Energia teekaart

Energiamajandus on Eesti rohepöörde seisukohast kõige olulisem valdkond, kuna läbi energiamajanduse on inimesel kõige lihtsam vähendada mõju kliima soojenemisele. Rohetiigri initsiatiivil analüüsisid valdkonna ettevõtete spetsialistid ja Taltechi teadlased lõppeval aastal energiavaldkonda detailsemalt ja koostasid energia teekaardi.

Rohetiigri majandustoimkonna juhi ja teekaardi koostamist koordineerinud Jaanus Purga sõnul analüüsib teekart elektri, soojuse ja transpordikütuste kasutamist ja tootmist ühtse tervikuna ning pakub välja teekonna taastuvate energiaallikate kasutamise poole liikumiseks energiasektoris aastani 2040.

“Tegemist on üleüldise ja lihtsalt mõistetava stsenaariumiga energiamajanduse korraldamiseks. See on Rohetiigri energiasektoriga seotud liikmetest ettevõtjate ja teadlaste ühine plaan, mille elluviimisesse ettevõtted ise usuvad ja on valmis sellesse investeerima,” ütles Purga.

Samuti on teekaardis konkreetsed regulatiivsed ettepanekud riigile, mis on vajalikud taastuvenergia tootmiseks vajalike tegevuste võimaldamiseks.

Rohetiiri üks eesmärke on töötada Eesti jaoks välja tasakaalus majandusmudel. Tasakaalus majandus on ühiskonna toimimise viis, milles majandustegevuse tulemusena looduskeskkonna üldine seisund paraneb või vähemalt säilib. Panustamine majandustegevuse sellisesse korraldamisse – rohepöördesse – õigeaegselt ja mõistlikul moel on nii üksikisiku, ettevõtte kui ka riigi jaoks kasumlik ja tulus tegevus. Energiamajanduse ümberkorraldamisel on kriitiline roll tasakaalus majanduse ülesehitamisel.

TUTVU ENERGIA TEEKAARDIGA

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun