Rohetiiger

Rohetiigrist

Rohetiigri tegijad

Rohetiigrist

Sihtasutus Rohetiiger on keskkonnast hoolivate ettevõtete koostööplatvorm. Teeme Ära liikumisest, Maailmakoristuspäevast ja Tiigrihüppest inspiratsiooni ja tõuke saanud Rohetiiger koondab täna ligi 90 ettevõtet väga erinevatest tegevusvaldkondadest. Rohetiigri eesmärk on aidata kaasa keskkonnajalajälje vähendamisele ettevõtetes ja ühiskonnas.

Selleks kasutab Rohetiiger tööriistu nagu koolitused ja teekaardid neile sektoritele, mis kokku annavad lõviosa majanduse negatiivsest keskkonnamõjust. Praegu on valminud kolm teekaarti – energia, ehituse ja transpordi teekaart. Kolmes teekaardis on kokku osalenud ligi 150 organisatsiooni, sh oma valdkonna eksperdid ja riigiametnikud. Kokku valmib 5 teekaati, 2024. aasta lõpuks valmib maakasutuse ja tööstuse ning ringmajanduse teekaart.

Teekaartide erinevus riigi arengukavadest seisneb selles, et need on koostatud ettevõtjate ja ekspertide poolt, kus ettevõtjad võtavad endale kohustuse teha ära oma osa, et saavutada konkreetses sektoris CO2 vähenemine. Riigi roll on luua selleks soodne regulatiivne keskkond.

2025. aastal on plaanis põimida kõigi teekaartide tegevused ning muud majanduse ja looduse tasakaalu soodustavad tegevused kokkulepete kogumiks (tasakaalus majanduse mudeliks). Need kokkulepped on rohepöörde kontekstis vajalikud selleks, et ettevõtjad saaksid oma tegevustega jõudsasti edasi liikuda ja mitte kaotada konkurentsis.

Rohetiigri missioon

Rohetiigri missiooniks on luua ja rakendada loodussõbralikke praktikaid kõikides sektorites ning kujundada välja tasakaalus majandus. Selle kohta, mida mõistame tasakaalus majanduse all, saab lugeda siit.

Rohetiigri visioon

Rohetiiger unistab kestlikust maailmast, mis säilitab ühiskonna heaolu, samal ajal loodust hoides ja taastades. Rohetiiger on pühendunud oma unistuse ellu viimisele!

Rohetiigri põhiväärtused

Rohetiiger on oma tegevustes pädev, ehedalt julge, ühendav ja tulevikkuloov.

Rohetiigri koostööpartnerid

KIK – strateegiline partner

OÜ Agenda Public Relations, OÜ Sustinere, Miltton Sisu OÜ, Teeme Ära SA, MTÜ Eesti Roheline Liikumine, Eestimaa Looduse Fond, Arengukoostöö Ümarlaud, Balti Keskkonnafoorum ja paljud teised keskkonnaorganisatsioonid.

Aastakokkuvõtted

Esindusorganisatsiooni loomine

Aastakoosolek 2022

Aastakoosolek 2023

Aastakoosolek 2024

Hüppame üheskoos puhtasse tulevikku!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun