Rohetiigriga liitusid veel neli ettevõtet

Veebruaris liitusid Rohetiigri esindusorganisatsiooniga ETS NORD, Plaat Detail, Glassense ja FORUS. Küsisime neilt, mis ajendas Rohetiigriga liituma ja millised on nende ootused Rohetiigrile.

ETS NORD AS tegevjuht Urmas Hiie:

„Rohetiiger on parim kogukond Eestis, mis on laiapõhiselt pühendunud jätkusuutlikkuse parandamisele kogu ühiskonnas. ETS NORD jagab ja toetab neid väärtuseid ning paneb omalt poolt Rohetiigrile õla alla.

Mida Rohetiiger meile annab? ETS NORD on kogu oma 25-aastase tegevusaja jooksul parandanud hoonete sisekliima kvaliteeti ja seeläbi inimeste tervist. Läbi Rohetiigri soovime Eesti inimesi paremini mõistma panna, et jätkusuutlikku tulevikku teostavad ainult terved ja tugevad inimesed. Meie kliimavööndis viibivad inimesed üle 80% oma elust siseruumides ja hoonete õhu kvaliteedi tasemest sõltub suurel määral tervelt elatud aastate hulk.

Me tegutseme selle nimel, et juba enam kui viieks aastaks valitsuse poolt kalevi alla pandud Sisekliima määrus saaks ükskord vastu võetud. Sisekliima määrus on ainuke võimalus reguleerida hoonete ehituskvaliteeti ja anda ka sisu energiaklassidele.“

Plaat Detail OÜ juhatuse liige Jaen Uussalu:  „Plaat Detail on sisustusmaterjalide maaletooja ja mööblikomponentide tootja, kes oma igapäevatöös tegutseb vastutustundlikkust, ressursitõhusust ning keskkonnasõbralikkust silmas pidades. 

Vastutustundlik ettevõtlus, keskkonnamõjude hindamine ning jalajälje vähendamine ei ole tulevikutrend, vaid sellega tuleb tegeleda siin ja praegu. Usume, et meid ümbritsev keskkond ja rohelisus peaks olema olulisel kohal iga ettevõtte igapäevases tegevuses ning strateegias.

Liitusime Rohetiigriga, sest soovime astuda kindlaid ja läbimõeldud samme süsinikuneutraalsuse poole. Rohetiigriga liitumine on sel teekonnal loogiline samm, et teha koostööd ning vahetada mõtteid sarnaste eesmärkide ja mõtteviisiga inimestega. Usume, et Rohetiiger ja selle liikmed on meile suunanäitajaks ja inspiratsiooniks keskkonnaalaste eesmärkideni jõudmisel.

Ootame põnevuse ja entusiasmiga, et kaasa mõelda ja anda oma panus rohelisema tuleviku nimel.“

Glassense personali ja jätkusuutlikkuse valdkonna juht Heivi Saarmets: „Glassense pakub energiasäästlike ja kõrgelt väärindatud klaasi, mis parandab hoone soojapidavust ning energiatõhusust, meie ambitsioon on seda teadlikkust suurendada. Ettevõttena soovime seada selged sihid keskkonda hoidvatele tegevustele ja laiendada jätkusuutlikumat mõtteviisi, kasvades targemalt tegutsevaks tööstusettevõtteks. Rohetiigri koostööplatvorm annab suurepärase võimaluse vahetada liikmetega seniseid kogemusi ja läbi mõttevahetuse arendada uusi lahendusi. Lihtsalt öeldes, meie mõju ja kasu koos tegutsedes on kestlikumale majandusarengule väärtuslikum.“

Foruse juhatuse esimees Margus Nõlvak: “Liitumise suurima väärtusena näeme võimalust jagada ühiseid kogemusi teiste Rohetiigri liikmetega ning saada üheskoos paremaks ja targemaks. Meie jaoks on oluline jätkusuutlik maailmavaade ja tasakaalus majanduse arendamine ning soovime selles ka laiemalt kaasa rääkida. Rohetiigri liikmena on meil koostöös teiste liikmetega selleks hea võimalus.

Lisaks sellele, et suure organisatsioonina on Forusel oluline ühiskondlik mõju, pakub ettevõte ka mitmeid teenuseid, et muuta hooneid jätkusuutlikumaks ja energiatõhusamaks. Samuti oleme Eesti suurim hoonete rohesertifikaatide väljastamise nõustaja. Suure tööandjana näeme võimalust olla suunanäitaja ka meie töötajatele, et kujundada nende harjumusi keskkonnahoiu ja jätkusuutlikkuse suunal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun