab siiski vähendada digitaliseerimise ja alternatiivsete energiaallikate tõhusama kasutamise abil. Mõned olulised tegurid selles töös on aga väljaspool meie organisatsiooni ja liiga keerulised, et neid üksi mõjutada. Seetõttu näeme Rohetiigrit kui head partnerit, kes jagavad meie väärtusi ja kellega näeme potentsiaali ehitada koos jätkusuutlikumat ja paremat tulevikku ettevõtetele Eestis ja Euroopas.”

BiotaTec tegevjuht Sirli Sipp Kulli:

“2007. aastal loodud Biotatec OÜ tegeleb metallide eraldamise biotehnoloogiate arendusega, eesmärgiga litsenseerida innovaatilisi, kiireid, vähese energiakulu ning madala CO2 heitmega lahendusi metallurgia-, kaevandus- ja jäätmetöötluse tööstustele. Meie ettevõttel on tihe koostöö mitmete ettevõtetega üle maailma ja oleme näinud kui oluline on koostöö ja ühistegemine suurte asjade tegemisel. Usume, et 1+1 võrdub vähemalt 3. Seetõttu soovime liituda ka Rohetiigriga, et üheskoos kaasa aidata  Eesti jätkusuutlikumaks muutumisele”.

DPD personali- ja jätkusuutlikkuse juht Annika Oruaas:

„Kullerettevõttena tegeleb DPD ennekõike selle valdkonda panustamisse, milles me ise tegutseme ja mille jalajälg on kõige suurem.  DPD põhitegevuseks on maanteetransport, seega meie eesmärgid, mõõdikud ja tegevused on ennekõike seotud selle mõju kaardistamisega ja vähendamisega.

Oleme juba üle 10 aasta süsteemselt lähenenud jätkusuutlikkuse teemadele. Meil on olnud väga konkreetsed jätkusuutlikkuse eesmärgid algusest alates, oleme neid ka jooksvalt korrigeerinud ning järjest ambitsioonikamaks viinud. Raporteerime erinevaid mõõdikuid gruppi kvartaalselt ning kord aastas anname grupina välja ka CSR raportit oma peamistest jätkusuutlikest tegevustest ja saavutustest.

Oleme kullerteenuse sektoris ainus, kes on juba alates 2013 aastast toimetanud kõik oma pakid klientidele süsinikuneutraalselt. Järgmine samm on viia oma süsinikdioksiide heide nulli aastaks 2040 – vastav lubadus on esitatud Teaduspõhiste Eesmärkide algatusele (Science Based Target initiative, SBTi), rahvusvahelisele organisatsioonile, mis annab ettevõtetele selgelt määratletud juhiseid ja suuniseid heitkoguste vähendamiseks kooskõlas Pariisi kokkuleppega.

Soovime ka kohalikul tasandil rohkem panustada teadlikkuse tõstmisse kestlikkuse ja jätkusuutlikkuse teemadel ning teha koostööd kohalike Eesti ettevõtetega, kes jagavad meid samu väärtusi. Oleme pikalt olnud Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi liikmed ning näeme, milliseid muutusi ja arenguid on võimalik koos ja ühiselt saavutada. Seetõttu on Rohetiigri liikmeks astumine suurepärane võimalus liituda platvormiga, mis võimaldab meilt omalt poolt panustada teadmiste ja kogemuste jagamisega, õppida ise teistelt, jõuda laiema kogukonnani ning kaasa rääkida ka riigi tuleviku kujundamisel.”

Rail Baltic Estonia keskkonna vanemspetsialist Ingrid Lai: 

“Keskkonnateemad on muutunud iga aastaga meie ühiskonnas üha olulisemaks ning ka ettevõtted saavad üha paremini aru, et keskkonnale ja jätkusuutlikule mõtteviisile panustamine on kõigile vajalik. Rail Baltic Estonia tahab olla transpordivaldkonnas ja miks mitte ka laiemalt teenäitajaks ning jagada oma kompetentsi teiste ettevõtetega selles, kuidas on võimalik ka suuri projekte viia läbi keskkonnateadlikult. Rohetiiger pakub selleks hea platvormi, kus jagada kogemusi ja parimaid praktikaid.”

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun