Töötuba: Psühholoogilised mudelid partnerite kaasamisel keskkonnateemades
Enamus Rohetiigri koolitustest on tehnilise suunitlusega, keskendudes üleminekuplaanidele, ELi regulatsioonide järgimisele, jalajälje arvutusmeetoditele ja parimatele praktikatele. Üheks meie 2025. aasta eesmärgiks on tuua koolitustesse rohkem muutuste juhtimise ja kaasamise psühholoogia aspekte, et aidata ettevõtetel paremini töötada nii oma töötajate kui ka sidusrühmadega.
Toome sellel teemal rääkima välisesineja.
Aeg: 25. september 9.00-17.00
Koht: Tallinn, täpne koht selgub.
Töötuba toimub inglise keeles.
Tegemist on tasulise koolitusega: Rohetiigri liikmele 250 EUR, mitte-liikmele 400 EUR.
Töötoa sisu
Töötoa baasiks on arengupsühholoogia, mis viitab, et inimesed arenevad läbi selgelt eristuvate psühholoogiliste arengufaaside. Varasemad faasid on pigem mina-kesksemad ja egoistlikumad (mida võime näha väikeste laste puhul), hilisemates faasides laieneb arusaamine gruppidele (kohalik kogukond, riik jne) või ka kogu planeedi-põhiseks (world-centric vaade). Erinevates arengufaasides on põhimõtteliselt erinevad motivatsioonid, maailmavaated, enesest arusaamine jne.
Töötuba põhineb peamiselt Terri O’Fallon’i välja töötatud Stages arenguteoorial, aga integreeritud on ka teised arengupsühholoogilised mudelid.
Erinevatel arengufaasidel on ka väga erinev suhestumine loodusesse ja jätkusuutlikkusse. Kasulik on nendest aru saada, sest erinevates arengufaasides olevate inimestega võib olla vajalik kasutada põhimõtteliselt erinevaid lähenemisviise.
Töötuba annab ülevaate peamistest arengupsühholoogilistest faasidest ja nende suhestumisest keskkonna- ja jätkusuutlikkuse teemadega. Tegemist on praktilise lähenemisega, kus lisaks teoreetilise ülevaatele anname ka läbi erinevate harjutuste ja mängude praktilise arusaamise erinevate arengufaaside põhiteesidest.
Öeldakse, et 80% meie edust tuleneb sisemistest teguritest ja meie psühholoogilistest võimetest. Antud töötoas keskendume, kuidas enda sisemisi oskuseid jätkusuutlikkuse projektides võimalikult edukalt rakendada.
Mida töötuba annab?
Sinule: Parem arusaamine, kuidas sina ja teised mõtestavad jätkusuutlikkust, mis toetab võimet teisi paremini mõjutada ja teha tõhusamat koostööd.
Sinu organisatsioonile: Parem oskus skaleerida jätkusuutlikkuse mõju meeskondades, tarneahelates ja sektoriüleselt.
Töötoa läbiviija
Dr Simon Divecha on läbi viinud ja toetanud muutusi nii organisatsioonides ja ärisektorites. Ta on disaininud ja rakendanud muutus-sekkumisi erinevates sektorites, läbi viinud koolitus- ja juhtimisprogramme ning mentordanud erineval tasemel juhte muutuste elluviimisel.
Tema ülesannete hulka on kuulunud suurettevõtete nõustamine, rahvusvaheliste programmide juhtimine, ülikooli uurimisinstituudi juhtimine, ettevõtete kaasasutamine, idufirmade juhendamine ning ettevõtete ja valitsusväliste organisatsioonide juhtimine tegevjuhina.
Töötoa kava
Hommikune sessioon
30 min: Tutvustused ja eesmärgid
60 min: Presentatsioon: Conscious Climate Leadership Impulse
Dr Divecha kogemus Australian SolarSunrise taastuvenergeetikalahenduste rakendamisel kohalikes kogukondades, kus vastandusid erinevad maailmavaated [sarnaselt Eesti tuulikudebatile]
30 min: Praktiline harjutus ja rollimäng esimese levinuma jätkusuutlikkuse mõtteviisi kogemiseks.
Paus
60 min: Kaks mini-harjutust teise ja kolmanda levinuma mõtteviisi kogemiseks
30 min: Hilisemad arengufaasid – ülevaade ja arutelu
Lõunapaus
Pärastlõunane sessioon
30 min: Erinevad lähenemisnurgad peamiste jätkusuutlikkuse mõtteviisidega töötamiseks
90 min: Peamised juhtimisprintsiibid erinevate mõtteviisidega suhestumiseks.
Paus
60 min: Õpitu kinnistamine
15 min: Kokkuvõte ja järgmised sammud