Eva Truuverk ja Mihkel Tammo: viie kuuga on huvi Rohetiigri vastu meeletult kasvanud

Rohetiigri esindusorganisatsiooni avapeol rääkisid Eva Truuverk ja Mihkel Tammo õhtujuht Rasmus Kaggele, kuidas viie kuuga on huvi Rohetiigri vastu kasvanud ning miks Rohetiigri esimesed sammud just erasektoriga tehakse.

Eva Truuverk kinnitas, et peale Rohetiigri avapauku 2020. aasta augustis on viie kuu jooksul väga suur hulk ettevõtteid ja inimesi ühendust võtnud ning näidanud huvi samuti Rohetiigriga liitumiseks: “Lisaks sellele, et alustasime Rohetiigri Akadeemia pilootprogrammiga, mille raames on toimunud juba mitu väga viljakat akadeemiapäeva, on meil tegus majandustoimkond, mis iga kuu koos käib ja töötubasid läbi viib. Aasta alguses on suure hooga käima lükatud ka üksikisiku suund ja juba varsti asutame ka eraisikutele Rohetiigri klubi, kus sarnase mõtteviisiga inimesed saavad oma mõtteid ja kogemusi jagada.”

Mihkel Tammo on Rohetiigri ühe eestvedajana kindel, et üha rohkem jõutakse juba ka konkreetsete tegudeni: “Olles ühe ettevõtte kaudu juba rohepööret teinud võin kinnitada, et üksinda saad sa küll oma ettevõtte sees muudatused ära teha, kuid selle mõju on siiski väike. Rohetiiger ongi kokku tulnud selleks, et ettevõtetele pakkuda platvormi, et ühiselt koos majanduses tervikuna rohepööre teha. Ja mitmed pilootprogrammi ettevõtted on juba konkreetsete sammudeni jõudnud ning ühiskondlik pööre on käima lükatud.”

Eva Truuverk usub, et majanduse rohepööret on otstarbekas alustada erasektorist, sest see on paindlikum, kui avalik sektor ja seetõttu muudatuste käimalükkamiseks soodam pinnas. Mihkel Tammo aga kinnitas, et ka riigisektoris on juba olemas head kontaktid ja usku Rohetiigri mõjusse. Aastal 2022 on Rohetiigril valmis tasakaalus majanduse visioon Eestile aastaks 2030.

Eva ja Mihkel tõdesid koos, et koostöö on kõige alus. Vaata pikemat intervjuud videos.

Rohetiiger kõneleb

KIK ja Rohetiiger alustavad koostööd rohepöörde elluviimiseks

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ja Rohetiiger sõlmisid Arvamusfestivalil hea tahte koostöölepingu, et tõhustada veelgi sektorite ülest koostööd ja anda hoogu rohepöördele selliselt, et 1+1=3. KIKi ja Rohetiigri ühine soov on toetada Eesti üleminekut kliimaneutraalsusele ja ringmajandusele ning hoida Eesti elurikkust ja inimesi, mistõttu sõlmiti reedel, 12. augustil Paides Arvamusfestivali rohekoostöö alal hea tahte koostööleping. Koostöölepingu abil […]

Loe edasi >>

Rohetiiger Arvamusfestivalil

Ka sel aastal toob Rohetiiger Arvamusfestivalile lahenduskesksed ja inspireerivad keskkonnateemalised arutelud. Ootame kõiki 12. augustil Paide Vallimäel Rohekoostöö alale mõtteid vahetama!Vestlustes võtame kokku rohepoliitika ekspertkomisjoni soovitused valitsusele ja vaatame, millised arengud on suve jooksul toimunud. Arutame, kuidas kustutada „põlevat“ energiakriisi ja mida teha, et ka ülejärgmisel talvel hinnad lakke ei tõuseks. Jagame kahe kliimakogu – Tartu ja Ida-Virumaa – kogemusi […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun