Rohetiigriga liitusid Estanc, Luminor ja Greendice

Rohetiigri esindusorganisatsiooniga on liitunud juba ligi 60 ettevõtet ja sel kuul tervitame uute liikmetena Estanci, Luminor panka ja GreenDice. Küsisime ettevõtete juhtidelt, miks nad otsustasid Rohetiigriga liituda.

Priit Haldma, Estanc AS tegevjuht 

Otsustasime Rohetiigriga liituda, sest usume Estancis keskkonnale, ühiskonnale ja kogukonnale tagasi andmisesse. Kuna Rohetiiger koondab sarnaselt mõtlevaid organisatsioone, siis on katusorganisatsioonina tagasiandmise mõju kindlasti suurem kui üksi tegutsedes. Kindlasti annab Rohetiiger võimaluse jagada kogemusi ning õppida teistelt, et olla oma igapäevases toimetamises veelgi jätkusuutlikum.

Kadri Vunder Fontana, Luminori jätkusuutlikkuse juht

Pangana tajume oma vastutust jätkusuutlikkuse vallas nii majanduse jõustaja kui ka ettevõtte ja tööandjana. Seetõttu soovime olla osalised sama mõtteviisi jagavate ettevõtete võrgustikus, et luua kui jagada jätkusuutlikumaid lahendusi.

Argo Alaniit, GreenDice tegevjuht

Tehnikatoodete arenguga on tõusnud ka tehnikaprügi ehk e-jäätmete teke. Maailmas tekib ühe aasta jooksul ligikaudu 50 miljonit tonni e-jäätmeid, mille alla kuuluvad meie igapäevases kasutuses olevad seadmed nagu telefonid, arvutid, ekraanid, printerid, helikandjad jne.  

Meie missiooniks GreenDice’is on luua IT-tehnikatoodete täiuslik ring, tänu millele saame vähendada e-jäätmete teket ja viia kvaliteetsed IT-võimalused piirkondadesse, kuhu need tavapärase majanduse arenguga ei jõua. Ühtlasi tahame panustada arvuti kui töövahendi populariseerimisse ja luua väärtusringluse, mille abil suurendada inimeste digipädevust. 
Rohe- ja ringmajandusse panustava ettevõttena soovime dialoogi astuda ka teiste sarnaselt mõtlevate ettevõtete ja inimestega. Rohetiigriga liitumine annab meile meeskonnana hea võimaluse harida iseendid ja läbi oma visiooni tutvustamise loodetavasti inspireerida ka teisi. Me usume, et on oluline kuuluda roheliikumise kogukonda, kus panustatakse eesmärgipäraselt üheskoos parema tuleviku loomisse.

Rohetiigri liikmed

Rohetiiger kõneleb

Enam kui 3000 Ida-Virumaa noort said täna kutse Eesti esimesse kliimakogusse

Eestimaa Looduse Fond ja Rohetiiger kutsuvad Ida-Virumaa noori osalema Eesti esimeses kliimakogus. Kliimakogu annab noortele võimaluse rääkida kaasa Ida-Virumaa kliimasõbralikumale majandusele ülemineku plaanides ja sõnastada oma ettepanekud muutuste õiglasemaks korraldamiseks.

Loe edasi >>

Inspiratsiooniks

Rohetiiger tutvustab inspireerivaid artikleid ja raamatuid, põnevaid videoid, filme ja sarju ning harivaid materjale, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha.

Loe edasi >>

Teadlaste paneeli kohtumine maavarade teemal

15. oktoobril toimus Tartu Ülikooli Chemicumis hübriid arutelu maavarade teemal, mille juhatasid sisse Tartu Ülikooli rakendusgeoloogia professor Alar Rosentau ja Tallinna Tehnikaülikooli Maavarade- ja rakendusgeoloogia osakonna juhataja Rutt Hints.  Arutelust võtsid osa Rohetiigri teadlaste paneeli liikmed, Tartu Ülikooli geoloogia osakonna juhtivteadlased, magistriõppe tudengid ja Eesti Geoloogia Seltsi esindaja. Arutelu aluseks olid Rohetiigri majandustoimkonna koostatud seisukohad […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun