Detsembrikuu inspiratsiooniks

Aasta kõige pimedam aeg on ideaalne rahulikult lugemiseks ja mõtete kogumiseks. Siin on viited väärt raamatutele, artiklitele ja muule põnevale, millega end inspireerida.

Meie meediapildis kuuleb õnneks üha rohkem rohepööret toetavaid hääli. Keskkonnaminister Madis Kallas ütles novembris Maalehele antud intervjuus, et on paratamatus, et meie raiemahud peavad vähenema. Maaleht 10.11.2022

Rahvusraamatukogu soovitab:

  1. National climate change acts : the emergence, form and nature of national framework climate legislation. Oxford, UK ; New York, NY, 2022.
    Kogumik sisaldab maailma juhtivate kliima- ja energiaõiguse teadlaste uuringuid kliimat käsitlevatest seadustest. Raamat pakub kliimamuutusi käsitlevate õigusaktide kontseptuaalset mudelit, millest on riikidel abi oma uute õigusaktide väljatöötamisel.
  2. ÜRO Valitsustevahelise kliimamuutuste paneeli (IPCC) kliimamuutuste hinnangute aruanne Climate Change 2022: Impacts, Adaptation and Vulnerability
  3. Meid ootab ees suur jõhker piits ja väike tükike leiba
    Armin Kõomägi ja Aveliina Helm arutelu Edasi.org-is väärtushinnangute ja kliimaga toimuva üle – rallist, turunduse mõjust, sellest kuidas muudeti Austraalia liikluskultuuri, teaduskommunikatsioonist ja paljust muust.
  4. Leia endale õppimiseks või tööks vajalikud e-ajakirjade teadusartiklid ScienceDirectist*!
    Kuni 31.12.2022 kestab prooviperiood artiklite otsimiseks-lugemiseks andmebaasi ScienceDirect vahendusel. RaRa registreeritud kasutaja pääseb nii ligi Elsevieri teadusajakirjade kollektsioonile (loodus-, rakendus-, sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonnast).

Ajakirju jätkusuutlikkusest:

*Lugemiseks klikka veebisaidil ScienceDirect lingil Journals&Books, seejärel vasaku veeru allosas Access type alt valida Subscribed & complimentary ja otsi soovitud märksõna või teemat.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun