Arvamusfestival

Arvamusfestival 2021: Rohekoostöö ala

2021. aasta augustis käis Rohetiiger arvamusfestivalil kureerimas Rohekoostöö ala programmi ning tähistamas esimest sünnipäeva. Toimunud arutelude teemad ning viited videosalvestustele leiad siit.

Kirsiks tordil kogunesid Rohekoostöö ala arutelude moderaatorid peale Arvamusfestivali veelkord omavahel selleks, et oma paneelides kõneldust kokkuvõtteid teha. Vaata videot, milles vestlevad Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk, Riigikantselei EL asjade direktor Klen Jäärats, LHV jätkusuutlikkuse valdkonna eestvedaja Mihkel Tamm ning Riigikogu liige (Reformierakond) Yoko Alender. Vestlust modereeris Rasmus Kagge.

 

Arvamusfestival 2022

Ka sel aastal toob Rohetiiger Arvamusfestivalile lahenduskesksed ja inspireerivad keskkonnateemalised arutelud. Ootame kõiki 12. augustil Paide Vallimäel Rohekoostöö alale mõtteid vahetama!
Vestlustes võtame kokku rohepoliitika ekspertkomisjoni soovitused valitsusele ja vaatame, millised arengud on suve jooksul toimunud. Arutame, kuidas kustutada „põlevat“ energiakriisi ja mida teha, et ka ülejärgmisel talvel hinnad lakke ei tõuseks. Jagame kahe kliimakogu – Tartu ja Ida-Virumaa – kogemusi ja mõtleme üheskoos, kuidas üha rohkem otsuseid sünniks koosloomes. Ühtlasi koostame üheskoos kestliku Eesti lugu ja õhtutundidel tähistame Rohetiigri teist sünnipäeva.

Arvamusfestivali Rohekoostöö ala ajakava 12.augustil

12.00-13.30

Kuidas Eesti lugu saab meid tugevamaks teha?
Väikese rahvana vajame me oma lugu, et oleks usku, lootust ja siht kuhu poole liikuda. Noor põlvkond ootab positiivset ja ühendavat tulevikunägemust, mis motiveeriks neid hommikul ärkama ja konkreetseid samme planeedi ja riigi heaks ette võtma. Tule aruta koos inspireerivate loomeinimestega, kuidas me ise saame luua seda lugu, mis meid järgmised 100 aastat edasi kannab!
Arutelujuht: Jaanus Rohumaa.
Osalejad: kirjanik ja dramaturg Piret Jaaks, kirjanik Valdur Mikita, ökoloog Mihkel Kangur ja sotsioloog Triin Vihalemm.

14.00-15.30

Kuidas kliimakogud rohepöördele kaasa aitavad?
Mis siis, kui üksikisikutena saame rohepööret kõige enam mõjutada teadlike ja häälekate kodanike, mitte ökoteadlike tarbijatena? Otsides lootust ja lahendusi, tasub tutvuda kliimateemadele keskenduvate rahvakogudega, mis on rahvusvaheliselt juba väga levinud ning Eestiski Rohetiigri osalusel kahel korral toimunud. Tule arutama, kuidas kliimakogusid rohepöörde kiirteel õiglaste valikute tegemiseks senisest rohkem kasutada.

Arutelujuht: Teele Pehk ja Maiu Lauring, Rohetiiger SA, kliimakogude eestvedajad.
Osalejad: Rahandusministeeriumi õiglase ülemineku koordinaator Ivan Sergejev, Tartu abilinnapea Gea Kangilaski, Tartu Liiklejate Koja esindaja Ilmar Part ja Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi doktorant Kaisa Jõgeva.

16.00-17.30

Kuidas riik rohepöördub?
Kevadel valmis valitsuse jaoks koostatud rohepoliitika raport, mille koostas 15-liikmeline ekspertgrupp. Mis on selles dokumendis sisaldunud mõtetest ja soovitustest saanud? Kuidas liigume edasi algaval sügisel? Omavahel arutavad ja kuulajate küsimustele vastavad neli osalenud eksperti ja riigi rohepoliitika koordinaator.
Arutelujuht: Kristi Klaas, riigi rohepoliitika koordinaator
Osalejad: ökoloog ja Tartu Ülikooli taastamisökoloogia professor Aveliina Helm, Alexela juhatuse liige Marti Hääl, LHV Grupi juht Madis Toomsalu, Tallinna Tehnikaülikooli rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping.

18.00-19.30

Energia- ja kliimaküsimused kriIside taustal?
Vaatamata järjestikustele kriisidele on valdavalt mõistetud, et rohepööret ei saa pausile panna, sest kliimasoojenemisest ja loodusressursside arutust raiskamisest tulenevad protsessid toimuvad endiselt. Üks valdkondadest, millega „põleb“, on energia. Keskendume küsimusele, kuidas kiirendada taastuvenergiale üleminekut ja parandada energiatõhusust?
Arutelujuht: president Kersti Kaljulaid
Osalejad: Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson, Swedbank Eesti juhatuse esimees Olavi Lepp, Rohetiigri energia teekaardi koostamise eestvedaja Jaanus Purga.

22.00

Rohetiigri sünnipäev
Peale arutelude lõppu algab Rohekoostöö alal Rohetiigri teise sünnipäeva tähistamine. Oodatud on Arvamusfestivali külastajad, Rohetiigri liikmed, koostööpartnerid ja vabatahtlikud. Sünnipäev on lõbus ja täis põnevaid kohtumisi uute inimestega! Tule kohale ja tähistame koos!

Rohetiiger Arvamusfestivali kutse

Uudised

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun