Aprillikuu inspiratsiooniks

Sedapuhku võttis Eesti Rahvusraamatukogu (RaRa) heal meelel vastu ettepaneku jagada Rohetiigri uudiskirjas lugemissoovitusi.
Soovitame minna tutvuma ka RaRa päikeseküllase lugemissaaliga Narva mnt 11!  
Siin on RaRa viited raamatutele, artiklitele ja uuringutele kliima ning jätkusuutliku majanduse teemal:  

  • Charles Eisensteini ”Kliima : uus lugu”. Hardo Pajula valis raamatu 2021. a. EBSi valikkursuse “Looduse tagasitulek” esimese kursuse tüvitekstiks. 

2021. a. valminud uuringus analüüsitakse REKK 2030 meetmete ning energia- ja kliimapoliitika eesmärkide täitmist toetavate meetmete rakendatavust kohalikes omavalitsustes. 
Tatar, Merit ; Somelar, Andra ; Pohla, Triin ; Olesk, Maarja. Kohalikes omavalitsustes energiasäästu ja taastuvenergiaallikate rakendamise võimaluste analüüs kasvuhoonegaaside heite vähendamiseks : lõpparuanne.

Rohetiiger kõneleb

KIK ja Rohetiiger alustavad koostööd rohepöörde elluviimiseks

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ja Rohetiiger sõlmisid Arvamusfestivalil hea tahte koostöölepingu, et tõhustada veelgi sektorite ülest koostööd ja anda hoogu rohepöördele selliselt, et 1+1=3. KIKi ja Rohetiigri ühine soov on toetada Eesti üleminekut kliimaneutraalsusele ja ringmajandusele ning hoida Eesti elurikkust ja inimesi, mistõttu sõlmiti reedel, 12. augustil Paides Arvamusfestivali rohekoostöö alal hea tahte koostööleping. Koostöölepingu abil […]

Loe edasi >>

Rohetiiger Arvamusfestivalil

Ka sel aastal toob Rohetiiger Arvamusfestivalile lahenduskesksed ja inspireerivad keskkonnateemalised arutelud. Ootame kõiki 12. augustil Paide Vallimäel Rohekoostöö alale mõtteid vahetama!Vestlustes võtame kokku rohepoliitika ekspertkomisjoni soovitused valitsusele ja vaatame, millised arengud on suve jooksul toimunud. Arutame, kuidas kustutada „põlevat“ energiakriisi ja mida teha, et ka ülejärgmisel talvel hinnad lakke ei tõuseks. Jagame kahe kliimakogu – Tartu ja Ida-Virumaa – kogemusi […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun