Merili Vares

Teeme Ära Sihtasutuse juhatuse liige ja tegevjuht

Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi töögrupi juht

Mentor ja konsultant

Merili on ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonide nõustamisega tegelenud alates aastast 2006, kui ta asus tööle ettevõttesse PriceWaterhouseCoopers Advisors. Lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli avaliku halduse erialal, keskendus Merili oma karjääri alguses Euroopa Liiduga liitumisega kaasnenud Eesti avaliku sektori juhtimisalase võimekuse kasvatamisele, hiljem valitsemise, riskijuhtimise ning sisekontrolli valdkonna arendamisele nii avalikus kui erasektoris.
Merili klientide portfelli on kuulunud Eesti juhtivad ettevõtted, nagu AstraZeneca, Swedbank, Estonian Cell AS, Magnum AS, Eesti Statoil, Eesti Energia, Elering, Vopak E.O.S, Telia, Amserv Grupi AS, Levira AS, Kredex Krediidikindlustuse AS, Hoolekandeteenused AS, Politsei- ja Piirivalveamet, Maksu- ja Tolliamet ning paljud teised.

Et omandada praktilist juhtimiskogemust ettevõtluses, asus Merili 2014. aastal rahvusvahelise haardega kohaliku ehitus- ning tootmisettevõtte finantsjuhiks. 2017. aastal lõi Merilis tugevalt välja tema maailmaparandamise tahe ning ta otsustas teha kannapöörde. Ta asus juhtima rahvusvahelisi partnersuhteid Teeme Ära Sihtasutuses, kes valmistus toona esimeseks üleilmseks Maailmakoristuspäevaks, millest võttis 2018. aastal osa rohkem kui 18 miljonit inimest 157 riigist.

2019. aastast on Merili Teeme Ära SA tegevjuht, kes on senisest kampaaniate korraldamisest liikunud rohkem kogukondade harimisele ning kaasamisele, ringmajanduse põhimõtete tutvustamisele ja rakendamisele nii kolmandas kui avalikus sektoris.

Merili ei ole loobunud ka oma kogemuste ja teadmiste jagamisest ettevõtetega. Alates 2020 aasta algusest juhib ta Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi töögruppi, mis igal aastal hindab ja tunnustab Eesti vastutustundlikke ettevõtteid.

Merili on kogemustega mentor, läbinud Harvard Manager mentorlusprogrammi ning valitud PricewaterhouseCoopers’i talentide programmi. Merili on mentor Vabaühenduste Liidu tulevikujuhtide koolitusprogrammis ning Rohetiigri pilootprogrammis.

Linkedin

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun