Lõppes Euroopa Liidu rohe-raamistike koolitusseeria Rohetiigri liikmetele

Rohetiiger pakub oma liikmetele arenguvõimalust koolituste, seminaride ja konverentside näol. 

Sel kevadel toimus 5-osaline koolitussari, mis andis põhjaliku ülevaate Euroopa Liidu roheraamistikele. 

EU roheraamistikud Rohetiiger

Euroopa Liit on võtnud rohepöörde strateegiliseks sihiks ja sellega seoses on vastu võtetud võetamas kümneid, kui mitte sadu erinevaid seaduslikke raamistikke. Kuna infohulk on suur, võib  kõiges orienteerumine osutuda üpris keeruliseks. 

Seetõttu oligi ürituste seeria eesmärgiks  anda tervikülevaade olulisematest Euroopa Liidu raamistikest, mis kas juba  või lähiaastatel Eesti ettevõtteid mõjutama hakkavad. 

EL regulatsioonides on palju sektoripõhisust, kuid koolitussarja jooksul keskenduti peamistele raam-regulatsioonidele, mis mõjutavad ettevõtteid sektoritest sõltumatult. 

Raamregulatsioonid kehtivad eelkõige börsi- ja suurtele ettevõtetele, kuid mõju saab olema kogu majanduskeskkonnale. Seega puudutavad regulatsioonid ka keskmiseid ja väikseid ettevõtteid, kes on suuremate ettevõtetega seotud läbi tarneahelate. 

Programmi sisu: 

  1. Ülevaade EL roheleppest ja Eesti kliimaseadustikust“, koolitajad Helena Braun (Euroopa Komisjon), Kristi Klaas (Riigikantselei), Kädi Ristkok (Keskkonnaministeerium)


Sissejuhatav sündmus tervikpildi loomiseks, mis on EL roheleppe motivatsioon, tagamaa ja vastuvõtmise protsess. Samuti ülevaade teistest baas-raamistikest nii Euroopa Liidu kui Eesti tasemel. 

  1. Euroopa Liidu kestlike investeeringute raamistik ehk EL taksonoomia“, läbiviija Merili Vares, PwC Eesti ESG valdkonna juht.

Euroopa Liidu kestlike investeeringute raamistik ehk taksonoomia regulatsioon süstematiseerib, milliseid majandustegevusi saab lugeda EL keskkonnaeesmärkidesse oluliselt panustavateks ja milliseid mitte. Regulatsioon keskendub kuuele eesmärgile: 

  • Kliimamuutuste mõju vähendamine 
  • Kliimamuutuste mõjudega kohanemine 
  • Vee- ja mereressursside jätkusuutlik kasutus ja kaitse 
  • Ringmajandusele üleminek 
  • Reostuse vältimine ja kontroll 
  • Elurikkuse ja ökosüsteemide kaitse ja taastamine

Kuigi selged kriteeriumid on paigas tänaseks ainult kliimamuutustega seotud eesmärkidele ja teised on alles väljatöötamisel, anname ülevaate, mil moel taksonoomia regulatsioon juba täna Eesti ettevõtteid mõjutab ja mida tulevikus on ees oodata. Samuti räägime täna küll ainult suurtele börsiettevõtetele ja finantsteenuste pakkujatele kehtivast taksonoomiaga seotud avalikustamise kohustusest, kuid need laienevad järgnevate aastatega kõigile suurettevõtetele.

  1. Kestlikkuse aruandluse direktiiv, koolitaja Markus Kivimägi, ESG ja aruandluse ekspert, jätkusuutlikkuse agentuur Sustinere.

Euroopa Liit kehtestab suurtele ettevõtetele ja börsiettevõtetele ühtse standardi ja kohustuse kajastada majandusaastaaruande osana enda kestlikkusega seotud tegevusi ja tulemusi. Arutame koos, mida direktiiv reguleerib, milliseid aruandlus-põhimõtteid kasutusele võtta tuleb ja milliseid Eesti ettevõtteid see mõjutama hakkab. 

  1. Jätkusuutlikkuse regulatsioonide tulevikutrendid: mis nõuded on tulemas, läbiviija Els Heile, ESG ja regulatsioonide ekspert, jätkusuutlikkuse agentuur Sustinere.

Euroopa Liidu suunalt on veel tulemas mitmeid regulatsioone, mis määratlevad jätkusuutlikku tegutsemist. Tulevaste regulatsioonide osas on ebaselgust, kuid siiski on oluline juba nüüd neist teemadest teadlik olla ning tutvuda vabatahtlike raamistike ja arengukavadega, mis on tulevaste regulatsioonide taustaks. 

  1. Kuidas mõõta keskkonna- ja sotsiaalseid mõjusid? Läbiviijad Kadi Kenk ja Kristiina Kerge, Teeme Ära sihtasutus.

Praktilise töötoa kohta saab olulisemaid teadmisi lugeda siit.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun