Rohetiigri Akadeemia Programm

Rohetiigri üks olulisemaid eesmärke on tõestada, et keskkonnasõbralik tegutsemine on võimalik ja isegi kasumlik. Selleks käivitasime 2020. aasta septembris Rohetiigri Akadeemia esimese lennu, milles juhendasime ja julgustasime 15 organisatsiooni rohemuutusega alustama või juba asetleidvat muutust võimendama. 2021 sügisel sai hoo sisse Akadeemia teine lend ning 2022. aasta septembris alustab kolmas lend.

Rohetiigri Akadeemia on keskkonnamõjude ja muutuste juhtimise teadmiste ja oskuste treeningprogramm ettevõtetele ja organisatsioonidele, kes soovivad parandada oma keskkonnasõbralikkust. Kümme kuud kestva akadeemia käigus omandavad osalejad teadmisi kliimamuutusest, ringmajandusest ja toote-teenuse elutsüklist ning õpivad nägema oma organisatsiooni tegevuse mõju keskkonnale ja seda targalt vähendama. Programm jaguneb teoreetilisteks loenguteks ja praktilisteks töödeks, kus osalejatel tuleb konkreetseid ülesandeid oma ettevõtetes lahendada.

Akadeemia käigus tuvastab iga organisatsioon oma keskkonnamõju, seab keskkonnasõbralikkuse pikaajalised eesmärgid ning valib ühe põhitegevuse, mille keskkonnamõju uute töövõtetega vähendada. Akadeemia koolituspäevad toimuvad kord kuus. Koolitustel inspireerivad osalejaid keskkonna- ja muutuste juhtimise eksperdid. Lisaks esitlevad osalejad akadeemia kohtumistel oma organisatsioonides tehtud kodutöid.

Koolituspäevadel omandavad osalejad oskused ja tööviisid, mida saavad oma asutuses iseseisvalt rakendada. Rohemuutuse käivitamisel või võimendamisel aitavad igat organisatsiooni nii keskkonna- kui ka muutusjuhtimise mentorid. Tuge saavad osalejad muidugi ka teistelt osalevatelt organisatsioonidelt ja oma kursusekaaslastelt.

Programmi koostamisel on osalenud TalTech, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia ja Estonian Business School.

Lisaks ülikoolide lektoritele peavad loenguid Rohetiigri koostööpartnerid Sustinere ja Miltton. Ettevõtteid aitavad mentoritena keskkonnaekspedid Maris Ojamuru, Merili Vares, Kadi Kenk, Markus Vihma, Harri Moora, Ivar Heinola, Teele Pehk, Marko Siller ja Tuuli Pärenson.

Liitu kolmanda lennuga!

Kui soovid liituda akdeemia kolmanda lennuga või on küsimusi, millele siit vastust ei leidnud, siis võta julgelt ühendust: akadeemia@rohetiiger.ee.

Juuresolevas videos selgitab Rohetiigri Akadeemia eestvedaja Markus Vihma, miks ettevõtted programmiga liituda võiks:

 

 

Rohetiigri Akadeemia lõpetanute eneseanalüüs Äripäevas

Rohetiigri Akadeemia lõpetamise järel avaldasime Äripäevas kõigi osalenud ettevõtete ja organisatsioonide eneseanalüütilised kogemuslood. See on põnev lugemine neile, kes on oma ettevõttes rohepööret käivitamas ja vajavad inspiratsiooni!

Tutvu esimese lennu kogemuslugudega Äripäevas Tutvu teise lennu kogemuslugudega Äripäevas

Tutvu esimese lennu arengulugudega

2020. aasta septembris käivitatud Rohetiigri Akadeemia pilootprogrammi käigus juhendasime ja julgustasime 15 organisatsiooni rohemuutusega alustama või juba asetleidvat muutust võimendama. Jälgisime ja jäädvustasime nende arengulugu, millega on kõigil võimalik tutvuda, et muutustes ise veenduda.

LOE LÄHEMALT

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun