Valmis rohepoliitika eksperdirühma raport

Rohepoliitika eksperdirühmal valmis raport, mis teeb valitsusele ettepanekud keskkonnasõbralikumale majandusmudelile üleminekuks. 

Raport käsitles järgmisi teemasid: energeetika, transport, hooned, toit, ringmajandus ja jäätmed, elurikkus ja bioressursside väärindamine ning kliimamuutustega kohanemine ning õiglane üleminek Ida-Virumaal. Loe raportit ja ettepanekuid valdkondade kestlikumaks muutmise kohta.

Tutvu rohepoliitika raportiga

Rohepoliitika ekspertrühma raport
Eva Truuverk, Ivo Krustok, Lauri Tammiste (Foto: Arp Müller)

Rohetiigri jaoks olid olulised järgmised seisukohad: 

  • Ärme oota, mil meile saabub „ootamatult“ keskkonnakriis. Täna on meil võimalik keskkonnakriisi ennetada.
  • Eesti võiks näha rohepöördes võimalust. Kui me täna midagi ei tee, maksame selle eest homme rohkem.
  • Rohetiigri 60 liiget juba näevad rohepöördes konkurentsieelist ja on asunud oma tegutsemiskeskkonda kujundama.
  • Riik peaks võtma initsiatiivi, näitama head eeskuju ja looma rohepöördeks soodsa keskkonna. 
  • Rohepööre on koos digipöördega suur majanduslik võimalus ning seda on võimalik muuta Eesti edulooks. Eestist võiks saada maailma rohepöörde keskus.
  • Väga suur vajadus on keskkonnajalajälje mõõdikute järele. See teeks keskkonnamõjude hindamise ja vähendamise arusaadavaks ja kiirendaks rohepöörde protsessi.
  • Rohetiiger juba teeb teist aastat ettevõtetele ja organisatsioonidele Akadeemiat, kuid vajadus on suurem. Keskkonnateema peaks olema ülikoolide õppekavades.

Eksperdirühma juhtis Lauri Tammiste. Eksperdirühma koosseisu kuulusid: Tõnis Arjus, Ivar Dembovski, Aveliina Helm, Marti Hääl, Arno Kütt, Priit Lepasepp, Taavi Madiberk, Margus Muld, Marek Rannala, Helen Sooväli-Sepping, Anne Sulling, Madis Toomsalu, Eva Truuverk ja Ants-Hannes Viira.

Kuula Vikerraadio Reporteritunni saadet, kus Eva Truuverk, SEI keskuse juhataja Lauri Tammiste ja Riigikantselei rohepoliitika nõunik Ivo Krustok tutvustavad raportit.

KUULA SAADET

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun