Vabakonna suund

Rohetiigri üks neljast strateegilisest suunast on vabakond. Kestliku Eesti ja maailma visiooni vaatest on kolmandas sektoris kõige olulisemad liitlased keskonnateemade ja kestliku arenguga laiemalt tegelevad vabaühendused ja sotsiaalsed ettevõtted.

Rohetiigri strateegiline eesmärk on suurendada vabakonna ühist mõju Eesti kestlikuks muutumisel. Teisisõnu – võimendada kõike seda, mis on keskkonnaühendustes juba olemas, aga põhjusel või teisel kuhugi takerdunud või pole teoks saanud. Luues tervikpildi ühenduste teadmistest, koondame vabakonna “tellimuse” kestlikule Eestile.

Esimeses etapis koondasime keskkonnaühenduste teadmised kohalikuks kestlikuks arenguks. Allolevad keskkonnasoovitused aitavad omavalitsustel ja kogukondadel sisustada ja kiirendada kohalikku rohepööret. Soovitused puudutavad pea kõiki valdkondi, mille eest omavalitsused vastutavad.  

Koos Arengukoostöö Ümarlaua ja nende veetava kestliku arengu koalitsiooniga aitame kuuel  omavalitsusel koondatud soovitusi rakendada. Soovitusi saab iga omavalitsus ja kogukond kasutada kui orientiiri rohepöördeks ja konkreetseteks keskkonnategudeks.  

Kontaktid

Soovid täpsemalt keskkonnasoovitustest teada? Neid oma paikkonnas ellu viia? 

Võta ühendust omavalitsuste rohenügimise koordineerijaga: Kadri-Mai Kuldkepp – kadrimai@rohetiiger.ee 

Rohetiigri vabakonna suunas toimetavad igapäevaselt Teele Pehk, Kadri-Mai Kuldkepp, Maiu Lauring. Lisaks vabatahtlikud Kerli Laur ja Laura Kalda.  

 

 

Täname toetajaid

Rohetiigri ja Kestliku Arengu Koalitsiooni veetavat keskkonnaühenduste koostööd ja kohalikku kestlikku arengut toetab Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanism Aktiivsete Kodanike Fondist.

Aktiivsete-Kodanike-Fond Rohetiiger

Uudised

President Alar Karis arutas Narvas Ida-Virumaa noortega kliimasõbralikuma maakonna üle

President Alar Karis kohtus 16. detsembril Narvas Ida-Virumaa noortega, kes on võtnud südameasjaks seista kliimasõbralikuma maakonna eest. President Alar Karis kohtus Narvas Ida-Virumaa noortega, kes on võtnud südameasjaks seista kliimasõbralikuma maakonna eest. Kohtumisel osalenud noorte seas oli nii neid, kes osalesid Eestimaa Looduse Fondi ja Rohetiigri eestveetud Ida-Viru noorte kliimakogus, aga ka maakonna kliimasaadikuid. Presidenti huvitas, […]

Loe edasi >>

Eesti esimene kliimakogu laseb Ida-Viru noortel hinnata maakonna tulevikuplaane

Rohetiiger rikastab ühiskonnakorraldust rahvakogude formaadiga. Rahvakogud on hea viis, kuidas kiirendada vajalikke keskkonnategusid ja kliimasamme teadmistepõhiselt, lastes informeeritud otsuseid langetada mini-ühiskonnal. Eesti esimene kliimateemaline rahvakogu* toimub praegu Ida-Virumaa noortega.  Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel ja Rohetiigri kaasabil leiab novembris ja detsembris 2021 aset virtuaalne kliimakogu pealkirjaga “Kuidas tagada, et üleminek kliimasõbralikule tulevikule oleks noorte jaoks õiglane?”. […]

Loe edasi >>

Enam kui 3000 Ida-Virumaa noort said täna kutse Eesti esimesse kliimakogusse

Eestimaa Looduse Fond ja Rohetiiger kutsuvad Ida-Virumaa noori osalema Eesti esimeses kliimakogus. Kliimakogu annab noortele võimaluse rääkida kaasa Ida-Virumaa kliimasõbralikumale majandusele ülemineku plaanides ja sõnastada oma ettepanekud muutuste õiglasemaks korraldamiseks.

Loe edasi >>

Linnad ja vallad rohetiigriteks

Tulemas on selle sajandi kõige olulisemad kohalike omavalitsuste valimised. Oktoobris valitavatel volikogudel lasuvad senisest suurimad ootused kiire, aga mitte kiirustatud, rohepöörde teostamiseks koostöös teadlaste ja kogukondadega. Eesootaval neljal aastal on kriitilise tähtsusega, et iga otsus ja investeering viiks meid igas Eesti omavalitsuses kliimakindla ning ökokriisita tuleviku suunas. Eesti kohalikes omavalitsustes pole kestlik areng seni veel teadvustatud ega […]

Loe edasi >>

Teele Pehk Kuku raadio intervjuus: 38 rohepöörde soovitust kohalikele omavalitsustele

Teadlaste ja 15 keskkonna- ning kestliku arenguga tegeleva organisatsiooni koostöös on loodud 38 olulist soovitust kohalikele omavalitsustele parema elukeskkonna tagamiseks. Rohetiigri ja Arengukoostöö Ümarlaua eestvedamisel kokku kogutud soovitused aitavad omavalitsustel täita üleilmseid kestliku arengu keskkonnaeesmärke ja Eesti 2035 strateegilisi sihte.

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun