Arvamusfestival Rohetiigriga

Ka sel aastal toob Rohetiiger Arvamusfestivalile lahenduskesksed ja inspireerivad keskkonnateemalised arutelud.

Ootame kõiki reedel 9. augustil Paide Vallimäel Rohekoostöö alale (nr 9) mõtteid vahetama! Kui Paidesse pole võimalik tulla, siis saab Rohetiigri arutelusid otseülekandes näha Rohetiigri Facebook livest

KAVA

  • 12.00 – 13.30 Mõnus kohvijoomine koos Tartu Roheringiga

Tartu on algatanud rahvusvahelise koostööprojekti, mille käigus tuuakse elurikkus linna. Kutsume tehtust rääkima ja muljeid jagama Tartu abilinnapea Elo Kiiveti. Temaga vahetavad mõtteid riigikogu liige Madis Kallas, Tallinna Strateegiakeskuse linnaplaneerija Eva-Maria Aitsam ja Paide linnapea Kaido Ivask. Kuulama kutsume sihitult kõigi KOV-ide keskkonnaspetsialistid ja linnajuhid. Arutelu formaat on mõnus mõttevahetus kohalolijatega. Arutame ühiselt, kuidas meie linnu rohelisamaks muuta. Jutuajamist suunab Tartu linnalooduse koordinaator Mirjam Võsaste.

Kohvi pakub Rohetiigri liige Paulig.

  • 14.00 – 15.30  Miks sa siia autoga tulid

Kevadel valmis Rohetiigri Transpordi teekaart 2040. See on mahukas dokument, mille koostamisel on osalenud ligi 70 praktikut, eksperti ja teadlast. Me juba teame tänu teekaardile, miks sa siia autoga tulid ja mis peab muutuma, et sa siia tuleks ühistranspordiga / muul säästvamal viisil. Sellest räägimegi. Paneme Arvamusfestivali jaoks kokku parima võimaliku paneeli, et seda teemat huvitavalt ja silmiavavalt kuulajateni tuua.

  • 16.00 – 17.30 Ühiskondliku kokkuleppe võimalikkusest Eestis

Sessiooni eesmärk on kujutleda end aastasse 2040 ning kirjeldada, mida me 15 aasta pärast Eesti majandusruumis näeme. Millised majandusharud on tõusnud, millised hääbunud? Mis on 2040. aastal elukeskkonnas meile tuntuimad maamärgid – nii looduslikud, pool-looduslikud kui tehislikud? Kas selle kõige keskel on Eestis elada sama hea, veel parem, või kehvem?

Meetodina kasutaks ka publiku kaasamist sli.do vm keskkonna kaudu, rakendamaks nt. sessiooni lõpuosas meetodit “pre-mortem”, ehk annaks publikule võimaluse kirjeldada, mis eeldusi peame ühiskonnas veel täitma või milles ühiskondlikult kokku leppima, et helge tulevikunägemus muutuks realistlikuks.

Panelistid: Johanna Vallistu, Rainer Sternfeld, Ville Jehe.

Modereerib: Mikk Vainik  

18.00 – 19.45 Eesti tuleviku lood ja laulud

Oktoobris alustame koos mitmete partneritega 9 kuud kestvate üle-eestiliste unistamistalgutega. Arvamusfestival on esimene avalik lava, kus avame teemat, küsime tagasisidet ja kaasamõtlemist. Formaat on „kõike muud, kui igav“. Publik saab kaasa rääkida.

Laval on kaasatud organisatsioonide vedajad: Kristjan Järvi, Tiit Maran, Ivo Suursoo, Eva Truuverk. Unistajaid ohjab ja publikut kaasab Mart Normet.

Lisaks toimuvad kogu päeva jooksul erinevad kohalolijaid kaasavad tegevused:

  • võimalus öelda välja oma mõtted ja ideed keskkonnateemalisteks arenguteks Eestis
  • loovus- ja unistamisnurk lastele
  • sisendi andmine Eesti tulevikuloo kujundamisse

Registreeru

Aeg:
09.08.2024 12:00 - 19:30
Registreerumine lõpeb:
09.08.2024 12:00
Asukoht:
Paide Vallimägi

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun