Mis ajendas ettevõtteid liituma Rohetiigri esindusorganisatsiooniga?

Rohetiigri esindusorganisatsiooniga on liitunud juba üle 40 ettevõte ja meil on rõõm tervitada uusi liikmeid. Küsisime ettevõtete juhtidelt põhjuseid, miks nad otsustasid Rohetiigriga liituda.

Mikk Saar, Energiapartner OÜ tegevjuht

“Energiapartner liitus Rohetiigriga, kuna tegeledes ise klientide keskkonnamõju vähendavate lahenduste pakkumisega (päikeseeleketrijaamade rajamine, elektriautolaadijad, akupangad ja hoonete energiatõhusus), soovime ka ise saada kestliku ettevõttena eeskujuks teistele. Kui siiani oleme rakendanud vaid teatud väiksema ökoloogilise jalajälje printsiipe, siis Rohetiigriga koos toimetadas püüame endale seada veelgi konkreetsemad sihid. Meile meeldib ka mõte Rohetiigrist kui koostööplatvormist, kus saab liikmete vahel ja ka laiemalt kogemusi vahetada ning sarnaselt mõtlevate inimestega jagada õppetunde kestlikuks ettevõtteks kujunemise teekonnast.”

Evelin Möller, KMPG Turundus- ja kommunikatsioonijuht 

“Muutused algavad meist enesest. Iga äriühingu jaoks on oluline olla edukas, teenida kasumit, kuid sama oluline on, kuidas seda saavutatakse, milliseid vahendeid ja ressursse kasutades ning millise jälje jätab see meid ümbritsevale keskkonnale. Vastutustundlik ja jätkusuutlik ettevõtlus on juba aastaid osa KPMG ärimudelist ning läbi meie klientide anname igapäevaselt olulise panuse kogu maailma jätkusuutlikkusele tervikuna. 

KPMG on koostanud kliimaneutraalsuse plaani 2030. aastaks ja liikumine rohelisema ning keskkonnasõbralikuma maailma suunas on osa meie igapäevaelust, kuid kõige laiemat maailma muutvat mõju loome me läbi oma klientide. Meie klientideks on suured juhtivad ettevõtted kõikides majandussektorites ning enamjaolt ka suure kliimamõjuga – me keskendume ettevõtete jätksuutlikule kasvule; aitame neil olla oma töös tõhusamad, efektiivsemad ja keskkonnateadlikud. Toetame ettevõtteid CO2 jalajälje vähendamisel, aitame kliimaneutraalsuse strateegia välja töötamisel ning oleme abiks suurte taastuvenergiaprojektide elluviimisel, millel on arvestatav positiivne mõju Eestile. Oleme abiks ka regulaarsel aruandlusel ja auditeerimisel. Need on tegevused, millega igapäevaselt panustame meie kõigi heaolusse ning see annab meile ainulaadse võimaluse toetada ühiskonda läbi kõige laiemat mõju omavate ettevõtete.

Kui enamik ettevõtteid on piiratud enda keskkonnamõju juhtimisega, siis KPMG saab seda teha läbi oma klientide ning meie võrgustiku ettevõtete 154 riigis üle maailma. Usume jätkusuutlikku tulevikku ning aitame seda ellu viia koostöös oma klientide ja koostööpartneritega.”

Ryan Jenkins, Waypoint Tallinn juht

“Waypoint Tallinn on turismi ja üritusekorralduse ettevõte, mis pakub ehedaid ja seikluslikke elamusi nii kohalikele kui ka välisturistidele. Oleme jätkusuutliku turismi teerajajaks ja edendajaks Eestis ning omame ka rahvusvahelise sertifitseerimisprogrammi Travelife tunnustust. Usume, et meie kultuur on elav ja väärt tutvustamist. Läbi meie teenuste on klientidel võimalik avastada põlist kodumaad uute põnevate nurkade alt. Kestlik areng, looduskeskkonna ja kohaliku kogukonnaga arvestamine võimaldavad meie riigil eeskujuna särada. Rohetiigriga liitumine on meie ettevõtte jaoks loogiline samm, sest soovime igati kaasa rääkida ja aidata Eesti kestlikule arengule ka turismivaldkonnas ning suurendada inimeste teadlikkust selle olulisusest. Rohetiiger annab meile võimaluse suhelda ja kaasa mõelda sarnaseid väärtusi kandvate ettevõtetega ning anda panuse riigi tuleviku kujundamisse.”

Rohetiiger kõneleb

Eva Truuverk: kasutame aastavahetust unistamiseks ja läheme tulevikule vastu täis uut tegutsemistahet!

Head Rohetiigri sõbrad! Aasta 2021 on olnud tegus ja sündmusterohke. Tänan kogu südamest kõiki kaasteelisi. Meie kõigi suuremate ja väiksemate sammude tõttu on keskkonna-vaade nüüdseks olemas pea kõiki eluvaldkondi puudutavates aruteludes.  Mida siis Rohetiigris lõppeval aastal tegime?  Oleme äsja valmis saanud energia teekaardi, mille kohta saad lähemalt lugeda siin.  Rohetiiger koos Eestimaa Looduse Fondiga korraldas […]

Loe edasi >>

Uue aasta alguse inspiratsiooniks

Peatselt saabuva uue aasta saabumise puhul jagame viiteid kasulikele koolitustele ja positiivsetele uudistele. Siin on mõned viited inspireerivatele materjalidele, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha. Värskelt ilmunud raamat Pehme linn käsitleb kaasaja suurimaid väljakutseid – kuidas tagada ja parandada kvaliteetse elukeskkonna kaudu inimeste elukvaliteeti kesk tihenevat linna, kliimamuutusi ja digitaliseerunud ühiskonnakorraldust. Raamat on justkui jätk, laiendus […]

Loe edasi >>

President Alar Karis arutas Narvas Ida-Virumaa noortega kliimasõbralikuma maakonna üle

President Alar Karis kohtus 16. detsembril Narvas Ida-Virumaa noortega, kes on võtnud südameasjaks seista kliimasõbralikuma maakonna eest. President Alar Karis kohtus Narvas Ida-Virumaa noortega, kes on võtnud südameasjaks seista kliimasõbralikuma maakonna eest. Kohtumisel osalenud noorte seas oli nii neid, kes osalesid Eestimaa Looduse Fondi ja Rohetiigri eestveetud Ida-Viru noorte kliimakogus, aga ka maakonna kliimasaadikuid. Presidenti huvitas, […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun