Eva Truuverk: Eestist võiks saada rohepöörde Silicon Valley

Praeguseks on üsna selge, et rohepööre muudab sama palju meie harjumuspärast maailma, kui üheksakümnendate digipööre. Senine majanduskasvu ja liigtarbimist soodustav SKT-põhine majandusmudel ei motiveeri meid muutma senist mõtteviisi ja harjumusi. Kui me tahame ühiskonda järgmisele tasemele tõsta, peame leidma uue mudeli, mis soodustaks arengut ning mille tulemusena looduskeskkond on hoitud ja taastatud, kirjutab Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk.

Eesti on selliste mudelite väljatöötamiseks parim koht – me oleme väike ühiskond, kus uusi ideid on hea katsetada. Oleme seda korduvalt tõestanud, et kui me millessegi tõsiselt usume, siis suudame ka erimeelsused unustada ja ühise eesmärgi nimel töötada.

Saan tuua kohe näite Rohetiigrist, kus me oleme üle aasta Eesti ettevõtjatega analüüsinud erinevaid majandusvaldkondi ja otsinud viise, kuidas sektorisiseselt loodusega tasakaalu jõuda. Laua taga on istunud nii koostööpartnerid kui ka konkurendid ning koos on läbi töötatud 13 valdkonda alustades transpordist, lõpetades põllumajandusega. Lähipäevadel saab valmis energiateekaart, kus me kirjutame lahti, millised võiksid olla energialahendused Eestis aastal 2031 ja 2041, mis tagaksid meile vajaliku varustuskindluse ja oleksid vastavuses seatud kliimaeesmärkidega.

Eva Truuverk Rohetiiger
Eva Truuverk

Kogu selle suure ja põhjaliku töö käigus oleme mõistnud, et väljakutse on palju suurem ja vajab kogu ühiskonna kaasa mõtlemist. Miks ei võiks saada Eestist rohepöörde Silicon Valley, kuhu kogunevad kokku planeedi parimad roheteemade visionäärid ja praktikud, kes pakuvad kogu maailmale välja tasakaalus majandusmudeli? Sellise ühiskonna toimimise viisi, milles majandustegevuse tulemusena looduskeskkonna üldine seisund paraneb või vähemalt säilib, ühiskond tervikuna areneb ja majandustegevus on üksikisiku, ettevõtte kui ka riigi jaoks kasumlik ja tulus tegevus.

Rohetiiger on 2020. aastal tegutsemist alustanud sektoritevaheline koostööplatvorm, mille eesmärk on tasakaalus majandusvisiooni loomine ja rakendamine.

Rohetiiger kõneleb

Eva Truuverk: kasutame aastavahetust unistamiseks ja läheme tulevikule vastu täis uut tegutsemistahet!

Head Rohetiigri sõbrad! Aasta 2021 on olnud tegus ja sündmusterohke. Tänan kogu südamest kõiki kaasteelisi. Meie kõigi suuremate ja väiksemate sammude tõttu on keskkonna-vaade nüüdseks olemas pea kõiki eluvaldkondi puudutavates aruteludes.  Mida siis Rohetiigris lõppeval aastal tegime?  Oleme äsja valmis saanud energia teekaardi, mille kohta saad lähemalt lugeda siin.  Rohetiiger koos Eestimaa Looduse Fondiga korraldas […]

Loe edasi >>

Uue aasta alguse inspiratsiooniks

Peatselt saabuva uue aasta saabumise puhul jagame viiteid kasulikele koolitustele ja positiivsetele uudistele. Siin on mõned viited inspireerivatele materjalidele, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha. Värskelt ilmunud raamat Pehme linn käsitleb kaasaja suurimaid väljakutseid – kuidas tagada ja parandada kvaliteetse elukeskkonna kaudu inimeste elukvaliteeti kesk tihenevat linna, kliimamuutusi ja digitaliseerunud ühiskonnakorraldust. Raamat on justkui jätk, laiendus […]

Loe edasi >>

President Alar Karis arutas Narvas Ida-Virumaa noortega kliimasõbralikuma maakonna üle

President Alar Karis kohtus 16. detsembril Narvas Ida-Virumaa noortega, kes on võtnud südameasjaks seista kliimasõbralikuma maakonna eest. President Alar Karis kohtus Narvas Ida-Virumaa noortega, kes on võtnud südameasjaks seista kliimasõbralikuma maakonna eest. Kohtumisel osalenud noorte seas oli nii neid, kes osalesid Eestimaa Looduse Fondi ja Rohetiigri eestveetud Ida-Viru noorte kliimakogus, aga ka maakonna kliimasaadikuid. Presidenti huvitas, […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun