Inspiratsiooni suviseks eneseharimiseks

Suvise puhkuse ajal soovitame inspiratsiooni koguda Rohetiigri podcastidest ning mõtteid mõlgutada raamatute abil, mida leiad näiteks Rahvusraamatukogu riiulitelt.

RaRa soovitab suvistel mõtisklushetkedel sirvida uusi raamatuid. 

Richard Joy raamat muutuste vajadusest, kuid ka lootusest ja usust, et parem ja jätkusuutlikuma ühiskonna võimalikkusest “Unsustainable : the urgent need to transform society and reverse climate change”

Teaduse- ja tehnoloogiakirjaniku David Pogue’i praktiline käsiraamat kliimamuutustega kohanemiseks (New York Times’i menuk) “How to prepare for climate change : a practical guide to surviving the chaos”

Kasulikku lugemist keskkonnapoliitikat, keskkonnaõigust ja poliitikat õppivatele üliõpilastele EL mõjust kogu maailma, aga eriti Euroopa keskkonnapoliitika kujundamisele: ”Environmental policy in the EU : actors, institutions and processes”. 

Stsenaariumianalüüsis Milline on Eesti biomajandus aastal 2050? (Tiits, Marek ; Karo, Erkki, 2021) on vaadeldud nelja väga erineva dünaamikaga biomajanduse üleilmset arengusuunda, mis on kõik – olenevalt ühiskonna, keskkonna- ja kliima-, majandus- ja energeetika- ning poliitilisest arengust maailmas – ühtviisi võimalikud. Analüüsitakse, milliseid võimalusi pakub Eesti biomajanduse arendamiseks avatum ja milliseid enesekesksem majanduskeskkond. Lisaks arutletakse, kuidas võtta vastu biorevolutsiooniga seotud täiesti uusi tehnoloogilisi ja sotsiaal-majanduslikke võimalusi, ning mida teha siis, kui bioteaduste ja ‑tehnoloogiaga seotud uudsed võima­lused ühel või teisel põhjusel ei realiseeru. 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun