Kohtume Arvamusfestivalil

Sel suvel kohtume taas 9. augustil Paides Arvamusfestivalil Rohetiigri Rohekoostöö alal. Rohetiiger oli 2023. aasta Arvamusfestivalil väga tubli. Eriti tundsime rõõmu, et meie lava kõnetas erinevaid sotsiaalseid gruppe – ettevõtjaid, poliitikuid, keskkonnaaktiviste, ajakirjanikke, noori ja vanu.  

Soovime 2024. aasta Arvamusfestivalil jätkata kvaliteetse ja olulise diskussiooni pakkumist ning anda teada arengutest, mida oleme aasta jooksul kogenud ja talletanud. Usume, et Rohetiigri kohalolek Arvamusfestivalil ja keskkonnateemade jätkuvalt prioriteetsena hoidmine pakub inimestele tuge ja vajalikke teadmisi. Eelmise kolme aasta näitel suudame kohale meelitada ka neid külalisi, kes varem ei ole festivalil osalenud.

Rohekoostöö ala arvamusfestivalil 9. augustil

  1. Mõnus kohvijoomine koos Tartu Roheringiga kl 12.00-13.30

Tartu on algatanud rahvusvahelise koostööprojekti, mille käigus tuuakse elurikkus linna. Kutsume tehtust rääkima ja muljeid jagama Tartu abilinnapea Elo Kiiveti. Temaga vahetavad mõtteid riigikogu liige Madis Kallas, Tallinna Strateegiakeskuse linnaplaneerija Eva-Maria Aitsam ja Paide linnapea Kaido Ivask.

Kuulama kutsume sihitult kõigi KOV-ide keskkonnaspetsialistid ja linnajuhid. Arutelu formaat on mõnus mõttevahetus kohalolijatega. Arutame ühiselt, kuidas meie linnu rohelisamaks muuta. Jutuajamist suunab Tartu linnalooduse koordinaator Mirjam Võsaste.

  1. Miks sa siia autoga tulid kl 14.00-15.30

Kevadel valmis Rohetiigri Transpordi teekaart 2040. See on mahukas dokument, mille koostamisel on osalenud ligi 70 praktikut, eksperti ja teadlast. Me juba teame tänu teekaardile, miks sa siia autoga tulid ja mis peab muutuma, et sa siia tuleks ühistranspordiga / muul säästvamal viisil. Sellest räägimegi. Paneme Arvamusfestivali jaoks kokku parima võimaliku paneeli, et seda teemat huvitavalt ja silmiavavalt kuulajateni tuua.

  1. Ühiskondliku kokkuleppe võimalikkusest Eestis kl 16.00-17.30

Sessiooni eesmärk on kujutleda end aastasse 2040 ning kirjeldada, mida me 15 aasta pärast Eesti majandusruumis näeme. Millised majandusharud on tõusnud, millised hääbunud? Mis on 2040. aastal elukeskkonnas meile tuntuimad maamärgid – nii looduslikud, pool-looduslikud kui tehislikud? Kas selle kõige keskel on Eestis elada sama hea, veel parem, või kehvem? 

Meetodina kasutaks ka publiku kaasamist sli.do vm keskkonna kaudu, rakendamaks nt. sessiooni lõpuosas meetodit “pre-mortem”, ehk annaks publikule võimaluse kirjeldada, mis eeldusi peame ühiskonnas veel täitma või milles ühiskondlikult kokku leppima, et helge tulevikunägemus muutuks realistlikuks.

  1. Eesti tuleviku lood ja laulud kl 18.00-19.30

Oktoobris alustame koos mitmete partneritega 9 kuud kestvate üle-eestiliste unistamistalgutega. Arvamusfestival on esimene avalik lava, kus avame teemat, küsime tagasisidet ja kaasamõtlemist. Formaat on „kõike muud, kui igav“. Publik saab kaasa rääkida. 

Kohtumiseni Paides!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun