Inspiratsiooniks

Rohetiiger tutvustab inspireerivaid artikleid ja raamatuid, põnevaid videoid, filme ja sarju ning harivaid materjale, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha.

Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi pöördumine ÜRO 76. peaassambleel kõnetas mitmeid olulisi teemasid ning teiste teemade seas rõhutas president ka seda, et kuna keskkonnaprobleemid ületavad riigipiire, siis tuleks muuta lihtsamaks ka nende andmete ülemaailmne jagamine. Kõne on eesti keeles loetav siin ja videosalvestust ingliskeelsest esinemisest saab vaadata siin.

Praxise juhataja Urmo Kübar ja Eesti Väitlusseltsi juhataja Kristin Parts jagasid Terevisioonis soovitusi, kuidas olla tark valija, kuidas ära tunda võimalikud valeväited ja suslikud.

Soovitame kuulata “Ööülikooli” saadet, milles bioloog ja looduskaitseteadlane Aveliina Helm ja füüsik Kaupo Palo arutavad füüsikute-matemaatikute ja bioloogide vahelise võrdse dialoogi võimalusi.

Greta Thunberg ilmselt pikemat tutvustamist ei vaja. Tema sõnumid on alati konkreetsed ja mõjusad. Kui sa seda veel näinud ei ole, siis vaata ja mõtle kaasa: Greta Thunberg: “Our relationship with nature is broken. But relationships can change. When we protect nature – we are nature protecting itself.” 
Charles Eisenstein on kirjutanud mitmeid raamatuid, millest mõni on ka eesti keeles ilmunud. Selles videos mõtiskleb Charles Eisenstein selle üle, kuidas luua visiooni ilusamast maailmast, millist me südames teame ja tahame.

 

 

 

Rohetiiger kõneleb

Rohetiigriga on liitunud üle 60 ettevõtte

Aasta 2022 esimeses kvartalis liitusid Rohetiigri esindusorganisatsiooniga SEB, ROI, Tallinna Lennujaam, Tallinna Kaubamaja ning aprilli lõpus ka BTA kindlustus. Küsisime liitujatelt, mis ajendab ettevõtete juhtkondi tegema samme jätkusuutlikkuse suunas? Hiljar Kõiv, BTA kindlustuse Eesti filiaali juhataja: “BTA kindlustuse strateegias on olulisel kohal jätkusuutlikkus, mis tähendab, et lisaks majanduslikele eesmärkidele oleme seadnud kõrged eesmärgid ka oma ökoloogilise […]

Loe edasi >>

Algas kandideerimine Rohetiigri Akadeemia kolmandasse lendu

Avatud on kandideerimine septembris algavale Rohetiigri Akadeemia kolmandale lennule. Kellel soov luua või võimestada enda rohetiimi, et ette võtta põhjalik ettevõttesisene rohepööre või roheteemades järgmisele tasemele hüpata, siis see programm on heaks vahendiks.Programm sisaldab 9 kuud intensiivset õpet ja õpitu rakendamist roheprojektide näol. Programm on laiapõhjaline – see on koostatud nelja ülikooli ja Rohetiigri partnerite […]

Loe edasi >>

Kokanduse eeskuju Kristjan Peäske: tahan teada, kust minu toit tuleb!

Ka hiiglasliku süsinikujalajäljega restoraniäris saab teha vastutustundlikke valikuid Aasta eest tegi Noblessneri sadamalinnakus tegutsev Lore bistroo karmi otsuse, loobudes oma kõige populaarsemast roast – tuunikalasalatist. “Siiamaani küsitakse, millal see menüüsse tagasi tuleb,” tunnistab üks bistroo omanikke Kristjan Peäske. Vastus sellele küsimusele on – mitte kunagi.  Eelmise aasta novembris avaldas bistroo sotsiaalmeedias ka postituse, mis selgitas otsuse tagamaid. […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun