Sustaxo – automatiseeritud lahendus kestliku rahastuse taksonoomiale vastavuse hindamiseks

2022. aastal jõustub EU kestliku rahastuse taksonoomia 

Keskkonnamõju mõõdikute eestvedajad Jannus Jaska ja Kristiina Kerge on Accelerate Estonia programmis arendamas tööriista ettevõtetele kestliku rahastuse taksonoomiale vastavuse hindamiseks. Sustaxo tuumikusse kuuluvad veel Merili Vares ja Andres Aavik. 

Mida EU kestliku rahastuse taksonoomia endast kujutab?

Taksonoomia näeb ette, et roheliseks kvalifitseerimiseks peab investeering panustama oluliselt vähemalt ühesse neist kuuest eesmärgist ja ei tohi põhjustada olulist kahju teistele eesmärkidele.

Millist lahendust pakub ettevõtetele Sustaxo?

Sustaxo meeskonna eesmärgiks on luua Euroopa kestliku rahastuse taksonoomiast lähtuv reaalajamajanduse dashboard rakendus, mis lihtsustaks finantsasutustel ja suurettevõtetel nõutud analüüside ja aruannete koostamist ja oleks kättesaadav ka väikeettevõtetele. 

Projektis osalevad Tallinna Sadam ja LHV pank, kellega koos valmib juhtumikirjeldus konkreetse arendusprojekti põhjal. 

Lahenduse loomisel lähtutakse reaalajamajanduse põhimõttetest, tuues andmed kokku organisatsiooni seest, partneritelt ja vähima asjaajamise koormusega riiklikest infosüsteemidest nii, et rohepööre looks takistuste asemel Eesti ettevõtetele konkurentsieelise. 

Sustaxo välja arendatud rakendus saab seega tööriistaks ettevõtetele, kes soovivad hinnata oma projektide vastavust Euroopa kestliku rahastuse taksonoomiale.

Kui soovid projektist lähemalt kuulda, siis võta ühendust Kristiina Kergega e-mailitsi kristiina.kerge@gmail.com või telefonil 5656 6592.

Rohetiiger kõneleb

Rohetiigriga on liitunud üle 60 ettevõtte

Aasta 2022 esimeses kvartalis liitusid Rohetiigri esindusorganisatsiooniga SEB, ROI, Tallinna Lennujaam, Tallinna Kaubamaja ning aprilli lõpus ka BTA kindlustus. Küsisime liitujatelt, mis ajendab ettevõtete juhtkondi tegema samme jätkusuutlikkuse suunas? Hiljar Kõiv, BTA kindlustuse Eesti filiaali juhataja: “BTA kindlustuse strateegias on olulisel kohal jätkusuutlikkus, mis tähendab, et lisaks majanduslikele eesmärkidele oleme seadnud kõrged eesmärgid ka oma ökoloogilise […]

Loe edasi >>

Algas kandideerimine Rohetiigri Akadeemia kolmandasse lendu

Avatud on kandideerimine septembris algavale Rohetiigri Akadeemia kolmandale lennule. Kellel soov luua või võimestada enda rohetiimi, et ette võtta põhjalik ettevõttesisene rohepööre või roheteemades järgmisele tasemele hüpata, siis see programm on heaks vahendiks.Programm sisaldab 9 kuud intensiivset õpet ja õpitu rakendamist roheprojektide näol. Programm on laiapõhjaline – see on koostatud nelja ülikooli ja Rohetiigri partnerite […]

Loe edasi >>

Kokanduse eeskuju Kristjan Peäske: tahan teada, kust minu toit tuleb!

Ka hiiglasliku süsinikujalajäljega restoraniäris saab teha vastutustundlikke valikuid Aasta eest tegi Noblessneri sadamalinnakus tegutsev Lore bistroo karmi otsuse, loobudes oma kõige populaarsemast roast – tuunikalasalatist. “Siiamaani küsitakse, millal see menüüsse tagasi tuleb,” tunnistab üks bistroo omanikke Kristjan Peäske. Vastus sellele küsimusele on – mitte kunagi.  Eelmise aasta novembris avaldas bistroo sotsiaalmeedias ka postituse, mis selgitas otsuse tagamaid. […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun