Rohetiigriga on liitunud üle 60 ettevõtte

Aasta 2022 esimeses kvartalis liitusid Rohetiigri esindusorganisatsiooniga SEB, ROI, Tallinna Lennujaam, Tallinna Kaubamaja ning aprilli lõpus ka BTA kindlustus. Küsisime liitujatelt, mis ajendab ettevõtete juhtkondi tegema samme jätkusuutlikkuse suunas?

Hiljar Kõiv, BTA kindlustuse Eesti filiaali juhataja: “BTA kindlustuse strateegias on olulisel kohal jätkusuutlikkus, mis tähendab, et lisaks majanduslikele eesmärkidele oleme seadnud kõrged eesmärgid ka oma ökoloogilise jalajälje vähendamiseks. Seda ettevõtte tegevuses tervikuna, aga ka iga meie meeskonnaliikme elustiili kujundamisel. Kuuludes Vienna Insurance Group´i (VIG) on BTA kindlustus tugevalt mõjutatud ka VIG kliimamuutuste strateegiast (VIG Climate Change Strategy) – keskkonnakaitse ja ressursside tõhus kasutamine on meie igapäevatöös oluline.

Vastutus tulevaste põlvkondade ees on meie äritegevuse keskmes ja mõistame ka, et selle vastutuse peame võtma kõik ühiselt. Seetõttu oleme liitunud ka Rohetiigriga, kuna usume, et koordineeritult ja ühiselt tegutsedes on mõju suurem. Tahame olla eeskujuks tööandjana ja julgustada ka teisi ettevõtteid tegema sama.”

Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse esimehe Raul Puusepa sõnul otsustati Rohetiigriga liituda, kuna keskkonnateadlikkus on üks grupi põhiväärtusi ja koostöös Rohetiigri võrgustikuga on lihtsam luua suuremaid muutusi kui ühe ettevõtte tasandil kunagi võimalik oleks. „Oleme avatud koostööle ning tunneme vastutust Eesti inimeste ja kogu eluslooduse hea käekäigu eest. Nii nagu panustame Eesti kultuuri, lastesse, keskkonnahoidu ja üldisesse heaolusse soovime anda oma panuse tasakaalus tulevikumajanduse ülesehitamisel,“ lisas Puusepp.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme Anneli Turkini sõnul on vastutustundlik ja keskkonda säästev tegutsemine olnud lennujaama fookuses juba aastaid. „Oleme viimased paar aastat tegutsenud eesmärgi nimel saavutada aastaks 2030 süsinikuneutraalsus. Näeme aga, et suuri muutusi saab ellu kutsuda ja teoks teha vaid koostöös. Otsustasime liituda Rohetiigri koostööplatvormiga, et olla osa kestlike ettevõtete võrgustikust, rääkida kaasa Eesti majanduse kestlikkumaks muutmisel, õppida teistelt ja jagada oma kogemusi.“ 

Evelin Allas, SEB  jätkusuutliku panganduse juhi Evelin Allase sõnul liituti, kuna ettevõttes on usku algatustesse, mis läbi positiivse kliimahoiu ühendavad. “Erinevate tagasiside küsimiste ja VEF-i indeksi kokkuvõttele tuginedes, oleme Eestis jätkusuutlike initsiatiividega esirinnas  – välja on toodud regulaarseid rohevaldkonna nõustamisi klientide hulgas ning tooteid ja teenuseid, mida täna pakume oma laiale kliendibaasile. See on strateegiline ja teadlik liikumine keskkonnasäästlikkuse suunas läbi oma nõustamiste ja toodete-teenuste. Rohetiigriga liitumine aitab meil oma tegevusi teiste ettevõtetega sünkroniseerida ja leida koostööpartnereid, kellega koos oma tegevust veelgi keskkonnasõbralikumaks muuta. Rohetiigrilt ootame koostööplatvormi ja võrgutikku, millega liitudes saame muuta ettevõtluskeskkonda loodussõbralikumaks ning headest suhetest sünnib alati kasu mõlemale poolele.”

Andrus Viitong, ROI tegevjuht rääkis, et ROI OÜ on juba 30 aastat tegutsenud ettevõte, kuid teadlik jätkusuutlik tegutsemine on alles algusjärgus. “Meil rõõm, et oleme leidnud kaaslase Rohetiigri näol, kelle toel saame Rois teadlikke otsuseid teha ja kes on meile ka suunanäitajaks mitmes erinevas valdkonnas. Samuti näeme Rohetiigri liikmetes edukaid ettevõtteid, kes on meile suureks eeskujuks oma inimeste ja tegudega ning kelle abil saame Rois rohepöörde julgemini käima lükata. Ühtlasi loodame, et saame ka enda kogemustest rääkida ja anda innustust teistele ettevõtetele. Meie soov on laieneda jätkusuutliku mõtteviisiga ka ettevõttest väljapoole, jagades julgelt oma vaateid ka koostööpartneritele ja klientidele.”

Tere tulemast rohetiigrite sekka!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun