Rohetiigri Akadeemia

Mis on Rohetiigri Akadeemia?

2020. aasta kevadel loodud Rohetiigri Akadeemia on olnud äärmiselt edukas. Eva Truuverki sõnul loodi see vajadusest harida ettevõtteid tuleviku keskkonnateemadel. Tema sõnul ei pakkunud keegi teine tol ajal sellist õppeprogrammi, kuid pärast nelja lendu on Rohetiigri kõrvale tulnud väga palju sarnaste programmide pakkujaid. Seetõttu sulgeb Rohetiiger Eestis oma õppeprogrammi.

Tänaseks on meie töö Eestis tehtud, kuid meie töö on silma jäänud sakslastele, mis tähendab seda, et sügisel alustab esimene Saksamaa lend.

Markus Vihma, Akadeemia eestvedaja on öelnud: “Rohetiigri Akadeemia on läbinud 50 eriilmelist organisatsiooni ning 200 inimest. Nende seast leiab nii suuri kui ka väikeseid ettevõtteid ning mõjukaid avaliku sektori asutusi. Hoiame pöialt, et akadeemia läbinud organisatsioonide kümned tuhanded töötajad ning linnade-valdade sajad tuhanded elanikud saavad moel või teisel rohepingutustestpuudutatud.”

Rohetiiger samas ei ole kunagi võtnud sihiks jääda koolitajaks, vaid näeme end käivitaja ja nügijana ning tunneme rõõmu valdkonna iseseisvast edasiminekust.

Ettevõtete tagasiside

“Meie liikumine Rohetiigri Akadeemia erinevates õpitubades oli päris väljakutsuv, kuna olime endale püstitanud äärmiselt ambitsioonika ülesande. Aga kuna Rohetiigri eestvedajad toetasid meid nii sõnade kui ka teadmistega ja et jätkusuutlikkuse valdkond ongi kariderohke, siis tundsime, et suutsime siiski peale ekslemist leida oma tee. Kui saime paika jõukohased ja maised eesmärgid, muutus edasine plaan kohe selgemaks ja motivatsioon see ellu viia kindlamaks.” 

 

Gertti Kogermann, Viru Keskuse tegevjuht, Rohetiigri Akadeemia III lennu vilistlane

“Roheteemadel liigub väga palju informatsiooni ja sageli on keeruline selles infohulgas orienteeruda ning õigeid valikuid teha. Rohetiigri Akadeemia on meie jaoks olnud suureks abiks roheteekonna alustamisel. Oleme palju õppinud, saanud julgustust ja tuge, et viia läbi suuremaid muudatusi nii oma ettevõtte sees, kui ka ühiskonnas laiemalt. Vähem tähtis ei ole muidugi ka saatusekaaslaste ehk teiste pilootorganisatsioonide arengut jälgida, nendega oma kogetut jagada ja neist inspiratsiooni saada.”

Katrin Tamm, AS Tere roheteemade vedaja

Nõuandjad ja eksperdid

Rohetiigri Akadeemia ühendab ja vahendab Eesti paremaid keskkonnajuhtimise ja kestliku arengu eksperte, mentoreid ja nõustajaid. Rohetiigri Akadeemia programmis on kõigile õppe- ja arendusprogrammile lisaks ette nähtud sellised konsultatsioonid ning nüüd avame oma kogemusvõrgustiku ka otsekontaktideks. Kirjuta meile kui sinul või su organisatsioonil on konkreetne küsimus ning me saame aidata Eesti parima eksperdi leidmisel.

Kirjuta meile, millist eksperti vajad

Kui Sul on küsimus, millele sellel lehel vastust ei leidnud või ettepanek, mida saame veel teha, siis palun kirjuta meile akadeemia@rohetiiger.ee.

 

Uudised

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun