Valmis rohepoliitika eksperdirühma raport

Rohepoliitika eksperdirühmal valmis raport, mis teeb valitsusele ettepanekud keskkonnasõbralikumale majandusmudelile üleminekuks. 

Raport käsitles järgmisi teemasid: energeetika, transport, hooned, toit, ringmajandus ja jäätmed, elurikkus ja bioressursside väärindamine ning kliimamuutustega kohanemine ning õiglane üleminek Ida-Virumaal. Loe raportit ja ettepanekuid valdkondade kestlikumaks muutmise kohta.

Tutvu rohepoliitika raportiga

Rohepoliitika ekspertrühma raport
Eva Truuverk, Ivo Krustok, Lauri Tammiste (Foto: Arp Müller)

Rohetiigri jaoks olid olulised järgmised seisukohad: 

  • Ärme oota, mil meile saabub „ootamatult“ keskkonnakriis. Täna on meil võimalik keskkonnakriisi ennetada.
  • Eesti võiks näha rohepöördes võimalust. Kui me täna midagi ei tee, maksame selle eest homme rohkem.
  • Rohetiigri 60 liiget juba näevad rohepöördes konkurentsieelist ja on asunud oma tegutsemiskeskkonda kujundama.
  • Riik peaks võtma initsiatiivi, näitama head eeskuju ja looma rohepöördeks soodsa keskkonna. 
  • Rohepööre on koos digipöördega suur majanduslik võimalus ning seda on võimalik muuta Eesti edulooks. Eestist võiks saada maailma rohepöörde keskus.
  • Väga suur vajadus on keskkonnajalajälje mõõdikute järele. See teeks keskkonnamõjude hindamise ja vähendamise arusaadavaks ja kiirendaks rohepöörde protsessi.
  • Rohetiiger juba teeb teist aastat ettevõtetele ja organisatsioonidele Akadeemiat, kuid vajadus on suurem. Keskkonnateema peaks olema ülikoolide õppekavades.

Eksperdirühma juhtis Lauri Tammiste. Eksperdirühma koosseisu kuulusid: Tõnis Arjus, Ivar Dembovski, Aveliina Helm, Marti Hääl, Arno Kütt, Priit Lepasepp, Taavi Madiberk, Margus Muld, Marek Rannala, Helen Sooväli-Sepping, Anne Sulling, Madis Toomsalu, Eva Truuverk ja Ants-Hannes Viira.

Kuula Vikerraadio Reporteritunni saadet, kus Eva Truuverk, SEI keskuse juhataja Lauri Tammiste ja Riigikantselei rohepoliitika nõunik Ivo Krustok tutvustavad raportit.

KUULA SAADET

Rohetiiger kõneleb

Rohetiigriga on liitunud üle 60 ettevõtte

Aasta 2022 esimeses kvartalis liitusid Rohetiigri esindusorganisatsiooniga SEB, ROI, Tallinna Lennujaam, Tallinna Kaubamaja ning aprilli lõpus ka BTA kindlustus. Küsisime liitujatelt, mis ajendab ettevõtete juhtkondi tegema samme jätkusuutlikkuse suunas? Hiljar Kõiv, BTA kindlustuse Eesti filiaali juhataja: “BTA kindlustuse strateegias on olulisel kohal jätkusuutlikkus, mis tähendab, et lisaks majanduslikele eesmärkidele oleme seadnud kõrged eesmärgid ka oma ökoloogilise […]

Loe edasi >>

Algas kandideerimine Rohetiigri Akadeemia kolmandasse lendu

Avatud on kandideerimine septembris algavale Rohetiigri Akadeemia kolmandale lennule. Kellel soov luua või võimestada enda rohetiimi, et ette võtta põhjalik ettevõttesisene rohepööre või roheteemades järgmisele tasemele hüpata, siis see programm on heaks vahendiks.Programm sisaldab 9 kuud intensiivset õpet ja õpitu rakendamist roheprojektide näol. Programm on laiapõhjaline – see on koostatud nelja ülikooli ja Rohetiigri partnerite […]

Loe edasi >>

Kokanduse eeskuju Kristjan Peäske: tahan teada, kust minu toit tuleb!

Ka hiiglasliku süsinikujalajäljega restoraniäris saab teha vastutustundlikke valikuid Aasta eest tegi Noblessneri sadamalinnakus tegutsev Lore bistroo karmi otsuse, loobudes oma kõige populaarsemast roast – tuunikalasalatist. “Siiamaani küsitakse, millal see menüüsse tagasi tuleb,” tunnistab üks bistroo omanikke Kristjan Peäske. Vastus sellele küsimusele on – mitte kunagi.  Eelmise aasta novembris avaldas bistroo sotsiaalmeedias ka postituse, mis selgitas otsuse tagamaid. […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun