Rohetiigri Akadeemia Programm

Rohetiigri Akadeemia on turvaline keskkond, kus külg-külje kõrval käiakse Eesti parimate ekspertide juhendamisel ja toel väga erinevate ettevõtete ja organisatsioonidega usaldusväärses õhkkonnas läbi kõik praktilised sammud oma ettevõtte keskkonnamõju vähendamiseks ning uue väärtuse loomiseks. Intensiivse treeningprogrammi läbinute seas on juba üle 40 Rohetiigri Akadeemia vilistlasorganisatsiooni.

Programm on loodud koostöös 4 Tallinnas asuva ülikooliga: TalTech, Estonian Business School, Tallinna Ülikool ja Eesti Kunstiakadeemia

Rohetiigri üks olulisemaid eesmärke on tõestada, et keskkonnasõbralik tegutsemine on võimalik ja isegi kasumlik. Selleks käivitasime 2020. aasta septembris Rohetiigri Akadeemia esimese lennu, milles juhendasime ja julgustasime 15 organisatsiooni rohemuutusega alustama või juba asetleidvat muutust võimendama. 2023. aasta sügisel alustas Rohetiigri Akadeemias juba neljas lend.

Rohetiigri Akadeemia on keskkonnamõjude ja muutuste juhtimise teadmiste ja oskuste treeningprogramm ettevõtetele ja organisatsioonidele, kes soovivad parandada oma keskkonnasõbralikkust. Neli kuud kestva akadeemia käigus omandavad osalejad teadmisi kliimamuutusest, ringmajandusest ja toote-teenuse elutsüklist ning õpivad nägema oma organisatsiooni tegevuse mõju keskkonnale ja seda targalt vähendama. Programm jaguneb teoreetilisteks loenguteks ja praktilisteks töödeks, kus osalejatel tuleb konkreetseid ülesandeid oma ettevõtetes lahendada.

Akadeemia käigus tuvastab iga organisatsioon oma keskkonnamõju, seab keskkonnasõbralikkuse pikaajalised eesmärgid ning valib ühe põhitegevuse, mille keskkonnamõju uute töövõtetega vähendada. Akadeemia koolituspäevad toimuvad kord kuus. Koolitustel inspireerivad osalejaid keskkonna- ja muutuste juhtimise eksperdid. Lisaks esitlevad osalejad akadeemia kohtumistel oma organisatsioonides tehtud kodutöid.

Koolituspäevadel omandavad osalejad oskused ja tööviisid, mida saavad oma asutuses iseseisvalt rakendada. Rohemuutuse käivitamisel või võimendamisel aitavad igat organisatsiooni nii keskkonna- kui ka muutusjuhtimise mentorid. Tuge saavad osalejad muidugi ka teistelt osalevatelt organisatsioonidelt ja oma kursusekaaslastelt.

Programmi koostamisel on osalenud TalTech, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia ja Estonian Business School.

Lisaks ülikoolide lektoritele peavad loenguid Rohetiigri koostööpartnerid Sustinere ja Miltton. Ettevõtteid aitavad mentoritena keskkonnaekspedid Maris Ojamuru, Merili Vares, Kadi Kenk, Markus Vihma, Harri Moora, Ivar Heinola, Teele Pehk ja Marko Siller.

Vaata videot, kus Rohetiigri Akadeemia juht Markus Vihma ning programmis osalenud organisatsioonide esindajad oma kogemuste põhjal räägivad, mida programmis osalemisest võita on. 

 

 

Rohetiigri Akadeemia lõpetanute kogemuslood Äripäevas

Rohetiigri Akadeemia vilistlased jagasid oma roheväljakutsetega seotud kogemusi Äripäevas. Tutvuge lugudega, kui olete oma ettevõttes rohepööret käivitamas ja vajate selleks inspiratsiooni!

Tutvu esimese lennu kogemuslugudega Äripäevas Tutvu teise lennu kogemuslugudega Äripäevas Tutvu kolmanda lennu kogemuslugudega Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun