Oktoobrikuu inspiratsiooniks

Seekord tutvustame kolme hiljuti Rahvusraamatukogusse saabunud teost, mis räägivad maailma muutumisest ja annavad lootust edaspidiseks. 
Head lugemist sügisõhtuteks! 

Who cares wins : how to protect the planet you love / Lily Cole 
London : Penguin Life, 2021. 

https://www.ester.ee/record=b5556876*est

Autor otsib võimalusi, kuidas meie muutuvas maailmas ikkagi säilitada lootust ja positiivset suhtumist. Raamatu kirjutamiseks intervjueeris ta sadu inimesi üle maailma – keskkonnalahenduste tehnoloogidest ja teadlastest kuni aktivistide ja kogukondade juhtideni. Saame lugeda terviklikku ülevaadet, kuidas inimesed, organisatsioonid, akadeemikud ja ettevõtted mõtlevad muutustele ning milliseid lahendusi pakuvad (süsiniku imemise masinatest kuni põliselanike tarkuse, jagatud isapuhkuse ja universaalse kodanikupalgani). 

Regenesis : feeding the world without devouring the planet / George Monbiot 
[London] UK : Allen Lane, 2022. 

https://www.ester.ee/record=b5556780*est

Raamatu autor on kirjanik, keskkonnakampaania korraldaja, Guardiani kolumnist ja sai 2022. aastal Orwelli ajakirjanduspreemia. Greta Thunberg peab George Monbiot’d üheks tänapäeva globaalse kliimaliikumise kartmatumaks ja tähtsamaks hääleks. Tuginedes mullaökoloogia arengule, näitab autor võimalusi kasvatada rohkem toitu vähema põlluharimisega.  

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun