Sustaxo – automatiseeritud lahendus kestliku rahastuse taksonoomiale vastavuse hindamiseks

2022. aastal jõustub EU kestliku rahastuse taksonoomia 

Keskkonnamõju mõõdikute eestvedajad Jannus Jaska ja Kristiina Kerge on Accelerate Estonia programmis arendamas tööriista ettevõtetele kestliku rahastuse taksonoomiale vastavuse hindamiseks. Sustaxo tuumikusse kuuluvad veel Merili Vares ja Andres Aavik. 

Mida EU kestliku rahastuse taksonoomia endast kujutab?

Taksonoomia näeb ette, et roheliseks kvalifitseerimiseks peab investeering panustama oluliselt vähemalt ühesse neist kuuest eesmärgist ja ei tohi põhjustada olulist kahju teistele eesmärkidele.

Millist lahendust pakub ettevõtetele Sustaxo?

Sustaxo meeskonna eesmärgiks on luua Euroopa kestliku rahastuse taksonoomiast lähtuv reaalajamajanduse dashboard rakendus, mis lihtsustaks finantsasutustel ja suurettevõtetel nõutud analüüside ja aruannete koostamist ja oleks kättesaadav ka väikeettevõtetele. 

Projektis osalevad Tallinna Sadam ja LHV pank, kellega koos valmib juhtumikirjeldus konkreetse arendusprojekti põhjal. 

Lahenduse loomisel lähtutakse reaalajamajanduse põhimõttetest, tuues andmed kokku organisatsiooni seest, partneritelt ja vähima asjaajamise koormusega riiklikest infosüsteemidest nii, et rohepööre looks takistuste asemel Eesti ettevõtetele konkurentsieelise. 

Sustaxo välja arendatud rakendus saab seega tööriistaks ettevõtetele, kes soovivad hinnata oma projektide vastavust Euroopa kestliku rahastuse taksonoomiale.

Kui soovid projektist lähemalt kuulda, siis võta ühendust Kristiina Kergega e-mailitsi kristiina.kerge@gmail.com või telefonil 5656 6592.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun