Lugemis- ja vaatamissoovitusi keskkonnakaitsehuvilistele

Siin on mõned viited neile, kes tahaksid end keskkonnakaitse alaste teadmistega paremini kurssi viia.

Bill Gates kirjutas raamatu sellest, kuidas kliimakatastroofi ära hoida. Raamatut How to Avoid a Climate Disaster on juba arvustanud The Guardian ja New York Times.

Selles The New Institute intervjuus tutvustab majandusteadlane ja visionäär Sir Paul Collier raamatu “The Greed Is Dead” põhiteese. Kui artikkel äratab huvi ahnusest ja individualismist vabanenud ühiskonna põhimõtete vastu, siis võib järgmiseks ette võtta juba raamatu enda.

Aku või kütuseelement? Nii Scania kui ka Volkswagen on kinnitanud, et nad on pühendunud elektriauto akude arendamisele ning vesinikul sõitvaid autosid ei arenda just kuigi paljud autotootjad. 

Mida tähendab süsiniku offsettimine ja kuidas vabatahtliku süsinikukaubanduse lõkse ära tunda? Stockholmi Keskonnainstituudi (SEI) lehel on sel teemal lugemismaterjali.

Aveliina Helm on ökoloog ja Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees, kelle selgelt argumenteeritud mõtted intervjuudes ja kõnedes on saanud sotsiaalmeediaski palju tähelepanu. Soovitame kuulata.

Rohetiiger kõneleb

Rohetiigriga on liitunud üle 60 ettevõtte

Aasta 2022 esimeses kvartalis liitusid Rohetiigri esindusorganisatsiooniga SEB, ROI, Tallinna Lennujaam, Tallinna Kaubamaja ning aprilli lõpus ka BTA kindlustus. Küsisime liitujatelt, mis ajendab ettevõtete juhtkondi tegema samme jätkusuutlikkuse suunas? Hiljar Kõiv, BTA kindlustuse Eesti filiaali juhataja: “BTA kindlustuse strateegias on olulisel kohal jätkusuutlikkus, mis tähendab, et lisaks majanduslikele eesmärkidele oleme seadnud kõrged eesmärgid ka oma ökoloogilise […]

Loe edasi >>

Algas kandideerimine Rohetiigri Akadeemia kolmandasse lendu

Avatud on kandideerimine septembris algavale Rohetiigri Akadeemia kolmandale lennule. Kellel soov luua või võimestada enda rohetiimi, et ette võtta põhjalik ettevõttesisene rohepööre või roheteemades järgmisele tasemele hüpata, siis see programm on heaks vahendiks.Programm sisaldab 9 kuud intensiivset õpet ja õpitu rakendamist roheprojektide näol. Programm on laiapõhjaline – see on koostatud nelja ülikooli ja Rohetiigri partnerite […]

Loe edasi >>

Kokanduse eeskuju Kristjan Peäske: tahan teada, kust minu toit tuleb!

Ka hiiglasliku süsinikujalajäljega restoraniäris saab teha vastutustundlikke valikuid Aasta eest tegi Noblessneri sadamalinnakus tegutsev Lore bistroo karmi otsuse, loobudes oma kõige populaarsemast roast – tuunikalasalatist. “Siiamaani küsitakse, millal see menüüsse tagasi tuleb,” tunnistab üks bistroo omanikke Kristjan Peäske. Vastus sellele küsimusele on – mitte kunagi.  Eelmise aasta novembris avaldas bistroo sotsiaalmeedias ka postituse, mis selgitas otsuse tagamaid. […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun