Rohetiigriga liitus aasta lõpus veel neli ettevõtet

Aasta lõpus liitusid Rohetiigri esindusorganisatsiooniga Verston, Corle, Tammer ja Glamox. Küsisime uutelt liikmetelt, mis ajendab oma ettevõtte tegevust keskkonnahoidlikumaks tüürima? 

2022 detsember rohetiigri liikmed

Verstoni juhatuse esimees Veiko Veskimäe: “Verstoni eesmärk on teha elu paremaks kauakestva ja keskkonnasõbraliku taristu rajamise ja hooldamise kaudu. Tehes seda targalt, säästlikult ja südamega, soovime kasvada lähivälisturgude taristuvaldkonna juhtivaks ettevõtteks. Üheks meie oluliseks põhiväärtuseks on olla rohelise meelega ning koostöös Rohetiigriga soovime areneda kõige loodussäästlikumaks taristu ehitajaks ning hooldajaks.”

Corle Energeetikaüksuse juht Mihhail Mitrofanov: „Tänasel päeval on enamus endale juba teadvustanud, et rohelises ja keskkonnasõbralikus suunas liikumine on õige, kuid täpsem teekond sinnani jõudmiseks on vaja veel määrata. Kui eelnevalt on selle teekonna rajamisega tegelenud vaid üksikud organisatsioonid, ettevõtted ja poliitikud, tehes seda teineteisest sõltumata ja minu hinnangul väheefektiivselt, siis Rohetiigri taolised organisatsioonid suudavad jõud kokku panna ja fokusseerida päris probleemidele. Rohetiiger aitab koguda erineva positsiooni, vaatenurga ja teadmiste taustaga inimesi ühise ümarlaua taha ning leida mitmete gruppide huvide kattuvaid lahendusi ja kompromisse, hoides kurssi kestliku maailma poole.

Corle on pikalt tegelenud nii side-/elektrivõrkude ehitusega kui ka energeetika valdkonna projektidega ning panustame igapäevaselt rohelisema tuleviku poole liikumisesse, kasutades meie tiimiliikmete parimaid teadmisi. Rohetiigri liikmeks astumise otsus oli väga lihtne ja kiire, sest juba mitu aastat olime “passiivse liikmena” organisatsiooni tegevustes sees, osalesime erinevates seminarides ja hoidsime end liikumisega kursis. Uhke tunne on olla nüüdsest ametlik liige. Proovime enda poolt panustada organisatsiooni arengusse oma teadmiste ja kogemustega, ning soovime Rohetiigri liikmena olla eeskujuks ka teistele ettevõtetele, kes on veel enda rohelise teekonna rajamise algfaasis.“

Tammeri juhatuse esimees Anti Tammo: “Tammeri jaoks on põhiväärtus inimene. Kestlik ja sealhulgas keskkonnasõbralik teguviis on möödapääsmatu selleks, et püsiksime põhiväärtustele truuks jäädes oma strateegilistel eesmärkidel ja tagaksime nii ettevõtte, kui ka maailma püsimajäämise järgmiste generatsioonide vaates. Nii nagu meie tänases strateegias, nii ka lähikuudel, järgnevatel aastatel ja ka järgmistes strateegiates, plaanime kestlikku mõtteviisiga jõuda kõigi Tammeri meeskonnaliikmeteni. Kestlikkus meie jaoks avaldub praktilisel moel nii selles, mida me meeskonnale pakume, kui ka selles, mida oma tiimiliikmetelt ootame. 

Maailm on muutumises ja nii ka sektor, kus tegutseme. Tootmisettevõttena optimeerime oma protsessesse, kasutame kõrgtehnoloogilisi seadmeid ning otsime igapäevaselt uusi innovaatilisi lahendusi. Meie soov on pakkuda maailmale kestlikke tooteid ja teenuseid, mis oleksid head nii meile kui ka keskkonnale.

Kestlikkus Tammeris saab olema, mitte spurt parema ja kestlikuma maailma poole, vaid pigem strateegiline pikamaajooks. Rohetiigriga liitumine annab meile teadmised ja tööriistad, et teha süsteemsed ja läbimõeldud sammud organisatsiooni jätkusuutlikkuse tõstmiseks. Rohetiigrist leiame mõttekaaslasi, kellega jagada ja kogeda selle teekonna väljakutseid, võimalusi kui ka rõõme.”

Glamox juhatuse esimees Virve Jõgeva: “Oleme Norra tööstuskontseri Eesti üksus ja toodame ning turustame professionaalseid valgustuslahendusi globaalsele turule. Kuna valgustus moodustab umbes viiendiku kogu maailma energiatarbest ja emiteerib kasvuhoonegaase, siis on jätkusuutlikkuse tagamine Glamoxi äri keskne eesmärk.

Rohetiigriga liitusime, kuna otsustasime osaleda Rohetiigri 2023 Akadeemias ja näeme Rohetiigris partnerit, kellega koostöös kaasa aidata jätkusuutlikku majanduskeskkonna loomisele Eestis.”

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun