Rohetiiger Arvamusfestivalil

Ka sel aastal toob Rohetiiger Arvamusfestivalile lahenduskesksed ja inspireerivad keskkonnateemalised arutelud. Ootame kõiki 12. augustil Paide Vallimäel Rohekoostöö alale mõtteid vahetama!

Kavas on mõttevahetus ja ühine arutelu Elisabet Sahtourisega, Hawailt pärit rahvusvaheliselt tunnustatud evolutsioonibioloogi ja futuroloogiga; arutelud inforuumi üle; paneel keskkonnahoidlikust ehitamisest; interaktiivne arutelu majandusmudelite üle ning muud põnevat. 

Rohetiiger Arvamusfestival 2023

Arvamusfestivali Rohekoostöö ala ajakava 11. augustil 

12:00–13:30
Joome kohvi koos Elisabet Sahtourisega

Mõnus mõttevahetus ja ühine arutelu Elisabetiga, kes on saabunud Eestisse Hawaiilt. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud evolutsioonibioloog ja futuroloog, mitmete raamatute ator. Räägib koostöö ja konkurentsi rollist evolutsioonis, universumi elususest, juhuslikkusest ja teadvusest, iseorganiseeruvatest süsteemidest ning näitab evolutsiooni vihjeid kasutades võimalikku tulevikku.

Arutelujuht: Toomas Trapido (bioloog)

14:00–15:30
Inforuumis on probleem!

Riigikantselei tellitud uuringu põhjal toetab rohepööret enamik Eesti inimesi. Edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid pingutavad iga päev, et vähendada oma keskkonnamõju ja pakkuda lahendusi. Muutuste vajadus on ilmne. Samal ajal puudub nii poliitilises debatis kui meedias üksmeel, toimub teema marginaliseerimine, kahtluste külvamine ning naeruvääristamine.

Kui kaalul on inimkonna saatus, siis miks on rohepööre jätkuvalt usuteema? Miks faktid ei kõnele ja ei pane tegutsema? Kuidas nii mastaapseid muutusi läbi teha? Milliseid analoogseid ühiskondlikke muutusi saame siin näiteks võtta? Kes peab olema eestvedaja? Millise rolli peaks meedia võtma? Kuidas meedia saaks üksmeelele ja ühisele tegutsemisele kaasa aidata?

Arutelujuht: Annika Arras
Osalejad: Erik Moora (endine Eesti Ekspressi peatoimetaja), Igor Rõtov (Äripäeva peadirektor ja kolumnist), Raul Rebane (kommunikatsiooniekspert), Mikk Salu (Postimehe ajakirjanik)

16:00–17:30
Kuidas me Eestis ehitame järgmised 20 aastat?

Aprillis valmis Rohetiigri Ehituse teekaart 2040. See on mahukas dokument, mille koostamisel on osalenud ligi 50 praktikut, eksperti ja teadlast. Teekaart räägib keskkonnahoidlikust ehitamisest, renoveerimisest ja avaliku ruumi loomisest.

Arutelujuht: Ursel Velve (Ülemiste City juht)
Osalejad: Markus Hääl (Hundipea juht), Jarek Kurnitski (TalTechi Ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor), Martin Karro (Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja), Maria Freimann (Rohetiigri „Ehituse teekaart 2040“ kaasautor ja kinnisvaraagentuuri WHAT IF asutaja)

18:00–19:30
Tuleviku majandusmudelid – “Elevant toas”

Ilmselgelt vajame uut majandusmudelit, sest vana töötab iga aastaga järjest kehvemini. Aga milline see on? Kas maailmas on eeskujusid? Kas Eesti võiks olla siin teenäitaja? Meil on majandusmudeli vahetamise kogemus üheksakümnendatest. Kas saaksime seda kasutada?

Arutelujuht: president Kersti Kaljulaid
Osalejad: Erik Moora (ClimaCash kaasasutaja, Poliitikaguru toimetaja), Kai Realo (Ragn-Sells juht), Olavi Lepp (Swedbank Eesti juht), Peeter Koppel (Eesti majandusanaüütik ja kolumnist)

Jälgi lisainfot esinejate kohta meie Facebooki lehel.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun