Rohetiigri uued liikmed

Märts oli uute liikmete poolest vägagi viljakas kuu, tervitasime lausa viite uut liiget, kelleks on Elisa, Eesti Raudtee, Hitatchi Energy, BM Certification ja WeeRec.
Uurisime nende käest, mis ajendas neid organisatsiooniga liituma ning millised on nende ootused Rohetiigrile. 

Elisa haldusüksuse juht Meelis Jurn:

“Elisa oli 2020. aastal Rohetiigri pilootprogrammi esimeses lennus. Meie eesmärgid Rohetiigris jagunesid juba siis kolmeks: digitaliseerimine, ettevõtte rohekultuuri edendamine ja äritegevuse muutused. Jätkusuutlikkus on lai teema, seega on oluline, et ühiskonnas oleks rohkem teadlikkust, et saaksime tulemuslikult inimesi kaasata nii ettevõtetes sees, koostöös klientide ja tarbijatega kui ka ühiskonnas tervikuna. Rohetiigri platvorm võimaldab meil jagada kogemusi ja vastastikku üksteiselt õppida, edendades nii jätkusuutlikku ettevõtluskultuuri Eestis.” 

AS Eesti Raudtee ESG valdkonna eestvedaja ja kommunikatsioonijuht Monika Lilles:

“Oleme juba üle kuue aasta teadlikult suunanud ettevõtte organisatsioonikultuuri aina vastutustundlikumaks ning teinud samme ettevõtte kestliku arengu tagamiseks. Me usume, et Rohetiigri võrgustikus osalemine ning panustamine on järgmine loogiline samm sel teekonnal.“

Hitatchi Energy piirkonna tegevjuht Priit Feldt:

“Hitachi väärtused on “harmony”, “sincerity”, “pioneering spirit”. Selleks, et olla maailmaga harmoonias, toodame tehnoloogiaid, mis peavad parandama tänase kui ka tulevaste põlvkondade elukvaliteeti. Elukvaliteet on meie jaoks erisuste austamine, ohutus, hea tervis, võrdne kohtlemine, ausus äritegevuses kui ka puhas õhk ja vesi, viljakas maa, keskkonda säästvalt toodetud energia, puhas transport, ühiskondlik sõbralikkus jne. – kõik see, mis on oluline jätkusuutlikkuseks. Rohetiigrilt ootan võimalust ettevõtte töötajatel ka ise panustada parema ning puhtama Eesti loomisel.”

BM Certificationi tegevjuht Ülo Roop:

“BM Certification otsustas Rohetiigriga liituda seetõttu, et näeb Rohetiigri tegevustes adekvaatset ja objektiivset platformi ühiskonnas tõstatunud eriarvamuste aruteluks. Samuti pakub BM Certificationi meeskond laia silmaringi läbi teadmisi, kogemusi.”

WeeReci juht Hans Talgre: 

WeeRec liitus Rohetiigriga, kuna sai kutse! Kui aus olla, siis päris pikka aega mõtlesime, et kas see on vajalik ja mida me sellest saame. Pahatihti on olnud turul olukordi, kus WeeRec maailmavaade ringmajandusest ja rohepöördest ei ühti tänapäeva mõttemaailmaga, seega olin skeptiline. Kui kuulasin ühte Rohetiigri suurürituse ülevaadet teemadest, mida olete aastatega teinud, siis tuli äratundmise rõõm. Oli teemasid ja arusaamasid, mis ühtisid meie mõtteviisiga! Otsustasime proovida ning kaasa rääkida/mõelda/arendada tuleviku visioone puhtama keskkonna nimel. Usume jätkuvalt, et koos on lihtsam ja taaskasutatud materjalist toode ning taastuvatest allikatest saadav tulem, peavad olema soodsamad kui esmasest toormest valminud asi. Ringmajandusse või rohepöördesse tuleks kaasata rohkem ka tarbijate huve, sest nemad on need, kes seda ülesannet täitma peavad hakkama! “

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun