Sustaxo – automatiseeritud lahendus kestliku rahastuse taksonoomiale vastavuse hindamiseks

2022. aastal jõustub EU kestliku rahastuse taksonoomia 

Keskkonnamõju mõõdikute eestvedajad Jannus Jaska ja Kristiina Kerge on Accelerate Estonia programmis arendamas tööriista ettevõtetele kestliku rahastuse taksonoomiale vastavuse hindamiseks. Sustaxo tuumikusse kuuluvad veel Merili Vares ja Andres Aavik. 

Mida EU kestliku rahastuse taksonoomia endast kujutab?

Taksonoomia näeb ette, et roheliseks kvalifitseerimiseks peab investeering panustama oluliselt vähemalt ühesse neist kuuest eesmärgist ja ei tohi põhjustada olulist kahju teistele eesmärkidele.

Millist lahendust pakub ettevõtetele Sustaxo?

Sustaxo meeskonna eesmärgiks on luua Euroopa kestliku rahastuse taksonoomiast lähtuv reaalajamajanduse dashboard rakendus, mis lihtsustaks finantsasutustel ja suurettevõtetel nõutud analüüside ja aruannete koostamist ja oleks kättesaadav ka väikeettevõtetele. 

Projektis osalevad Tallinna Sadam ja LHV pank, kellega koos valmib juhtumikirjeldus konkreetse arendusprojekti põhjal. 

Lahenduse loomisel lähtutakse reaalajamajanduse põhimõttetest, tuues andmed kokku organisatsiooni seest, partneritelt ja vähima asjaajamise koormusega riiklikest infosüsteemidest nii, et rohepööre looks takistuste asemel Eesti ettevõtetele konkurentsieelise. 

Sustaxo välja arendatud rakendus saab seega tööriistaks ettevõtetele, kes soovivad hinnata oma projektide vastavust Euroopa kestliku rahastuse taksonoomiale.

Kui soovid projektist lähemalt kuulda, siis võta ühendust Kristiina Kergega e-mailitsi kristiina.kerge@gmail.com või telefonil 5656 6592.

Rohetiiger kõneleb

Enam kui 3000 Ida-Virumaa noort said täna kutse Eesti esimesse kliimakogusse

Eestimaa Looduse Fond ja Rohetiiger kutsuvad Ida-Virumaa noori osalema Eesti esimeses kliimakogus. Kliimakogu annab noortele võimaluse rääkida kaasa Ida-Virumaa kliimasõbralikumale majandusele ülemineku plaanides ja sõnastada oma ettepanekud muutuste õiglasemaks korraldamiseks.

Loe edasi >>

Inspiratsiooniks

Rohetiiger tutvustab inspireerivaid artikleid ja raamatuid, põnevaid videoid, filme ja sarju ning harivaid materjale, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha.

Loe edasi >>

Teadlaste paneeli kohtumine maavarade teemal

15. oktoobril toimus Tartu Ülikooli Chemicumis hübriid arutelu maavarade teemal, mille juhatasid sisse Tartu Ülikooli rakendusgeoloogia professor Alar Rosentau ja Tallinna Tehnikaülikooli Maavarade- ja rakendusgeoloogia osakonna juhataja Rutt Hints.  Arutelust võtsid osa Rohetiigri teadlaste paneeli liikmed, Tartu Ülikooli geoloogia osakonna juhtivteadlased, magistriõppe tudengid ja Eesti Geoloogia Seltsi esindaja. Arutelu aluseks olid Rohetiigri majandustoimkonna koostatud seisukohad […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun