Rohetiigri Arenguraamat 2024

Aasta tagasi ilmunud Rohetiigri esimeses arenguraamatus lubasime, et tänavu saame hinnata arengut ja timmida fookust veelgi täpsemaks. Seda silmas pidades ongi uus arenguraamat teie ees. Mõõtkem nüüd, milliseks on Eesti ühiskonna ja Rohetiigri käpajälg kujunenud. 

Leiad siit samad peatükid mis mullugi. Astume koos sammu lähemale tasakaalus majandusele ja koondame ühiskondlikku tellimust. Samuti anname hääle Rohetiigri liikmetele, kelleta seda teekonda oleks võimatu ette võtta.

Olgu lehekülgi 6 või 60, ikka on keeruline ühiskonda muutvat rohepööret selgete ja lihtsate sõnumitega kokku võtta. Keeruline, aga mitte võimatu. Areng on olnud tormiline nii looduses, majanduses, ettevõtetes kui ka avalikus sektoris. Inimkonda tabasid möödunud aasta jooksul nii kuumimad ilmad kui ka metsikud üleujutused. Eriti ülevoolavad on emotsioonid meie enda Eestis, kus majandus jahtub ning teadmatus tuleviku ees kasvab. See on raskesti talutav, kuid muutusteks soodne pinnas. Rohetiigri käpp ei näita kunagi kellegi poole süüdistavalt, vaid ikka aina edasi looduskeskkonna ja majandusarengu tasakaalu poole.

Siin veergudel on targasti öeldud, et Eesti läbib rohepööret esimest korda, iga indiviid samuti. Kuna iga lugeja suhestumine toimunusse on erinev, annaksin arenguraamatu lugejale kaasa kaks soovitust.

Loe lisaks: Rohetiigri liikmed on Eesti ettevõtetest kaks korda kliimateadlikumad

Rohetiigri Arenguraamat 2024

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun