Mis ajendas ettevõtteid liituma Rohetiigri esindusorganisatsiooniga?

Rohetiigri esindusorgansiatsiooni asutajaliikmeteks oli plaanis värvata 25 ettevõtet ning viimase vaba koha täitjaga on läbirääkimised lõpusirgele jõudmas. Jagame teiega põhjuseid, miks ettevõtted on otsustanud Rohetiigriga liituda.

Tarmo Hõbe, Rally Estonia üks peakorraldajatest:
Autotööstus ja -tootjad on hübriid- ja elekteritehnoloogia arendamisega väga jõuliselt tegelenud viimased 10 aastat. Autoralli WRC sari läheb kuninglikus WRC klassis hübriidtehnoloogiale üle 2022 aastal. Meie kui maailmatasemel autoralli sündmuse WRC Rally Estonia korraldajatele on samuti ülioluline keskkonna- ja loodushoid ning jätkusuutlikus, et säilitada Eestimaa puhas ja puutumatu loodus ning olla antud vallas innovaatorid ja teerajajad kogu maailmas. Rally Estonia on väga jõuliselt rohestrateegiat juurutamas juba 2021 aastal, meil on suur rõõm ühineda Rohetiigri esindusorganisatsiooniga ning olla üks asutajaliikmetest. Koostöös peitub jõud ning koos kõikide teiste Rohetiigri asutajaliikmete ja liikmetega saame juba esimesel aastal saavutada märkimisväärseid ja käega katsutavaid tulemusi, et anda oma panus kogu Eesti rohelisemaks muutmisele.

Risto Sülluste, Neste Eesti AS turundus- ja kommunikatsioonijuht: Rohetiiger on viimase kümnendi kaalukaim algatus kestvama tuleviku poole liikumiseks. Neste, olles maailma neljas kõige jätkusuutlikum suurettevõtte, jagab igakülgselt Rohetiigri missiooni ja väärtusi. Keskkonna väärtustamisel tuleb teha suuri muutusi ning Rohetiiger annab meile võimaluse jagada oma valdkonna kogemust nii Eestis kui rahvusvaheliselt ning ammutada uusi ideid teiste valdkondade tegijatelt.

Silver Kuus, Agrone OÜ arendusjuht:
Eesti ühe suurima toidu tootjana näeme Rohetiigri platvormis suurepärast võimalust kaasata oma rohepöörde teostamiseks parimaid eksperte ja saada väärtuslikku nõu ning sõna otseses mõttes piloteerida. Väärtuslik on alati ka kogemusi vahetada teiste ettevõtjatega keskkonna tegevuskavade teostamise osas ja õppida teiste parimatest praktikatest.

Tambet Asi, Kaamos Grupp OÜ turundus- ja kommunikatsioonijuht:
Investeerimisettevõte Kaamos Group liitus selleks, et juurutada keskkonnahoidlikke eesmärke kahes valdkonnas: esiteks ehituses, et vähendada ehitusprahti ja taaskasutada materjale. Ning teiseks kinnisvaras, et juurutada ärimajades üürnike hulgas kogukonna põhimõtet, mis aitaks vähendada ökoloogilist jalajälge.

Livia Ränkson, AS Dimedium turundusjuht:
Veterinaarravimite, looma-, kalakasvatus- ning lemmikloomatoodete hulgimüüja Dimedium liitus Rohetiigri esindusorganisatsiooniga soovist koos teiste sarnaselt mõtlejatega jõulisemalt Eestit paremaks muuta. Dimediumi visiooniks on töötada selle nimel, et Eestimaa põllud oleksid viljakad, loomad terved ja meie lapselapsed sööksid kodumaist tervislikku toitu. Vastutustundlikkus ja kestlikkus on osa meie DNA-st ja püüame igas oma tegevuses lähtuda loodust hoidvast mõtlemisviisist. Alates 2015. aastast oleme ka Vastutustundliku Ettevõtluse foorumi liige ja meie tegevust on läbi aastaste hinnatud hõbemärgisega. Võtame osa rahvusvahelisest antibiootikumide vastutustundliku kasutamise teavitusprogrammist loomade ravis, mille Euroopa Komisjon käivitas 2011. aastal. Programmi eesmärk on ravimite mõistliku kasutamisega aidata ohjata antibiootikumideresistentsuse tekkimist. Panustame aktiivselt loomade heaolu edendamisse Eesti karjades. Hiljuti viisime koostöös EMÜ, BioCC, ETKÜ-ga läbi 4-aastase heaolualase teadusuuringu Eesti piimafarmides, jõudes järeldusele, et heaolu on tegelikult ka majanduslik kasvutegur. Lüpsilehmade heaolu suurendamine on olulisel kohal ka piimandussektori arengukavas 2030, mille eesmärkide saavutamisele soovime omalt poolt jõu ja nõuga igakülgselt kaasa aidata. Lisaks osalemisele teadustöödes ja programmides, pakume farmidele nõustamist ja lahendusi, vähendamaks muuhulgas piima- ja lihaveiselautadest pärit ammoniaagiheidet.

Simmo Soomets, AS Thermory juht:
Suurim termopuidu ja saunamaterjalide tootja Thermory otsustas liituda Rohetiigriga, sest Rohetiigri eestvedajatel on suurepärased kogemused reaalse muutuse elluviimisel ühiskonnas. Me usume, et Rohetiiger suudab muuta nii ettevõtete, riigi kui ka eraisikute käitumist nii, et me kõik hoolime loodusest rohkem. Rohetiiger on lubanud meid koolitada ja aidata meil saada teadlikumaks keskkonnasäästlikest tegudest meie äris. Me soovime kasvada ja samal ajal vähendada oma jalajälge – meie missioonid klapivad hästi.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun