Ragn-Sells tutvustas maailma kliima- konverentsil Eesti põlevkivituha väärindamise projekti

Ragn-Sellsi arendajad on koostöös Eesti teadlastega leiutanud ainulaadse lahenduse, kuidas Ida-Virumaal mägedes seisvast põlevkivituhast välja võtta ülipuhast kaltsiumi. Selleks, et keskkonda koormates ei peaks maa seest enam välja kaevama nii palju värsket toorainet, vaid värvide, paberi, akende, põrandakatete ja veel paljude muude igapäevaelus vajaminevate asjade tootmiseks saaks edaspidi taaskasutada jäätmetest tehtud materjali. Kuid see ei ole veel kõik – nad seovad tootesse rohkem CO2-te kui ise tekitavad, mis teeb sellest maailmas unikaalse kliimapositiivse toote, millesarnaseid on maailmas veel väga vähe. 

Selle unikaalse ja maailma muutva ringmajanduse tulevikuprojekti kohta on sõna levinud juba päris kenasti, mistõttu paluti Ragn-Sellsil COP26 kliimakonverentsile ette valmistada esitlus koguni nelja erineva lava jaoks.

Spetsiaalselt kliimakonverentsi jaoks valminud videos tutvustasid projekti Ragn-Sellsi jätkusuutlikkuse valdkonna juht Pär Larshans ja Alar Saluste, ning oma toetust näitasid ka president Kersti Kaljulaidi, peaminister Kaja Kallase ja Euroopa Komisjoni energeetikavoliniku Kadri Simsoni. 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun