Rohetiigri esindusorganisatsiooni uued liitujad

Rohetiigri Esindusorganisatsiooniga liitusid Tartu Ülikooli Kliinikum ja Makeitneutral.

Triin Arujõe, Tartu Ülikooli Kliinikumi keskkonnaosakonna juhataja

Tartu Ülikooli Kliinikum peab oluliseks ökoloogilise jalajälje vähendamist ning toetab oma keskkonnaalase tegevusega seatud eesmärki. Kliinikumi keskkonnaalast tegevust on hinnatud EMAS (Eco-Management and Audit Scheme) registreeringuga, mis kinnitab, et meie keskkonnajuhtimise süsteem vastab kõrgeimale keskkonna standardile. Meil on hea meel, et liitudes Rohetiigri programmiga saame jagada oma kogemust ka teistega ning ühtlasi saada osa teiste ettevõtete ideedest ja elluviidud mõtetest ning projektidest. Tartu Ülikooli Kliinikum on ainus Eesti haigla, kes süsteemselt keskkonna küsimustega tegeleb, EMAS registreeringut omab ning ka nüüd Rohetiigri programmiga liitunud on.

Kristjan Kippar, Makeitneutral tegevjuht

Makeitneutral on cleantech ettevõte, mille eesmärk on muuta elu planeedil järgmiste põlvkondade jaoks jätkusuutlikuks. Makeitneutral aitab ettevõtetel saada metsapositiivseks pakkudes puude istutamise teenust. Eesmärk on luua üks parimaid digitaalseid tööriistakomplekte, et kõik inimesed ja ettevõtted üle maailma saaksid kliimameetmeid lihtsalt oma igapäevaellu integreerida ning anda oma panus puhta õhu, vee ja liigirikka keskkonna nimel. 

Suurteks muutusteks on vaja meeskonnatööd – nüüdseks on paljudel keskkonna pärast tõsine mure ja on viimane aeg muutust toovateks sammudeks kõigil tasanditel. Rohetiigriga liitusime murega, sest näeme kui palju tehakse rohepesu, alates firmade põhiväärtustest lõpetades turunduskampaaniatega, mille sisu teeb pigem keskkonnale kahju kui kasu. Soovime koos Rohetiigriga olla roheteemade majakaks ning usume, et võimekusi ja teadmisi ühendades jõuame kindlasti kaugele.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun