Earth Hour – Rohetiigri liikmed tähistasid Maa tundi

27. märtsil toimus järjekordne globaalne energia säästlikkusele ja kliimaprobleemidele tähelepanu juhtiv aktsioon Earth Hour ehk Maa tund. Selle käigus lülitati tunniks ajaks tuled kustu paljudes suurlinnade sümboliteks kujunenud hoonetes, aga ka miljonites kodudes. Aktsioonist võtsid osa ka mitmed Rohetiigri liikmed.

Eestiski kustutati tuled paljudes ettevõtetes ja kodudes. Teiste seas kustutasid oma hoone fassaadidel, kontorihoonetes ja valgusreklaamidel tuled kustu Rohetiigri liikmed Estonian Business School, Kaamos Kinnisvara, Swedbank Eestis ja Ülemiste City – nende osalemine õnnestus püüda ka pildile. Lisaks tegid erinevaid energiasäästmise tegevusi ja teavitustööd oma töötajate seas ka Nortal, Elisa Eesti ja A. Le Coq. 

Vaata videot Earth Hour kokkuvõttest: https://bit.ly/3w5l6kV 

Lisaks valmis mõtlemapanev video planeedi jätkusuutlikkusest, mida saab vaadata siit: https://bit.ly/3rAatD1

Earth Hour puhul on vaja mõista, et ühetunnise tulede kustutamisega ei proovita lahendada kliimaprobleeme ega säästa ühe korraga suurt kogust elektrit. Taoliste suurte aktsioonide puhul on eesmärk suunata võimalikult suure hulga maakera elanike tähelepanu mingile komplekssele probleemile, et tekiks diskussioon, tõuseks teadlikkus ja tekiks ühiskondlik nõudlus muudatuste järele. Nii, nagu World Cleanup Day tõstatab debati prügireostuse ja jäätmekäitluse süsteemi kitsaskohtade üle; nii nagu Buy Nothing Day paneb mõtlema ületarbimise poolt põhjustatud keskkonnareostuse üle; nii kommunikeerib Maa tund kliimasoojenemise probleemi ning paneb inimesi mõtlema sellele, kust tuleb elekter, mis on selle hind ja jalajälg ning kuidas igapäevaelus toimida võimalikult säästvalt. 

Maa tunnist osavõtjaid iseloomustab tegelikult igapäevane energiasäästlik eluviis, mis väljendub paljudes väikestes ja suurtes sammudes: kustutada toast lahkudes tuli, kavandada oma ettevõtte tegevusi keskkonnasäästlikkust silmas pidades, harida nii töötajaid kui ka kliente jätkusuutlikkuse teemadel, kommunikeerida probleeme ja otsida lahendusi – neid samme astuvad juba kõik Rohetiigri liikmed niikunii.

Aitäh kõigile osalejatele ja muidu rohelise mõtteviisiga tulevikukujundajatele!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun