Vabakonna suund

Rohetiigri üks neljast strateegilisest suunast on vabakond. Kestliku Eesti ja maailma visiooni vaatest on kolmandas sektoris kõige olulisemad liitlased keskonnateemade ja kestliku arenguga laiemalt tegelevad vabaühendused ja sotsiaalsed ettevõtted.

Rohetiigri strateegiline eesmärk on suurendada vabakonna ühist mõju Eesti kestlikuks muutumisel. Teisisõnu – võimendada kõike seda, mis on keskkonnaühendustes juba olemas, aga põhjusel või teisel kuhugi takerdunud või pole teoks saanud. Luues tervikpildi ühenduste teadmistest, koondame vabakonna “tellimuse” kestlikule Eestile.

Esimeses etapis koondasime keskkonnaühenduste teadmised kohalikuks kestlikuks arenguks. Allolevad keskkonnasoovitused aitavad omavalitsustel ja kogukondadel sisustada ja kiirendada kohalikku rohepööret. Soovitused puudutavad pea kõiki valdkondi, mille eest omavalitsused vastutavad.  

Koos Arengukoostöö Ümarlaua ja nende veetava kestliku arengu koalitsiooniga aitame kuuel  omavalitsusel koondatud soovitusi rakendada. Soovitusi saab iga omavalitsus ja kogukond kasutada kui orientiiri rohepöördeks ja konkreetseteks keskkonnategudeks.  

Kontaktid

Soovid täpsemalt keskkonnasoovitustest teada? Neid oma paikkonnas ellu viia? 

Võta ühendust omavalitsuste rohenügimise koordineerijaga: Kadri-Mai Kuldkepp – kadrimai@rohetiiger.ee 

Rohetiigri vabakonna suunas toimetavad igapäevaselt Teele Pehk, Kadri-Mai Kuldkepp, Maiu Lauring. Lisaks vabatahtlikud Kerli Laur ja Laura Kalda.  

 

 

Täname toetajaid

Rohetiigri ja Kestliku Arengu Koalitsiooni veetavat keskkonnaühenduste koostööd ja kohalikku kestlikku arengut toetab Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanism Aktiivsete Kodanike Fondist.

Aktiivsete-Kodanike-Fond Rohetiiger

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun