Foorum Elevant toas toob kohale rahvusvahelise haardega majandusteadlased, et käivitada diskussioon Eesti uue majandusmudeli üle

Kuidas hoida loodust ja tagada inimeste heaolu kasv? Täna, 17. novembril kogunevad rahvusvaheliselt tunnustatud majandusteadlased esimesele tasakaalus majanduse foorumile Elevant toas, et pakkuda välja oma nägemus tuleviku majandusmudelist, mis arvestaks nii rohepöörde ootusi kui inimeste nõudeid oma elujärjele.

Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk: “Foorumil Elevant toas „paneme tule põlema“ ja arutame esimest korda, mida rohepöördega kaasnev muutus endast kujutab ja milline võiks olla tuleviku majandusmudel, mis loodust ei kurna, vaid aitab sel taastuda. Soovime innustada Eesti otsustajaid uusi mudeleid otsima ja rakendama.”

„Kui varem on olnud ESG paljudele ettevõtetele pigem kauge teema, siis järjest enam on tekkinud arusaam, et selle kaudu adresseeritakse päris probleeme ning seeläbi on tekkinud väga praktiline lähenemine”, rääkis Swedbank Eesti juht Olavi Lepp. “Ka kliimateema olulisus on tõusuteel ja keegi meist ei saa sellest kõrvale vaadata.”

Äripäeva peadirektori Igor Rõtovi sõnul tuleb endale aru anda, et rohemõtlemine on vääramatu megatrend ja meil pole mõistlik siin sabas sörkida. „Ei võida ka need, kes kaasa jooksevad. Meil tuleb olla ise eestvedajad ja oma tee leida.“

Saalis on muutustejuhid, ettevõtjad ja avaliku sektori liidrid ning sündmus on suunatud kõigile, kes usuvad, et rohepööre on Eesti majandusele ja inimestele võimalus ning ka Eesti majanduse konkurentsivõime küsimus. 

Konverentsi esimeses osas tutvustame uusi kontseptsioone majandusmõtlejatelt mujalt maailmast – Uus-Meremaalt, Ühendkuningriigist, USAst ja Põhjamaadest. Sõna saavad globaalse haardega teadlased nagu: 

  • Max Harris, kes kirjutas raamatu “New Zealand Project”, millest sai inspiratsiooni ka Uus-Meremaa eelmine peaminister Jacinda Ardern; 
  • Edward Barbier, kes nõustab erinevaid ÜRO agentuure, Maailmapanka ja OECDd ning on kirjutanud või toimetanud 27 raamatut ja on enam kui 300 teadusartikli autor; 
  • Tim Jackson on teadlane ja mitmete mõjukate raamatute autor – teiste hulgas „Prosperity without Growth“ ja „Post Growth – Life After Capitalism“; 
  • Erinch Sahan, kes on Kate Raworthi “sõõrikumajanduse” konsulatsioonifirma Doughnut Economics Action Lab (DEAL) juht. Varem on ta töötanud World Fair Trade Organization (WFTO) tegevjuhina. Kate Raworth on tuntud kui „sõõrikumajanduse“ kontseptsiooni väljatöötaja ja tema raamat „Doughnut Economy“ oli 2017. aastal nii Financial Timesi kui ka McKinsey „Book of the Year“ auhindade finalist. 

Foorumi teises osas jagavad oma kogemusi rahvusvaheliste suurkorporatsioonide esindajad nagu Ragn-Sells Groupi CSRi juht Pär LarshansSwedbank Baltics riskijuht Petteri Nikkola jt. 

Samuti arutame, kas ja kuidas Eesti riik ja ettevõtted neid eeskujusid rakendada saavad. Teiste seas on laval president Kersti Kaljulaid, Swedbank Eesti juht Olavi Lepp ningClimaCash kaasasutaja Erik Moora

Päeva modereerivad Mart Normet ja BBC ajakirjanik Colm Flynn.

Kogu programmi ja kõigi esinejatega saab tutvuda siin

Foorumit korraldavad Rohetiiger, Swedbank ja Äripäev Greentech Week & NEXPO Tallinn lõpusündmusena. 

Head ajakirjanikud, oma osalemise soovist andke palun teada: helin.vaher@agendapr.ee.

Lisainfo:

Helin Vaher | Agenda PR 

Tel: +372 53 408 556

helin.vaher@agendapr.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun