Juunikuu inspiratsiooniks

Seekord on Rohetiigri inspiratsiooninurgas üks hea suvekooli soovitus, paar vihjet asjalike podcastide suunas ning loomulikult viited RaRa kogus leiduvatele keskkonnateemalistele raamatutele.

Osale tasaarengu suvekoolis!

Eesti Roheline liikumine korraldab juuli lõpus Raplamaal Tasaarengu suvekooli 2022 – võidab see, kellel on kõige väiksem jalajälg! Teemaks on alternatiivsed valuutad, lihttehnoloogiad ja ühiskondlikud häkid. Loe lähemalt ja registreeru juba nüüd, sest kohtade arv on piiratud: https://www.facebook.com/events/1466015993817048/ 

Kuula podcaste!

Kord kuus teisipäeviti kell 13 kõlab Äripäeva raadios saade Cleantech, kus arutlevad Cleantech Estonia koos Sunly OÜ ja teiste ekspertidega ettevõtluse võimalustest rohetehnoloogiate valdkonnas. Saates saavad sõna valdkonna ettevõtjad, eksperdid ja investorid. Viimases saates rääkis riigikantseleis Eesti rohepööret ellu viiv Kristi Klaas sellest, kuidas peavad riik, ettevõtted ja kohalikud inimesed omavahel koostööd tegema kestlikuma homse jaoks. Intervjuu Kristi Klaasiga: “Rohepööre ei ole lihtsalt mingi poliitilise või ärieliidi asi”. 

Krista Taim ja Kristo Elias teevad Vikerraadios saadet “Ökoskoop”, kus erinevad oma ala eksperdid keskkonnateemasid avavad. Rohetiigri sõpradel tasub kindlasti kuulata näiteks 23. mai Ökoskoopi, milles Helen Klettenberg Tallinna Lennujaamast rääkis, kuidas lennujaam 2030. aastaks süsinikuneutraalsuse saavutab.

Tutvu RaRa lugemissoovitustega!

Kuidas hoida Maad ja kuidas kohaneda kliimamuutustega? Vastuseid saab otsida Rahvusraamatukogus leiduvatest raamatutest nagu näiteks:

Ajalehtede ja ajakirjade andmebaasis Pressreader*  leidub ajakirju ka säästvast majandusest ja tehnoloogiast, näiteks Suurbritannias välja antavat Discover CleanTech, aga ka majandusajakiri The Economist. 

* Tasuta saab lugeda üle 800 digiteeritud väljaande 80-lt maalt 40-s keeles. Enne Pressreaderi lehele minemist logige end avalehe ülal paremal asuva nupu “Sisene” alt oma RaRa kasutajatunnuste, ID kaardi või mobiil IDga. RaRa kasutajaks saab end registreerida siin.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun