Rohetiigriga liitus oktoobris neli ettevõtet

Rohetiigri esindusorganisatsioon jätkab laienemist. Seekord tervitame liikmetena selliseid ettevõtteid nagu Net Group, Productinfo24.com, H2Electro, Scania Baltikum. Küsisime neilt, mis motiveerib jätkusuutlikult toimetama.

Rohetiigri liikmed

Net Group’i innovatsioonijuht Siim Lepisk: “Osa Net Group’i tööst on strateegilised vestlused tippjuhtkonnaga sellest, mis nende äri lühemas ja pikemas perspektiivis ees ootab. Innovatsiooniliidrina on meie roll tõstatada ka teemasid, millised on globaalsed tehnoloogiatrendid ja kuidas need võivad mõjutada ettevõtte ärimudelit – ning milline võiks olla sellest lähtuv innovatsioon, et teha ettevõtted tulevikukindlamaks. See innovatsioon võib tähendada nii tehnoloogilist eelist, mis annab ettevõttele konkurentsieelise (näiteks kuidas paremini ära kasutada erinevaid andmekogusid) või innovatsioon eelkõige ärimudeliga seonduvalt, mida tehnoloogia saab toetada (näiteks uute väärtuspakkumiste loomine ja tulumudelite leidmine). 

Näeme ettevõtete jaoks rohevaldkonna transformatsiooni lähiaastatel ühe tugevaima strateegilise mõjutajana. Suuremate ettevõtete jaoks on see juba tänane “probleem”, mida lahendada, väiksemate jaoks on see eeskätt võimalus, millega saavutada konkurentsieelis ja realiseerida kiirema kasvu potentsiaal. Mõlemal juhul on ettevõtte juhina otstarbekas küsida nii endalt kui tehnoloogiapartnerilt, strateegilisi küsimusi: näiteks “kuidas me saaks tehnoloogia abil saavutada enamat kui seadus ette kirjutab?” ja “millist pikaajalist konkurentsieelist saaksime tehnoloogia abil luua?”. Net Group soovib olla see tehnoloogiapartner, kellega selliseid vestlusi pidada. Meil on juba täna selleks eraldi teenus “Kasvuplaan”, mis ei eelda veel tarkvaralise lahenduse loomist, vaid keskendub ettevõtte strateegiliste kasvuvõimaluste leidmisele. 

Näeme, et Rohetiigri võrgustik on Eestis tugevaim rohevaldkonna ökosüsteem, kus kõige keskkonnateadlikumalt mõtlevad liikmed, roheinnovatsiooni liidrid, jagavad omavahel teadmisi ja kontakte, mis tugevdavad liikmete vastutustundlikku kasvu ja vastupanuvõimet ka keerulistel aegadel. Tänapäeval on äride kasvatamisel ja säilenõtkuse tugevdamisel tarkvaralahendustel keskne roll. Soovime panustada tarkvaraliste lahenduste loomisega Eesti roheliidriks tegemisel. Olles esimene tarkvaratehnoloogia ettevõte Rohetiigri võrgustikus, näeme võimalust saada parimaks strateegiliseks tehnoloogiapartneriks Eesti ettevõtjatele – selleks et vedada üheskoos maailma muutvat roheinnovatsiooni.

Productinfo24.com partner Tiina Aas: “Meie ettevõte arendab tarbijaäppi Tarbi targalt, mis aitab keskkonnateadlikel tarbijatel eelistada ringlussevõetavate pakenditega tooteid ning jälgida oma pakendite jalajälge. Äpp ütleb, millistest materjalidest on pakend valmistatud ja kas need lähevad ka tegelikult Eestis ringlusse. Sama skaneerimisega arvutab äpp taustal ka leibkonna toitumise tasakaalu. Äravisatavatest pakenditest moodustub omakorda uus ostunimekiri ning näeb selle maksumust erinevates jaekettides.

Huvi Rohetiigri tegemiste vastu tekkiski esmalt seoses pakenditega. Juba esimesel kohtumisel Evaga sõnastas ta ise väga hästi ära meie rolli: „Tarbi targalt (äpp) ongi see viimane lüli, mis lõpuks ühendab ettevõtted, tooteinfo ja pakendite sorteerimise tavalise tarbijaga.“ Selge, et olime jõudnud omade juurde.

Rohetiigri terviklik lähenemine jätkusuutliku tuleviku nimel on meile väga südamelähedane. Enamik inimesi maailmas tahab hinges olla vastutustundlik, ent selleks on vaja häid abivahendeid. Rohetiigri kogukonna liikmena tahame rohelise mõtteviisi levikusse panustada, aidates ettevõtetel olla efektiivsed ja tarbijatel teha teadlikke otsuseid.”

H2Electro juhatuse liige Henrik Hal: ’’Globaalsete kliima-eesmärkide saavutamiseks ja praeguse tööstusrevolutsiooni laialdaseks rakendumiseks on vaja põhimõttelist muutust meie tarbitava energia allikas. Maailmas on võetud selge suund taastuva roheenergia poole, mis peaks järkjärgulise rakendumise korral vähendama kasvuhoonegaaside heite mahtu ja andma puhtale energiale jõulise konkurentsieelise. See trend on nüüdseks pöördumatu ja vajab globaalselt kohanemisvõimelist ning toimepidevat energeetika-arhitektuuri.

H2Electro arendab järgmise põlvkonna elektrolüüserit rohelise vesiniku tootmiseks. Meie peamine eesmärk on tuua vesiniku hind alla selleks, et saaks toimuda nii rohepööre kui tööstusrevolutsioon. Lühidalt: meie ehitame käesolevat tööstusrevolutsiooni võimaldavat 21. sajandi energeetika põhimasinat. Me arendame kulutõhusat viisi, kuidas toota meie sajandi energiakandjat vesinikku.

H2Electro liitus Rohetiigriga, kuna meil on ühised suunad – luua ja rakendada loodussõbralikke praktikaid kõikides sektorites ning kujundada välja tasakaalus majandus. See koostööplatvorm annab meile võimaluse kaasa mõelda ja suhelda ettevõtetega, kellel on sarnane visioon ja missioon.’’

Scania Baltikumi tegevjuht Janno Karu: „Scania on maailma juhtiv transpordilahenduste pakkuja ja meie eesmärk on olla liider säästvates transpordilahendustes. Meie töö on aidata nii kliente ehk vedajaid kui meie klientide kliente ehk veoteenuste tarbijaid parima ja keskkonnasõbralikuma transporditeenusega, toetades nende kasumlikkust jätkusuutlike lahendustega.

Scania on üleilmne ettevõte, mis tegutseb viiel kontinendil ja meie kliendid asuvad rohkem kui 100 riigis. Iga päev mõjutavad meie tegevused ja tooted nii otseselt kui ka kaudselt miljoneid inimesi. Scania jaoks tähendab vastutustundlik ettevõtlus oma tegevuse mõjude mõistmist ja haldamist meie väärtusahela igas etapis, alates materjalide hankimisest kuni toodete eluea lõpuni.

Oleme Scania äristrateegias seadnud kolm prioriteetset valdkonda, kuhu peame jõudma, et tulevikus jätkusuutlikult tegutseda: süsinikuheite vähendamine, materjalide ringluse suurendamine ja töötajate heaolu toetamine.

Meil on hea meel liituda Rohetiigriga, sest seeläbi saame üheskoos muuta Eesti elu paremaks.“

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun