Inspiratsiooniks

Rohetiiger tutvustab inspireerivaid artikleid ja raamatuid, põnevaid videoid, filme ja sarju ning harivaid materjale, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha.

Vabariigi Presidendt Kersti Kaljulaidi pöördumine ÜRO 76. peaassambleel kõnetas mitmeid olulisi teemasid ning teiste teemade seas rõhutas president ka seda, et kuna keskkonnaprobleemid ületavad riigipiire, siis tuleks muuta lihtsamaks ka nende andmete ülemaailmne jagamine. Kõne on eesti keeles loetav siin ja videosalvestust ingliskeelsest esinemisest saab vaadata siin.

Praxise juhataja Urmo Kübar ja Eesti Väitlusseltsi juhataja Kristin Parts jagasid Terevisioonis soovitusi, kuidas olla tark valija, kuidas ära tunda võimalikud valeväited ja suslikud. 

Soovitame kuulata “Ööülikooli” saadet, milles bioloog ja looduskaitseteadlane Aveliina Helm ja füüsik Kaupo Palo arutavad füüsikute-matemaatikute ja bioloogide vahelise võrdse dialoogi võimalusi. 

Greta Thunberg ilmselt pikemat tutvustamist ei vaja. Tema sõnumid on alati konkreetsed ja mõjusad. Kui sa seda veel näinud ei ole, siis vaata ja mõtle kaasa: Greta Thunberg: “Our relationship with nature is broken. But relationships can change. When we protect nature – we are nature protecting itself.” 
Charles Eisenstein on kirjutanud mitmeid raamatuid, millest mõni on ka eesti keeles ilmunud. Selles videos mõtiskleb Charles Eisenstein selle üle, kuidas luua visiooni ilusamast maailmast, millist me südames teame ja tahame.

Rohetiiger kõneleb

Linnad ja vallad rohetiigriteks

Tulemas on selle sajandi kõige olulisemad kohalike omavalitsuste valimised. Oktoobris valitavatel volikogudel lasuvad senisest suurimad ootused kiire, aga mitte kiirustatud, rohepöörde teostamiseks koostöös teadlaste ja kogukondadega. Eesootaval neljal aastal on kriitilise tähtsusega, et iga otsus ja investeering viiks meid igas Eesti omavalitsuses kliimakindla ning ökokriisita tuleviku suunas. Eesti kohalikes omavalitsustes pole kestlik areng seni veel teadvustatud ega […]

Loe edasi >>

Rohetiiger on valitsuse rohepöörde ekspertkomisjoni liige

Rohetiiger on kutsutud osalema ekspertrühma töös, mille ülesandeks on nõustada äsja loodud  valitsuse rohepoliitika komisjoni, mida juhib peaminister ja koosneb rohepoliitikaga seotud võtmeministritest. Ekspertrühma ülesanne on panna 2022. aasta veebruariks kokku omapoolsed soovitused valitsusele, kuidas edukalt ellu viia rohepööre Eesti majanduses ja ühiskonnas. Ekspertrühma liikmed on valitud põhimõttel, et oleks kaetud erinevad vaatenurgad teadusest, ettevõtlusest […]

Loe edasi >>

Alustas Rohetiigri Akadeemia teine lend

Üksteist ettevõtet ja organisatsiooni alustasid Rohetiigri Akadeemia 9 kuulise õppeprogrammi läbimist. Nelja ülikooliga koostöös loodud programmi käigus õpitakse hindama oma keskkonnamõju ja seda, kuidas seda targalt vähendada. Akadeemiaga liitunud ettevõtteid ja organisatsioone toetavad kogu õppeprotsessi jooksul Rohetiigri mentorid ja eksperdid.  Rohetiigri Akadeemiaga liitusid Reformierakond, Ekspress Meedia, Tori vald, EAS, SK ID Solutions, Timbeco, Maru Ehitus, […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun