Rohetiigriga liitusid uued ettevõtted

Juunis liitusid Rohetiigriga Äripäev, Barrus ja Filter. Uurisime, miks peavad need ettevõtted oluliseks jätkusuutlikkuse teemadega tegeleda.

Äripäev AS peadirektori asetäitja Toomas Truuverk: “Äripäev on osa Põhjamaade suurimast meediakontsernist Bonnier Grupp. Ühiskonna muutmine paremaks on olnud meie ja meie emaettevõtte enam kui 200-aastase ajaloo läbivaks motiiviks. Tänasel päeval on roheline ja tasakaalus majandus üks kriitilisemaid teemasid ühiskonnas. Meeidaettevõttena tahame seda teemat hoida Äripäeva lugejate fookuses. Omamaks suuremat moraalset õigust sõna võtta, peame, ja tahame, ka oma ettevõttes tasakaalukalt majandada. Rohetiiger annab iseenda paremaks muutmiseks hea ja loodetavasti toimiva platvormi.”

Barrus AS tööohutuse- ja keskkonnaspetsialist Eva Ilves: “Viimastel aastatel on organisatsioonid liikunud tohutu kiirusega „rohelise mõtlemise“ suunas kui kunagi varem. Siiski oodatakse organisatsioonidelt veelgi suuremat vastutust ja tegutsemistahet. Näeme, et kogukond, kliendid ja meie enda töötajad vajavad kindlust, et ettevõte suudab tegutseda jätkusuutlikult ja vastutustundlikult ning seetõttu oli loogiline samm liituda Rohetiigri organisatsiooniga, mis suudab liita ühesuguste väärtustega ettevõtteid ning tugevdada tahtejõudu, et tegutseda parema tuleviku nimel. Rohetiigrisse on kogunenud ettevõtted, kes on valmis kaasa rääkima ja tegutsema juba täna ning selleks on valmis ka Barrus. Nagu USA leiutaja Buckminster Fuller on öelnud: „Sa ei saa inimest jõuga muuta, aga Sa saad muuta keskkonda ja inimene muutub.“

Filter AS müügijuht Egert Killing: “Iga päevaga on järjest olulisem olla vastutustundlik keskkonna suhtes, milles me elame. Lisaks vastutustundele motiveerivad rohelist käitumisviisi pidevalt kasvavad sisendhinnad sh. energia ja vesi. Sellest tulenevalt on oluline, et me loodusressursse võimalikult palju väärtustaks, mõistaks, et neid tuleb säästlikult ning läbimõeldult käsitleda ja kasutada. Filter on läbi ajaloo aidanud Eesti ja lähipiirkonna tööstusettevõtetel muutuda rohelisemaks pakkudes jätkusuutlikke lahendusi energia ja vee kokkuhoiu lahenduste näol. Rohetiigri platvorm on võimalus suurema seltskonnaga koos arutada ja leida uusi ideid, mis võiksid olla järgmised sammud, et muuta Eesti ettevõtted keskkonnasõbralikumaks suurendades samal ajal nende konkurentsivõimet maailmaturul.”

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun