Toiduhoidmise kampaania tõi ühise eesmärgi nimel kokku kümneid ettevõtteid ja organisatsioone

Tänaseks on lõppenud Hoiame Head Toitu teavituskampaania, mille eesmärk oli vähendada toidu raiskamist kodudes aga ka laiemalt kõigis toidutööstuse etappides. Rohetiigri eestvedamisel tulid kampaania nimel koostööd tegema kümned ettevõtted ja organisatsioonid, kes leidsid viise oma klientide, töötajate ja partnerite seas teavitustööd teha. Nüüd on aeg otsad kokku tõmmata ja teha järeldusi.

Kampaania Hoiame Head Toitu jõudis tänu kõigile panustajatele suure hulga inimesteni, kes said teada, et iga äravisatud toidu valmistamiseks on kulunud palju planeedi ressursse, mida meil ei ole lõputult.

Ainuüksi Rohetiigri Facebooki postitusted jõudsid kampaania perioodil tuhandete inimesteni. Kõige nähtavam postitus oli Õigustalgute teavitus, mida nägi boostimise abil üle 20 tuhande inimese. Kampaania avapostitus jõudis üle viie tuhande inimeseni.

Üks levinuim toidu äraviskamise põhjus on riknemine. Tundub, et toitu ostetakse ikka kokku rohkem kui jõutakse enne säilimistähtaja saabumist ära süüa. Selle vältimiseks tee nii:

  • Mõtle läbi menüü ja planeeri toidukorrad. 
  • Tee ostunimekiri, arvestades, mis on juba kodus olemas on. 
  • Kasuta valmis toidud ära uutes roogades 
  • Tea „kõlblik kuni“ ja „parim enne“ erinevust. 
  • Säilita toitu õigesti. Hoia külmiku temperatuur vahemikus 1–4 °C ja sügavkülmiku temperatuur –18 °C juures. Sügavkülmuta.
  • Tõsta uuemad tooted külmikus ja kapis tahapoole ning vanemad ettepoole. 
  • Kui toidujäätmed siiski tekivad ja neid vältida ei õnnestu, kogu neid eraldi ja komposti oma koduses kompostris. Segaolmejäätmete hulka toidujäätmeid visata ei tohi.  

Planeeri toiduoste, säilita õigesti, kasuta ülejääke, komposti toidujäätmeid.Loe lisaks Keskkonnaministeeriumi Austa toitu jäägitult algatuse juures olevaid  häid nõuandeid ja viiteid uuringutele.

Rohetiiger kõneleb

Enam kui 3000 Ida-Virumaa noort said täna kutse Eesti esimesse kliimakogusse

Eestimaa Looduse Fond ja Rohetiiger kutsuvad Ida-Virumaa noori osalema Eesti esimeses kliimakogus. Kliimakogu annab noortele võimaluse rääkida kaasa Ida-Virumaa kliimasõbralikumale majandusele ülemineku plaanides ja sõnastada oma ettepanekud muutuste õiglasemaks korraldamiseks.

Loe edasi >>

Inspiratsiooniks

Rohetiiger tutvustab inspireerivaid artikleid ja raamatuid, põnevaid videoid, filme ja sarju ning harivaid materjale, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha.

Loe edasi >>

Teadlaste paneeli kohtumine maavarade teemal

15. oktoobril toimus Tartu Ülikooli Chemicumis hübriid arutelu maavarade teemal, mille juhatasid sisse Tartu Ülikooli rakendusgeoloogia professor Alar Rosentau ja Tallinna Tehnikaülikooli Maavarade- ja rakendusgeoloogia osakonna juhataja Rutt Hints.  Arutelust võtsid osa Rohetiigri teadlaste paneeli liikmed, Tartu Ülikooli geoloogia osakonna juhtivteadlased, magistriõppe tudengid ja Eesti Geoloogia Seltsi esindaja. Arutelu aluseks olid Rohetiigri majandustoimkonna koostatud seisukohad […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun