Uue aasta alguse inspiratsiooniks

Peatselt saabuva uue aasta saabumise puhul jagame viiteid kasulikele koolitustele ja positiivsetele uudistele.

Siin on mõned viited inspireerivatele materjalidele, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha.

Värskelt ilmunud raamat Pehme linn käsitleb kaasaja suurimaid väljakutseid – kuidas tagada ja parandada kvaliteetse elukeskkonna kaudu inimeste elukvaliteeti kesk tihenevat linna, kliimamuutusi ja digitaliseerunud ühiskonnakorraldust. Raamat on justkui jätk, laiendus Jan Gehli 2015.a. eesti keeles ilmunud raamatule “Linnad inimestele”. Raamatus tutvustatakse skandinaavia inimkeskset ja inimmõõtmelist linnaplaneerimist, mille eesmärk on toetada kohalikku, toimivat ja jätkusuutlikku elukeskkonda. Raamatus on paralleelselt käsitletud ühiskondlikke, ruumilisi ja keskkonna küsimusi, samuti on teooria ja ideaalid kõrvuti reaalsete näidete ja lahendustega olemasolevatest keskkondadest üle maailma. Raamat ei eelda eelteadmisi kuna on kirjutatud arusaadavas ja kohati isegi poeetilises keeles. Teisalt on see tõhus tööriist erialainimestele, kes puutuvad kokku ehitatud keskkonna kujundamisega erinevatel tasanditel. Nii nagu Jan Gehli “Linnad inimestele”, on ka see raamat heaks kaaslaseks arhitektidele, planeerijatele, otsustajatele, arendajatele aga eelkõige kõigile, kes me elame ja teeme oma igapäevaseid käike ja valikuid kohalikus linnalises keskkonnas.

Tallinna Rahvaülikooli kursuste seas on päris põnevaid koolitusi. Muuhulgas saab ka permakultuuri põhimõtteid ning seda, kuidas ise seemneid koguda ja säilitada.

CNBC uudisteportaal kirjutas, et parandamiskultuur ilmutab esimesi märke sellises suurkorporatsioonis nagu Apple.

Vaata järele Maaeluministeeriumi korraldatud taastava põllumajanduse konverentsi, kus on mitmeid inspireerivaid ja praktilisi ettekandeid.

Detsembrikuu Rohetiigri inspiratsioon
Maal Kaia Hommik Lilleaas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun