Eva Truuverk ja Mihkel Tammo: viie kuuga on huvi Rohetiigri vastu meeletult kasvanud

Rohetiigri esindusorganisatsiooni avapeol rääkisid Eva Truuverk ja Mihkel Tammo õhtujuht Rasmus Kaggele, kuidas viie kuuga on huvi Rohetiigri vastu kasvanud ning miks Rohetiigri esimesed sammud just erasektoriga tehakse.

Eva Truuverk kinnitas, et peale Rohetiigri avapauku 2020. aasta augustis on viie kuu jooksul väga suur hulk ettevõtteid ja inimesi ühendust võtnud ning näidanud huvi samuti Rohetiigriga liitumiseks: “Lisaks sellele, et alustasime Rohetiigri Akadeemia pilootprogrammiga, mille raames on toimunud juba mitu väga viljakat akadeemiapäeva, on meil tegus majandustoimkond, mis iga kuu koos käib ja töötubasid läbi viib. Aasta alguses on suure hooga käima lükatud ka üksikisiku suund ja juba varsti asutame ka eraisikutele Rohetiigri klubi, kus sarnase mõtteviisiga inimesed saavad oma mõtteid ja kogemusi jagada.”

Mihkel Tammo on Rohetiigri ühe eestvedajana kindel, et üha rohkem jõutakse juba ka konkreetsete tegudeni: “Olles ühe ettevõtte kaudu juba rohepööret teinud võin kinnitada, et üksinda saad sa küll oma ettevõtte sees muudatused ära teha, kuid selle mõju on siiski väike. Rohetiiger ongi kokku tulnud selleks, et ettevõtetele pakkuda platvormi, et ühiselt koos majanduses tervikuna rohepööre teha. Ja mitmed pilootprogrammi ettevõtted on juba konkreetsete sammudeni jõudnud ning ühiskondlik pööre on käima lükatud.”

Eva Truuverk usub, et majanduse rohepööret on otstarbekas alustada erasektorist, sest see on paindlikum, kui avalik sektor ja seetõttu muudatuste käimalükkamiseks soodam pinnas. Mihkel Tammo aga kinnitas, et ka riigisektoris on juba olemas head kontaktid ja usku Rohetiigri mõjusse. Aastal 2022 on Rohetiigril valmis tasakaalus majanduse visioon Eestile aastaks 2030.

Eva ja Mihkel tõdesid koos, et koostöö on kõige alus. Vaata pikemat intervjuud videos.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun