Kohtume Arvamusfestivalil

Sel suvel kohtume taas 9. augustil Paides Arvamusfestivalil Rohetiigri Rohekoostöö alal. Rohetiiger oli 2023. aasta Arvamusfestivalil väga tubli. Eriti tundsime rõõmu, et meie lava kõnetas erinevaid sotsiaalseid gruppe – ettevõtjaid, poliitikuid, keskkonnaaktiviste, ajakirjanikke, noori ja vanu.  

Soovime 2024. aasta Arvamusfestivalil jätkata kvaliteetse ja olulise diskussiooni pakkumist ning anda teada arengutest, mida oleme aasta jooksul kogenud ja talletanud. Usume, et Rohetiigri kohalolek Arvamusfestivalil ja keskkonnateemade jätkuvalt prioriteetsena hoidmine pakub inimestele tuge ja vajalikke teadmisi. Eelmise kolme aasta näitel suudame kohale meelitada ka neid külalisi, kes varem ei ole festivalil osalenud.

Rohekoostöö ala arvamusfestivalil 9. augustil

  1. Mõnus kohvijoomine Tartu Roheringiga – elurikkus linnadesse! kl 12.00-13.30

Tartu on algatanud rahvusvahelise koostööprojekti LIFE Tartu ROHEring, mille käigus tuuakse elurikkus linna. Kutsume tehtust rääkima ja muljeid jagama Tartu abilinnapea Elo Kiiveti. Temaga vahetavad mõtteid riigikogu liige Madis Kallas, Tallinna linnaplaneerija Eva-Maria Aitsam ja Paide linnapea Kaido Ivask.

Kuulama kutsume sihitult kõigi KOV-ide keskkonnaspetsialistid ja linnajuhid. Arutelu formaat on mõnus mõttevahetus kohalolijatega. Arutame ühiselt, kuidas meie linnu rohelisamaks muuta. Jutuajamist suunab Tartu linnalooduse koordinaator Mirjam Võsaste.

  1. Miks sa siia autoga tulid kl 14.00-15.30

Kevadel valmis Rohetiigri Transpordi teekaart 2040. See on mahukas dokument, mille koostamisel on osalenud ligi 70 praktikut, eksperti ja teadlast. Me juba teame tänu teekaardile, miks sa siia autoga tulid ja mis peab muutuma, et sa siia tuleks ühistranspordiga / muul säästvamal viisil. Sellest räägimegi. Paneme Arvamusfestivali jaoks kokku parima võimaliku paneeli, et seda teemat huvitavalt ja silmiavavalt kuulajateni tuua.

Arutelus osalevad Tallinna keskkonna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere, Taltechi logistika ja transpordi teaduskeskuse vanemteadur Dago Antov, Kliimaministeeriumi transpordi ja liikuvuse asekantsler Sander Salmu ja Autogeeniuse ja Autolehe vastutav toimetaja Tarmo Tähepõld. Vestlust modereerib Tallinna Tehnikaülikooli kestliku arengu ja rohepöörde nõunik Helen Sooväli-Sepping.

  1. Ühiskondliku kokkuleppe võimalikkusest Eestis: kas helge tulevik on möödapääsmatu? kl 16.00-17.30

Sessiooni eesmärk on kujutleda end aastasse 2040 ning kirjeldada, mida me 15 aasta pärast Eesti majandusruumis näeme. Millised majandusharud on tõusnud, millised hääbunud? Mis on 2040. aastal elukeskkonnas meile tuntuimad maamärgid – nii looduslikud, pool-looduslikud kui tehislikud? Kas selle kõige keskel on Eestis elada sama hea, veel parem, või kehvem? 

Meetodina kasutaks ka publiku kaasamist sli.do vm keskkonna kaudu, rakendamaks nt. sessiooni lõpuosas meetodit “pre-mortem”, ehk annaks publikule võimaluse kirjeldada, mis eeldusi peame ühiskonnas veel täitma või milles ühiskondlikult kokku leppima, et helge tulevikunägemus muutuks realistlikuks.

Vestlust juhib Mikk Vainik, osalevad TalTechi doktorant ja MTÜ Tulevikuuuringute Instituudi juht Johanna Vallistu, investor, ettevõtja ja insener Rainer Sternfeld ning ettevõtja ja koolitaja Ville Jehe.

  1. Eesti tuleviku lood ja laulud kl 18.00-19.30

Päeva viimases osas arutleme koos publikuga Eesti tulevikuloo teemal.
 
Plaan on aastal 2025 koguda kokku 30 000+ inimese unistust elust Eestis aastal 2050. Arvamusfestival on esimene avalik lava, kus avame teemat, küsime tagasisidet ja kaasamõtlemist. Formaat on „kõike muud, kui igav“. Publik saab kindlasti osaleda.
 
Vestlust modereerib ajakirjanik Mart Normet ja osalevad muusik Kristjan Järvi, ettevõtja Ivo Suursoo, Riigikogu liige Tiit Maran ja ERM-i direktor Kertu Saks.

Kohtumiseni Paides!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun