Rohetiigri logo sai alguse tiiger Pootsmani käpajäljest

Rohetiigri logo jaoks andis oma käpajälje Tallinna Loomaaias elav tiiger Pootsman, kes sai suvel Itaalias kolme tiigrikutsika isaks.

Rohetiigri pilootprogrammi kuuluva reklaamiagentuuri Zavod BBDO juhi Tauno Looduse sõnul oli Rohetiigri logo puhul kohe selge, et see sünnib tiigri käpajäljena.

„Esimesed visandid olid tiigri käpajäljest juba noore disaineri Helena Keskküla poolt tehtud, kuid ühel hetkel tuli mulle meelde, et meil elab Tallinna Loomaaias ju oma tiiger. Ja tekkis mõte, et logo võiks olla meie enda tiigri astutud käpajälg.“

Tauno Looduse sõnul hakkasid nad juba kõike läbi mõtlema, kuni selleni välja, kuidas viia Pootsmani puuri valged paberilehed, kuhu ta saaks peale astuda ning kust disainerid saaksid logo jaoks jäljendeid võtta. „Kui me hakkasime seda planeerima, tuli välja, et meie loomaaias elav Pootsman on Itaalias kutsikaid saamas.“

Õnneks oli Tallinna Loomaaed väga abivalmis ja otsis oma arhiivist üles Pootsmani käpast tehtud foto. Selle foto põhjal sündiski Zavod BBDO disainerite käe all Rohetiigri logo ja brändiraamat.

„Kui Pootsman paari aasta pärast Eestisse tagasi tuleb, kaasame ta kindlasti veel Rohetiigri brändi edasiarendusse, lastes tal oma käpajälgi veel näiteks särkidele ja teistele erinevatele materjalidele teha,“ rääkis Tauno tulevikuplaanidest. „Igal juhul on meil hea meel, et Rohetiigri logo pärineb autentsest allikast ehk otse loodusest ja sellel on ka oma sümboolne tähendus, sest amuuri tiigrid on looduses inimtegevuse tõttu väljasuremisohus.“

Kahjuks Pootsman ise veel oma kuulsast käpast midagi tea, sest ta on praegu hõivatud Itaalias Parco Natura Viva loomaaias oma kolme kutsika Alina, Zovi ja Krai kasvatamisega ja nende ema Luva eest hoolitsemisega.

Pootsman Rohetiiger
Pootsman

Pootsman sündis 2011. aastal Moskvas loodusest pärit amuuri tiigrite pesakonnas.

Amuuri tiigri säilimine on looduses suures ohus. Varem Kaug-Idas ulatuslikult levinud amuuri tiigri asuala on tänaseks tugevalt kahanenud ning säilinud on veel vaid ligi 500 isendit Sihhote Alini mäestikus Venemaa kaguosas ja väikestel aladel Põhja-Hiinas. Suurimaks ohuks amuuri tiigrile on salaküttimine ning elupaikade hävimine illegaalse metsaraie tõttu.

Loomaaedades hoitakse nn hädaabi populatsiooni, mis võimaldab liiki elus hoida ja võimalusel loodusesse tagasi viia.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun