Toiduhoidmise kampaania tõi ühise eesmärgi nimel kokku kümneid ettevõtteid ja organisatsioone
Tänaseks on lõppenud Hoiame Head Toitu teavituskampaania, mille eesmärk oli vähendada toidu raiskamist kodudes aga ka laiemalt kõigis toidutööstuse etappides. Rohetiigri eestvedamisel tulid kampaania nimel koostööd tegema kümned ettevõtted ja organisatsioonid, kes leidsid viise oma klientide, töötajate ja partnerite seas teavitustööd teha. Nüüd on aeg otsad kokku tõmmata ja teha järeldusi.
Kampaania Hoiame Head Toitu jõudis tänu kõigile panustajatele suure hulga inimesteni, kes said teada, et iga äravisatud toidu valmistamiseks on kulunud palju planeedi ressursse, mida meil ei ole lõputult.
Ainuüksi Rohetiigri Facebooki postitusted jõudsid kampaania perioodil tuhandete inimesteni. Kõige nähtavam postitus oli Õigustalgute teavitus, mida nägi boostimise abil üle 20 tuhande inimese. Kampaania avapostitus jõudis üle viie tuhande inimeseni.
Üks levinuim toidu äraviskamise põhjus on riknemine. Tundub, et toitu ostetakse ikka kokku rohkem kui jõutakse enne säilimistähtaja saabumist ära süüa. Selle vältimiseks tee nii:
- Mõtle läbi menüü ja planeeri toidukorrad.
- Tee ostunimekiri, arvestades, mis on juba kodus olemas on.
- Kasuta valmis toidud ära uutes roogades
- Tea „kõlblik kuni“ ja „parim enne“ erinevust.
- Säilita toitu õigesti. Hoia külmiku temperatuur vahemikus 1–4 °C ja sügavkülmiku temperatuur –18 °C juures. Sügavkülmuta.
- Tõsta uuemad tooted külmikus ja kapis tahapoole ning vanemad ettepoole.
- Kui toidujäätmed siiski tekivad ja neid vältida ei õnnestu, kogu neid eraldi ja komposti oma koduses kompostris. Segaolmejäätmete hulka toidujäätmeid visata ei tohi.
Planeeri toiduoste, säilita õigesti, kasuta ülejääke, komposti toidujäätmeid.Loe lisaks Keskkonnaministeeriumi Austa toitu jäägitult algatuse juures olevaid häid nõuandeid ja viiteid uuringutele.