Inspiratsiooniks

Rohetiiger tutvustab inspireerivaid artikleid ja raamatuid, põnevaid videoid, filme ja sarju ning harivaid materjale, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha.

Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi pöördumine ÜRO 76. peaassambleel kõnetas mitmeid olulisi teemasid ning teiste teemade seas rõhutas president ka seda, et kuna keskkonnaprobleemid ületavad riigipiire, siis tuleks muuta lihtsamaks ka nende andmete ülemaailmne jagamine. Kõne on eesti keeles loetav siin ja videosalvestust ingliskeelsest esinemisest saab vaadata siin.

Praxise juhataja Urmo Kübar ja Eesti Väitlusseltsi juhataja Kristin Parts jagasid Terevisioonis soovitusi, kuidas olla tark valija, kuidas ära tunda võimalikud valeväited ja suslikud.

Soovitame kuulata “Ööülikooli” saadet, milles bioloog ja looduskaitseteadlane Aveliina Helm ja füüsik Kaupo Palo arutavad füüsikute-matemaatikute ja bioloogide vahelise võrdse dialoogi võimalusi.

Greta Thunberg ilmselt pikemat tutvustamist ei vaja. Tema sõnumid on alati konkreetsed ja mõjusad. Kui sa seda veel näinud ei ole, siis vaata ja mõtle kaasa: Greta Thunberg: “Our relationship with nature is broken. But relationships can change. When we protect nature – we are nature protecting itself.” 
Charles Eisenstein on kirjutanud mitmeid raamatuid, millest mõni on ka eesti keeles ilmunud. Selles videos mõtiskleb Charles Eisenstein selle üle, kuidas luua visiooni ilusamast maailmast, millist me südames teame ja tahame.

 

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun