Mis ajendas ettevõtteid liituma Rohetiigri esindusorganisatsiooniga?

Tänaseks on Rohetiigri esindusorganisatsiooniga liitunud juba pea 40 ettevõtet ning jätkame uute liikmete tutvustamisega. Küsisime ettevõtete juhtidelt põhjuseid, miks nad otsustasid Rohetiigriga liituda.

Kaarel Ots, Nasdaq Tallinna börsi juht:

Näen oma töös üha enam, kuidas investeerimine ja väärtused käivad käsikäes. Peamiselt on selle taga raketina kõigi teadvusse jõudnud ESG ja kestliku (sustainable) finantseerimise tõus. BlackRocki juht Larry Fink on öelnud, et õige pea võetakse investeerimisotsuste tegemisel arvesse ESG näidikuid ehk hinnatakse järgmist:
a) milline on ettevõtte mõju keskkonnale;
b) kas ja kuidas panustab ettevõte oma tegevusega ühiskonna arengusse laiemalt
c) kui läbipaistev, eetiline ja vastutustundlik on ettevõtte juhtimine.

Selle reaalsuseks muutumine juba käib. Investeeringud ESG-ga arvestavatesse ettevõtetesse üha kasvavad ja ESG-fondide head tulemused tõestavad, et neile on selge nõudlus. Ligi 90% noorema generatsiooni investoritest võtab oma investeerimisotsuste tegemisel arvesse ettevõtte ESG näidikuid. Vastates sellele nõudlusele, tuli Nasdaq Põhjamaades äsja välja portaaliga ESG Footprint, mis võimaldab investoril saada ülevaade ettevõtete keskkondlikust ja sotsiaalsest jalajäljest. Samuti avas Nasdaq rohevõlakirjade portaali, kust turuosalised saavad ühtlustatud vaate turul olevate rohevõlakirjade kohta. Seda suunda tagasi ei pööra.

Mulle näib, et trend vastutustundlikuma tuleviku suunas on ilmselge. Kuid tegemist on laiema valdkonnaga, kui pelgalt investeerimine ja rahastus. Erinevates kriisides võitleme tagajärgedega, kuid tähelepanu on vaja pöörata põhjustele nagu raiskamine, ületootmine, –tarbimine ja -optimeerimine, keskkonnas mittehoolimine. Kui soovime, et meie järeltulijad samuti sellel planeedil elada saavad, siis ma ausalt öeldes ei näe alternatiivi puhtama looduskeskkonna saavutamiseks ja säilitamiseks. Jordan Petersoni 6. reegel ütleb nii: „Tee oma enda kodu korda enne kui maailma kritiseerid.“ Ma leian, et Rohetiiger on just selline platvorm, millega liitudes on võimalik koostöös teistega oma kodu eeskujulikult korda teha.

Kristo Seli, Estiko Grupi juht:

Oleme Estiko Grupis kuulutanud 2021. aasta roheliste tegude aastaks, mille pühendame jätkusuutliku mõtteviisi arendamisele ja nii individuaalselt, meeskondades kui ka ettevõtetena suuremate ja väiksemate roheliste tegude tegemisele. 

Estiko tegevuses on lähtutud rohelisest maailmavaatest juba viimased kümmekond aastat. Näiteks on meil tänaseks rajatud üle Eesti 11 päikeseelektrijaama, mille koguvõimsus on 2,2 megavatti. Samuti käivad ettevalmistustööd Põhjamaade suurima päikeseelektrijaama rajamiseks Raadile.

Roheliste tegude aastal aga tegutseme senisest veelgi teadlikumalt. Rohetiigri eesmärgid ja ettekujutus tulevikust kattub meie väärtuste ja endale seatud eesmärkidega, mistõttu tundus Rohetiigriga ühinemine ilmselge sammuna. Jagatud teadmised, kasulikud tööriistad, koostegemise rõõm – ühiselt jõuame kiiremini kõrgemale ja kaugemale.

Ats Albre, Nortal Eesti juht:

Liitusime Rohetiigriga, sest on aeg kahe tiigri – IT-tiiger ja Rohetiiger – koostööks. Oma olemuselt aitame ju igapäevaselt lahendada samasid probleeme, mis Rohetiiger – olgu see teadlik töö või positiivne kaasmõju. Digilahendused kasvatavad kasutajate ning kodanike heaolu, teenustele ligipääsetavust, optimeerivad protsesse ja muudavad tootmist efektiivsemaks – selle kõigega kaasneb ka positiivne keskkonnamõju. On aeg hakata suhtuma oluliselt teadlikumalt keskkonnamõju hindamisse ja juhtimisse kõikides valdkondades ning IT-ettevõte saab olla siin suureks abiks kaasaegsete lahenduste pakkumisel.

Kristiina Sepp, JCDecaux tegevjuht: 

JCDecaux grupile maailma suurima välimeediaettevõttena on jätkusuutlikkus olnud ärimudeli keskmes juba aastaid. Otsustasime liituda Rohetiigri platvormiga, et ka Eestis tuua tähelepanu keskkonnaalastele tegevustele. Tahame teadvustada kestliku majandamise olulisust reklaamitööstuses ning tõsta teadlikkust neist võimalustest meie partnerite hulgas. Usume, et saame õppida teistelt Rohetiigri liikmetelt ja loodetavasti jagada ka oma pikaajalist kogemust nii Eestist kui kogu maailmast ning selle tulemusena kasvab keskkonnateadlikkus ja võetakse vastu aina rohkem kestlikku majandamist soodustavaid otsuseid.

Tiit Land, TalTechi rektor:  

Tallinna Tehnikaülikool on seadnud endale eesmärgiks eristuda kliimanutikuse ja energiasäästlikkusega ning olla tuleviku linna testkeskuseks. Niivõrd suuri ambitsioone saab ellu viia vaid koostöös partneritega. Näeme Rohetiigri liikmetes häid koostööpartnereid, kellega olla eestvedajaks kestliku ja kliimaneutraalse ühiskonna loomisel. Ainult üheskoos suudame muuta ka ühiskonna väärtushinnanguid, ilma milleta rohepööret teha ei saaks.

Tutvu Rohetiigri esindusorganisatsiooni kõigi liikmetega siin: ESINDUSORGANISATSIOON.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun