SEB roheline ajajoon

SEB pakub jätkusuutlikke lahendusi erinevas eas klientidele ning pöörab tähelepanu ka töötajate keskkonnateadlikkusele. 

Jätkusuutlik pension

SEB on oma klientide pensionivarasid juba rohkem kui 400 miljoni euro ulatuses investeerinud vastutustundlikkesse varadesse. Tänavu kevadel sai avatud uus III samba indeksfond SEB Kliimatuleviku Pensionifond Indeks, mis investeerib peamiselt globaalsetesse indeksfondidesse ning mille eesmärk on vähendada süsinikuheitmete jalajälge. Uue indeksfondiga saavad pensioniks kogujad kasutada kõiki passiivse indeksfondi hüvesid ja samal ajal investeerida jätkusuutlikku tulevikku. Lisaks uuele fondile, on SEB suurendamas aastal 2022 vastutustundlikult juhitud investeeringute osakaalu kõigis aktiivselt juhitud SEB pensionifondides üle 70%. Näiteks on SEB pensionifondid juba praeguseks oma kapitaliga panustanud uute tuule- ja päikeseparkide rajamisse Baltimaades, et vähendada vajadust fossiilsete kütuste järele ning teinud investeeringuid jätkusuutlikku metsandusse. Rohkem infot SEBjätkusuutlikkest pensioniinvesteeringutest leiab seb.ee/pension. 

Paberivaba teenindus SEB kontorites

„SEB Pank pakub paberivaba teenindust juba 2013. aasta algusest. Selle käigus saab klient allkirjastada pangatehinguga kaasnevad dokumendid ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID-ga ning dokumendid ja lepingud arhiveeritakse internetipanka. Soovi korral saadetakse dokumendid kliendile ka e-kirjaga. Puutetundlikult ekraanilt näeb tehingu käiku, saab tutvuda toodete ja teenuste tingimustega ning lepingu sõlmimisel allkirjastada dokumendid vaid mõne näpuvajutusega ekraanil. Paberivaba teenindus muutis pangatehingute tegemise senisest oluliselt mugavamaks, sest erinevate tehingute kinnitamisel ja lepingute sõlmimisel ei teki enam lehekülgede kaupa paberit. Kõik allkirjastatud dokumendid salvestatakse nüüd internetipanka. Eelmine aasta hoidis pank kokku paberivaba teenindusega 508 588 paberi lehte, mille kaal on kokku 2 543 kg. 

Miks pank selle muudatuse tegi? 

Uuringust selgus, et enne 2013. aastat printisid panga tellerid välja ligikaudu 400 000 lehte kuus, mis teeb aastas kokku 24 tonni paberit. Selle tootmiseks kulub umbes 650 puud, millele lisandub veel energia ja vee kulu. Seepärast on esmajoones tegu keskkonda säästva algatusega ja mõttemaailma avardamisega, kuid vähemalt samaväärset kasu näeb pank ka teenindusprotsessi oluliselt mugavamaks muutmises.

Aastate jooksul on SEB Pank suurendanud digitaalselt allkirjastatavate toodete ja teenuste valikut, et vähendada paberi kasutust. 

Myfootprint | SEB

SEB tõi turule mobiilirakenduse MinuJalajälg | SEB või MyFootprint | SEB, mis toetab ja aitab inimesi teekonnal rohelisema eluviisi poole.

Rohkem näpunäiteid ja nippe selleks, kuidas oma süsiniku jalajälge vähendada ja liikuda keskkonnasõbralikuma eluviisi suunas, leiab mobiilirakendusest MinuJalajälg | SEB. Praktiline tööriist on kättesaadav kõigile – selleks ei pea olema SEB mobiilirakenduse kasutaja ega panga klient. Tasuta rakenduse saab mobiiltelefoni alla laadida Google Play ja App Store platvormidelt. MinuJalajälg | SEB mõõdab elustiilist ja tarbimisharjumustest lähtuvat isiklikku süsiniku jalajälge viies valdkonnas: toitumisharjumused, eluase, liikumine kodust tööle ja tagasi, pikamaareisid ning ostud. 

Maisic ehk My ISIC 

Õpilased ja üliõpilased saavad sügisel vahetada oma pangakaardi Eesti esimese bioplatikust toodetud ISIC kaardi vastu, mis ühtlasi teenib keskkonda ja aitab tõestada noore akadeemilist staatust nii Eestis kui ka välismaal. Pangakaart on valmistatud 82% ulatuses taastöödeldud maisimassist ja selle tootmine on võrreldes tavalise plastikuga tekitanud mitu korda vähem CO2. Uuendus aitab kaasa kasvuhoonegaaside emissioonide vähendamisele ja seega annab oma panuse kliima soojenemisega võitlemisel.

Keskkonnasäästlikum pangakaart Maisic on toodetud kaasaegse tehnoloogia abil: kaardi kiip ja antenn on pressitud maisimassi sisse ja seejärel on kaart mõlemalt poolt kaetud õhukese plastikukihiga. Maisikaardi kaal on tavalise plastikkaardiga sarnaselt umbes viis grammi. Pangakaart #maisic on väliselt identne teiste ringluses olevate kaartidega. Senise kasutuskogemuse kohaselt maailmas ei ohusta seda ei liigne niiskus ega ka kõrgemad või madalamad temperatuurid. 

2020 aasta märtsis tulime välja uudisega: Alates aprillist vähendab SEB plastikust toodetud pangakaartide pakkumist Eestis ja toob asemele 82% ulatuses maisist toodetud pangakaardid. Esimesena muutuvad keskkonnasäästlikumaks õpetajatele, tudengitele ja õpilastele mõeldud ISIC- ja ITIC-kaardid ja eduka testimise järel ka teised SEBpangakaardid. Tänu loodussõbralikumale pangakaardile vähendab pank ainuüksi käesoleval aastal oma plastiku kasutust 230 kilogrammi võrra.  SEB Eesti kaartide keskkonnajalajälg on umbes 1,7 tonni plastikut aastas, mida plaanitakse tulevikus vähendada 80% võrra.

Evelin Allas
SEB jätkusuutliku panganduse juht

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun