Globaalse roheakadeemia visioon

Koondada parimad teadmised, et õpetada, inspireerida ja julgustada erinevate riikide juhte uut majandusmudelit otsima, leidma ja juurutama Eesti eeskujul. Nii nagu Stanfordi ülikoolist kasvas eelmise sajandi keskel välja Silicon Valley, saame panna  nurgakivi rohepöörde kompetentsikeskusele Eestis. Tahame luua Eesti uue eduloo ning tugevdada meie riigi kui globaalse rohemuutuse olulise mootori rolli. Eestist võib kujuneda „Samblaorg“!

Globaalsest roheakadeemiast saab rahvusvaheline tasakaalus majanduse kiirendi. Siin õpitakse parimatelt teadlastelt ja ekspertidelt maailmas. Praktilise poole pealt õpetame Eesti edulugude toel üleriigiliste muutuste elluviimist. Alustaladeks on neli Eesti arenguhüpet:

  1. kuidas sotsialism vahetati veretult kapitalismi vastu;
  2. kuidas astuti Euroopa Liitu ja integreeruti;
  3. kuidas jõuti Tiigrihüppe riikliku projekti toel üheks digimaailma eestkõnelejaks;
  4. kuidas valmistatakse ette ja viiakse ellu rohepööret.

Akadeemia on osalejatele inkubaatoriks, kus koos luuakse uut majandusmudelit. Hiljem on kõigil osalejatel võimalik saadud kogemusi oma kodumaal rakendada. Akadeemia Eestis asuv peakorter jääb tekkinud võrgustikku koos hoidma.

Global Green Academy saab olema ühe riigi programm teiste riikide jaoks. Me ei konkureeri ülikoolide kraadi- ega täiendõppeprogrammidega, vaid teeme kõikide Eesti ülikoolidega koostööd unikaalse õppimis- ja kogemusvõimaluse avamiseks.

Me loome meie riigi globaalse roheakadeemia ja esitame kutse kõikidele maailma riikidele.

UUDISED

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun