Rohetiigri Arenguraamat 2023

Rohetiigri Arenguraamatul on oluline roll tasakaalus majanduse poole liikumisel. 

Arenguraamat on kui Rohetiigri liikmesorganisatsioonide hääl, ühiskondliku tellimuse koondaja, tasakaalus majanduse defineerija ja sektorite ühendaja ning tööriist kõikidele osapooltele rohepöörde edukaks realiseerumiseks.

See on igaastane väljaanne, kuhu koondame erinevate autorite artiklid, mis aitavad mõtestada Eestile tasakaalus majanduse mudeli loomise teekonda. 

Arenguraamatu keskmes on ülevaade meie liikmete arengust: edusammudest ja katsumustest muutuste loomisel. Jälgime Arenguraamatu kaudu pidevalt, kui kaugele oleme oma eesmärgi saavutamise teel jõudnud. 

Kuidas me seda teeme? 

Säärased mõõdikud nagu kliimapositiivsus, keskkonnamõju kaardistamine ja juhtimise tase, vastutustundliku ettevõtluse indeksi märgis, süsiniku jalajälg, rohekontor jm, aitavad saada parema pildi tänastest arengutest keskkonnajuhtimise kestlikkuse edenemise teel. 

Meie üheks selleaastase arenguraamatu väljakutseks on objektiivsete mõõdikute väljatöötamine keskkonna kestliku arengu kraadimiseks ja pikemas ajaperspektiivis jälgimiseks. Koos oma liikmetega analüüsime juba koostatud teekaartide praktikasse rakendamise protsesse ja algatame lähitulevikus vajalikke tegevusi riigi suunal. Teised teekaartide valdkonnad saavad samuti arutlusse kaasatud ja olulised märkamised dokumenti kirja pandud. 

Arenguraamatu üks oluline osa on riigi tegevuste jälgimine rohepöörde poole liikumisel. 

Samuti kajastab Arenguraamat lisaks liikmesorganisatsioonide ja riigi edenemisele ka Rohetiigri enda kui organisatsiooni arengut ja tegevusi tasakaalus majandusmudeli suunal liikumisel.

LOE LÄHEMALT

Arenguraamatu esitlus esindusorganisatsiooni aastakoosolekul – Maiu Lauring

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun