Cronimet ja Dimedium annetavad jõulukinkide raha Rohetiigri projektides osalevatele teadlastele

Rohetiigri esindusorganisatsiooni liikmed vanametalli ringmajandusettevõte Cronimet koos sõsarettevõttega Eesti Vanapaber ja veterinaarravimite, põllumajandus- ja lemmikloomatoodete hulgimüüja Dimedium loobuvad suurklientidele ja partneritele tehtavatest jõulukinkidest ja annetavad selleks mõeldud raha Rohetiigri projektidega seotud teadlaste tänamiseks ja nende töö edendamiseks.

„Igal aastal kulutatakse Eestis mõtlematult sadu tuhandeid eurosid ettevõtete jõulumeenetele, milleks on tihti odavamapoolsed ning keskkonnale mitte just eriti sõbralikud asjad – mina näiteks saan igal aastal päris mitu mõttetut plastist meenet, mida eristavad vaid kinkijate logod ja ühendab vaid asjaolu, et nendega pole mitte midagi mõistlikku peale hakata,“ põhjendas Cronimet Nordicu juht Eva Pedjak algatust. „Rohetiigri asutajaliikmena nägime siin võimalust taas keskkonna heaks midagi ära teha ja kutsume üles ka kõiki teisi Eesti ettevõtteid seda ideed järgima.“

Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverki sõnul on Rohetiigriga seotud hulk teadlasi, kes ühiskondlikust vastutustundest ja eraldi tasu saamata on aktiivselt kaasa aidanud tasakaalus majanduse visiooni ja energiateekaardi koostamisel. „Meie liikmete idee annab võimaluse suuremaid panustajaid aasta lõpus toetada ja tunnustada,“ lubas Eva Truuverk. “Ettevõtted, kes soovivad algatusega liituda, on teretulud Rohetiigriga ühendust võtma.” 

Cronimet ja Dimedium on asutajaliikmetena liitunud Rohetiigri kestlike ettevõtete esindusorganisatsiooniga, et anda oma panus eestimaalaste keskkonnateadlikkuse suurendamiseks ning Eesti ühiskonna ettevalmistamiseks taastuvale ja tasakaalus majandusmudelile üleminekuks.

Cronimet Nordic on Eesti suurim vanametalliettevõte, eelmisel aastal käideldi 480 tuhat tonni erinevaid metallijääke, millest piisaks umbes 580 tuhande uue sõiduauto valmistamiseks. Ettevõte opereerib ka Lätis, Leedus, Poolas, Soomes ja Rootsis. Ringmajandusettevõttena annab Cronimet oma panuse tasakaalu loomiseks tööstuse toorainevajaduse ja loodusressursside säästliku kasutamise vahel. Cronimeti sõsarettevõtte Eesti Vanapaber käitles eelmisel aastal 13 571 tonni vanapaberit, aidates sellega säästa enam kui 230 tuhat puud. 

Dimedium on üks Eesti vanimaid veterinaarravimite, põllumajandus- ja lemmikloomatoodete hulgimüüjaid, mis pakub Eesti loomakliinikutele ja farmidele laia tootevalikut ja teadmisi maailmapraktika tipust. Missioonitundega moodne ettevõte panustab Eesti veterinaaria ja teaduse arengusse ning tegutseb aktiivselt nii meie põllumajandus- kui lemmikloomade heaolu ja tervise edendamise nimel.

Rohetiiger on kestlike ettevõtete esindusorganisatsioon, mille eesmärk on jagada teadmisi ja tööriistu kestlike muutuste elluviimiseks ning pakkuda koostööplatvormi kogemuste, eduelamuste ja õppetundide jagamiseks.

Rohetiiger kõneleb

Enam kui 3000 Ida-Virumaa noort said täna kutse Eesti esimesse kliimakogusse

Eestimaa Looduse Fond ja Rohetiiger kutsuvad Ida-Virumaa noori osalema Eesti esimeses kliimakogus. Kliimakogu annab noortele võimaluse rääkida kaasa Ida-Virumaa kliimasõbralikumale majandusele ülemineku plaanides ja sõnastada oma ettepanekud muutuste õiglasemaks korraldamiseks.

Loe edasi >>

Inspiratsiooniks

Rohetiiger tutvustab inspireerivaid artikleid ja raamatuid, põnevaid videoid, filme ja sarju ning harivaid materjale, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha.

Loe edasi >>

Teadlaste paneeli kohtumine maavarade teemal

15. oktoobril toimus Tartu Ülikooli Chemicumis hübriid arutelu maavarade teemal, mille juhatasid sisse Tartu Ülikooli rakendusgeoloogia professor Alar Rosentau ja Tallinna Tehnikaülikooli Maavarade- ja rakendusgeoloogia osakonna juhataja Rutt Hints.  Arutelust võtsid osa Rohetiigri teadlaste paneeli liikmed, Tartu Ülikooli geoloogia osakonna juhtivteadlased, magistriõppe tudengid ja Eesti Geoloogia Seltsi esindaja. Arutelu aluseks olid Rohetiigri majandustoimkonna koostatud seisukohad […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun